Bundesliga: Weghorst kihagyott büntetője miatt izgulhatott, de nyert a Wolfsburg

K. T. I.K. T. I.
2020.11.08. 17:33
Weghorst (jobbra) gólt lőtt, majd kihagyott egy tizenegyest, de a csapata így is nyert (Fotó: AFP)
Őrült végjáték után a Wolfsburg örülhetett a három pontnak a Hoffenheim elleni német élvonalbeli (Bundesliga) bajnoki lefújásakor.

A Wolfsburg 26 perc után már két góllal vezetett a vendég Hoffenheim ellen, a 82. percben pedig minden kérdést eldönthetett volna, ha Wout Weghorst értékesíteni tudja a Kevin Vogt szabálytalansága után befújt büntetőt – de nem így lett.

Sima 3–0 helyett pillanatokon belül 2–1 állt az eredményjelzőn: a 88. percben épp Vogt beadása után lőtt a hazai kapu jobb oldalába a csereként beállt Szargisz Adamjan. A 93. percben az egyenlítés is összejöhetett volna a vendégeknek, de Weghorst nagyvonalúságát „megirigyelve” Munasz Dabbur is kihagyta a saját tizenegyesét...

A hátramaradt másodpercek leperegtek, a Wolfsburg izgulhatott, de végül megszerezte a három pontot az immáron öt forduló óta nyeretlen Hoffenheim ellen (2–1).

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Wolfsburg–Hoffenheim 2–1 (Steffen 5., Weghorst 26., ill. Adamjan 88.)
KÉSŐBB
18.00:
Leverkusen–Mönchengladbach (Tv: Sport2)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Dortmund–Bayern München 2–3
(Reus 45., Haaland 83., ill. Alaba 45+4., Lewandowski 48., L. Sané 80.)
RB Leipzig–Freiburg 3–0 (Konaté 26., Sabitzer – 11-esből, Angelino 89.)
Augsburg–Hertha BSC 0–3 (Cunha 44. – 11-esből, Lukebakio 51., Piatek 85.)
Mainz–Schalke 2–2 (Brosinski 6. – 11-esből, Mateta 45+2 – 11-esből, ill. Uth 36., St. Juste 82. – öngól)
Union Berlin–Bielefeld 5–0 (Endo 3., Andrich 13., S. Becker 45+2, Kruse 52. – 11-esből, Teuchert 89.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–2 (N. González – 11-esből, G. Castro 37., ill. André Silva 61., D. Abraham 75.)

PÉNTEKEN
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1 (Bittencourt 82. – 11-esből, ill. Moisander 67. – öngól)

1. Bayern München 7 6 1 27–11 +16 18
2. RB Leipzig 7 5 1 1 15–4 +11 16
3. Borussia Dortmund 7 5 2 15–5 +10 15
4. Union Berlin 7 3 3 1 16–7 +9 12
5. Bayer Leverkusen 6 3 3 10–5 +5 12
6. Wolfsburg 7 2 5 7–5 +2 11
7. Mönchengladbach 6 3 2 1 9–8 +1 11
8. VfB Stuttgart 7 2 4 1 13–9 +4 10