Brémában nem ilyen gólesőt vártak a Leverkusen ellen

2020.05.18. 20:14
Csak üldözte a Werder a Leverkusent, de hiába (Fotó: AFP)
Nem tudott változtatni gyenge játékán a kieső helyen álló Werder Bremen a Bundesliga 26. fordulójában, mert a Leverkusen sokkal jobban játszott, és könnyű gólokat szerzett. Ezzel a Leverkusen tapad az élbolyhoz, a Werder viszont egyre nehezebb helyzetbe kerül a kiesés ellen zajló küzdelemben.
NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Werder Bremen–Bayer Leverkusen 1–4 (Gebre Selassie 30., ill. Havertz 28., 33., Weiser 61., Demirbay 78.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Mintha megállt volna az idő. Amikor márciusban félbeszakadt a bajnokság, akkor a Werder Bremen igen gyenge formában játszott, a Leverkusen pedig nagyon lendületesen futballozott. A hazaiak szurkolói abban reménykedtek, hogy a kényszerpihenő alatt sikerül rendezni a sorokat, és elkerül a csapat a rémesen kinéző 17. helyről.

A meccs közben viszont egyértelműen kiderült, hogy hiába teltek el hónapok, minden ott folytatódott a két csapat szempontjából, ahol korábban abbahagyták. Egészen elképesztő volt látni, mekkora különbség volt a két csapat játéka között, elsősorban a védekezés szempontjából. Amikor ugyanis a németek kiváló Kai Havertze a 28. percben senkitől sem zavartatva fejelt az ötösön belülről a kapuba (0–1), már látszott, hogy ez nehéz ügy lesz, főleg szurkolók nélkül.

Viszont két perc múlva mégis sikerült az egyenlítés a zöld-fehéreknek, de Gebre Selassie gólja után alig három perccel megint Havertz fejelhetett szabadrúgás után védők kísérete nélkül, szabadon, 4 méterről (1–2).

A félidőben még szerezhetett volna gólt a vendégcsapat, próbálkozott a Werder is, de hiába. Aztán a második félidőben minden eldőlt. Ha meggondoljuk, hogy Mitchell Weiser a 61. percben védő létére szintén gólt szerzett (első gólja volt fejjel a Bundesligában), méghozzá úgy, hogy hárman nézték közelről, akkor jól sejthetjük, hogy milyen ellenállást fejtett ki a Werder (1–3).

Amikor pedig az utolsó negyedórában Demirbay pimasz góllal belőtte a negyediket, a szurkolótlan stadiont otthonából figyelő zöld-fehér szurkolók már csak abban reménykedtek, hogy többet nem kapnak a kedvenceik. Kaphattak volna, nem is egyet, de végül háromgólos vereség lett a vége, így borúsan néz ki a brémaiak jövője. A Leverkusen viszont reménykedhet, mert már csak egy pont választja el a negyedik Lipcsétől, és a többiek is látótávolságban vannak. Jöhetnek az izgalmak a végjátékban – ellentétes előjellel. 1–4

KORÁBBAN
1. FC Köln–Mainz 2–2(Uth 6. – 11-esből, Kainz 53., ill. Awoniyi 61., Kunde 72.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3(André Silva 81., ill. Pléa 1., Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből)
Borussia Dortmund–Schalke 4–0(Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.)
– BŐVEBBEN ITT!
RB Leipzig–Freiburg 1–1(Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.)– BŐVEBBEN ITT!
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3(Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2(Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 91.)
Union Berlin–Bayern München 0–2(Lewandowski 40. – 11-esből, Pavard 80.)

1. Bayern München 26 18 4 4 75–26 +49 58
2. Borussia Dortmund 26 16 6 4 72–33 +39 54
3. Mönchengladbach 26 16 4 6 52–31 +21 52
4. RB Leipzig 26 14 9 3 63–27 +36 51
5. Bayer Leverkusen 26 15 5 6 49–31 +18 50