Szoboszlai megsérült, Gulácsi parádézott, Orbán megúszta: nyert a Leipzig

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.01.15. 15:20
(Fotó: AFP)
A német Bundesligában tavaly április után ismét győzött idegenben az RB Leipzig, Gulácsi Péterék a VfB Stuttgart otthonában diadalmaskodtak.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
VfB Stuttgart–RB Leipzig 0–2 (0–1)
Stuttgart, Mercedes-Benz Aréna, zárt kapuk mögött.V: Schlager
VfB Stuttgart:
F. Müller – Mavropanosz (Ahamada, 82.), Anton, Ito – T. Coulibaly (Massimo, 76.), Endo, O. Mangala, Nartey – Tibidi (Klimowicz, 76.), Führich (Egloff, 82.) – Kalajdzic. Vezetőedző: Pellegrino Matarazzo
Leipzig:
Gulácsi – Simakan, Orbán, Gvardiol – Klostermann, Tyler Adams, Kampl (Olmo, 88.), Angelino – Nkunku (Novoa, 76.), Poulsen (Henrichs, 65.) – André Silva. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző:
André Silva (11. – 11-esből), Nkunku (70.)

Pechesen kezdődött a mérkőzés a Lipcsének, Szoboszlai Dominik ugyanis a bemelegítés közben lesérült, Yossuf Poulsennek kellett beugrania a helyére. Szoboszlai az első hírek szerint izomsérülést szenvedett, reméljük, nem kényszerül hosszabb kihagyásra.

Szerencsésebben folytatták a vendégek (akik rendre megverik a Stuttgartot), mert André Silva értékesítette a Konsztantinosz Mavropanosz által fölöslegesen összehozott büntetőt. Nem villogott ennek ellenére a Lipcse, a következő helyzetét a szünet utánra tartogatta, Poulsen lövését védte azonban Florian Müller szép mozdulattal.

Még nagyobbat védett Gulácsi Péter a kétméteres osztrák ék, Sasa Kalajdzic közeli fejesénél, majd gyönyörű vetődéssel csípte el Orel Mangala lövését a bal felső sarok előtt, azután a léc alól piszkálta ki Waldemar Anton fejesét, robinzonáddal. Ahogyan az lenni szokott, jött a gól a kihagyott helyzetek büntetéseként, a hajrára fordulva Christopher Nkunku egy kontra után eldöntötte a mérkőzést. 0–2

Willi Orbán jól játszott, és volt némi szerencséje akkor, amikor hátulról lökte, de közben szerelte is az ötös bal sarka mellett Alexis Tibidit. Gulácsi lábbal is hárított egy ziccert a végén, ez nem a VfB mérkőzése volt.

Hanem leginkább a magyar kapusé.

A forduló többi mérkőzései
Köln–Bayern München 0–4
(Lewandowski 9., 62., 74., Tolisso 25.)
Mainz–Bochum 1–0 (St. Juste 48.)
Union Berlin–Hoffenheim 2–1 (Prömel 73., Vogslammer 22., ill. Baumgartl 16. – öngól)
Wolfsburg–Hertha BSC 0–0
Később
18.30:
Mönchengladbach–Leverkusen (Tv: Arena4)

Vasárnap
15.30: Augsburg–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
17.30: ArminiaBielefeld–Greuther Fürth

Pénteken
BorussiaDortmund–Freiburg 5–1
(Meunier 14., 29., Haaland 45+1., 75., Dahoud 86., ill. Demirovic 61.)

18. Greuther Fürth18131413–49–366

Április 10. után nyert újra idegenben a Bundesligában a Lipcse, és először lő két gólt az idényben idegenben.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Sasa Kalajdzic is belerúg Simakanba, sárga lap neki is.

Négy perc a ráadás.

88. perc Dani Olmo be, Kampl le. A mai Olmo 5. bajnokija az idényben, kétszer is lesérült.

86. perc Silva elszórakozik egy helyzetet, de Novoa elé passzol, aki jobbal a léc alá lő az ötös jobb sarka elől... de les.

83. perc Anton ad jobbról középre, az ötös jobb sarkáról jobbal kapura lő Massimo, a bal alsó előtt eléri a labdát lábbal Gulácsi. A szünet után Nartey talál a léc fölé 11-ről.

76. perc Hugo Novoa be, Nkunku le.

76. perc Silva lő jobbal a bal sarok mellé 12-ről, kissé jobbról.

76. perc Mateo Klimowicz be, Tibidi le, Coulibaly le, Roberto Massimo be.

De érett is egy Lipcse-gól a futball törvénykönyvei szerint.

De nem lesről indult? Eldönti majd a VAR. Nem, gól a gól.

70. PERC CHRISTOPHER NKUNKU ELDÖNTI? Kicselezi higgadtan Henrichs passza után Endót, majd ballal 11-ről a bal alsóba lő, picit jobbról. 0–2!

70. perc Endo beadása után elrúg a labda fölött Kalajdzic a 16-osra belépve! Az ék hosszas sérülés után tért vissza a minap, nincs még formában.

67. perc Nartey beadását tízről a kapushoz fejeli Coulibaly. Csemege.

67. perc Ó, GULÁCSI! Führich bal oldalról jövő, jobblábas szabadrúgását Anton az ötösről a léc alá fejelné, de gyönyörű mozdulattal kitolja onnan a labdát Gulácsi. Robinzonád.

65. perc Benjamin Henrichs be, Poulsen le, szélső helyett szélső védő.

63. perc PARÁDÉ! Anton perdít a 16-osról Mangala elé, aki jobbal azonnal lő, középről, a bal felső előtt hatalmasat véd Gulácsi, látványos légi út csimborasszójaként.

60. perc Nincs bent! Nkunku jobb oldali, jobblábas beadását Poulsen visszateszi Silvának, aki nem lő az ötösről, de közbelép Anton, aki blokkolja aztán Poulsen és Silva közeli próbálkozását is. Majd látványosan ünnepli a két nagy mentést, jogosan egyébként.

56. perc Mekkora mentés Orbántól, aki szereli Tibidit! De volt egy kis lökés is azért. VAGY BÜNTETŐ AKKOR? Nézzük, mint mond a VAR! Tovább, megúszta a Lipcse!

56. PERC MEKKORA VÉDÉS GULÁCSITÓL!!! Führich ad be egy szabadrúgást balról, Kalajdzic öt méterről kapura fejel, Gulácsi bal kézzel belekap a labda útjába, villámgyors mozdulattal.

55. perc Yussuf Poulsen ellöki a bal oldalon Tibidit, sárga lap neki is.

53. perc Alexis Tibidi kap sárga lapot Simakan felrúgásáért, akit ellök estében Nartey, biztos, ami biztos. A kétméteres hazai mester, Pellegrino Matarazzo orra előtt is villan a sárga lap.

51. perc Helyzetféleség, Tibidi ad be laposan balról, Mangala okosan átlépi a labdát, Endo jobbal a léc fölé lő 18-ról, középről.

50. perc Angelino emel az ötös elé jobbról ballal egy szabadrúgást, Poulsen a léc fölé fejel, nem sokkal!

48. perc Müller nagyot vetődve kikapja a bal sarok előtt Poulsen jobblábas, tízméteres, kissé balról jövő lövését.

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői: Szoboszlai Dominik, Yussuf Poulsen, Marcel Sabitzer, Emil Forsberg, André Silva 2-2.

Domenico Tedesco hét évig (2008-2015) dolgozott a VfB Stuttgart ificsapatánál, segítője, Andreas Hinkel játékosként és edzőként még nagyobb VfB-s múlttal rendelkezik.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Kalajdzic fejeli tízről Gulácsi kezébe Tibidi bal oldali beívelését.

44. perc Führich kap egyet Kampltól, a sértett ívelését elfejeli Orbán, de a hazaiké a labda, Führich emelését Kalajdzic az ötösről Ito elé fejeli, aki hétről, kissé ballal lő, de Gulácsi fogja ezt is!

41. perc Hitzlsperger és Mario Gomez nézi, amint jobbal a jobb felső mellé lő középről, 23 méterről Führich.

40. perc Tibidi passzol keresztbe egy szép csel után Itónak, aki ballal keményen lő a bal alsó felé 23-ról, középről, Gulácsi vetődve fogja a labdát. Hoppon marad így a rárontó Coulibaly.

34. perc Fühlich jobb oldali szabadrúgása után Kalajdzic oldalra fejeli a labdát az ötös elől, de a legidősebb VFB-s, Endo nem tud lőni, kiszorítja Poulsen, aztán Orbán ugrik oda rendet tenni.

29. perc Nkunku nem lő az ötös bal sarka elől, hanem hosszan szökteti magát, oda a helyzet...

24.4 éves átlagéletkorával a VfB a Bundesliga legfiatalabb csapata, az RB Leipzig a harmadik helyen áll, 24.9-cel. Ma 23.5 a hazaiak átlagéletkora, a vendégeké kettővel több.

Tibidi 18 éves, ma először kezd a Buliban.

23. perc Gvardiol szerel ismét acélkeményen, indítása picit hosszú Nkunkunak.

21. perc Tibidi beadását tízről Gulácsihoz fejeli Coulibaly. Mavropanosz visszatér, a bekk a hazaiak legeredményesebb játékosa per pillanat!

És soha nem hagyott ki büntetőt a Buliban!

21. perc Gvardiol kiteszi a pályáról Mavropanoszt, ápolás.

20. perc Kampl elesik, Angelino kisegíti, előtte Orbán szerelte üggyel-bajjal Kalajdzicot Nartey bal oldali beadása után.

Silva ebben az idényben 19 bajnokin 3 gólpassz mellett 8-szor volt eredményes. Az utóbbi 7 bajnokiján 6 gólt szerzett!

14. perc Fühlich jobb oldali szabadrúgását elfejeli Gvardiol a hazaiak elől, Coulibalyhoz passzol Endo, aki jobbal az ötös jobb sarka elől a kapushoz lő.

11. PERC ANDRÉ SILVA jobbal a bal alsóba lő, Müller balra el.

10. perc HOPP, BÜNTETŐ!
Mavropanosz belekap kézzel abszolúte fölöslegesen a 16-oson belül Nkunku jobblábas, balról érkező beadásába.

A hazaiak ANK-zója az egyiptomi Omar Marmus.

8. perc Coulubaly kap sárga lapot Simakan megrúgásáért.

7. perc Ito ível a kétméteres Kalajdzic fejére, szereli őt nagy nehezen fejpárbajban Simakan. A védő csak 187 centiméter magas.

4. perc Mangala játszana Okochát, de szerelik, Kampl az ötösre emel, ment azonban Silva elől fejjel Anton. A szöglet után a 16-os jobb sarka elől Klostermann jobbal egy védőbe lő.

3. perc Mezőnyjátékkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

ROSSZ HÍR, Szoboszlai lesérült melegítés közben, Poulsen ugrott be a helyére gyorsan. Izomsérülés.

Egy kis örökmérleg: 7 találkozó, egy iksszel és 6 lipcsei sikerrel, 1, ill. 13 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Erik Thommy, Silas Katompa Mvumpa, Vahid Faghir és Mohamed Sankoh sérült vagy beteg, a vendégektől Amadou Haidara, Ilaix Moriba, Marcel Halstenberg, Nordi Mukiele és Emil Forsberg maródi.

Az előző öt egymás elleni párharcukból mindegyiket a Leipzig nyerte meg. Ez eddigi hét összecsapásukon egyetlen gólt tudott szerezni a hazai alakulat. Most sincs sok esélye a Stuttgartnak, amely utóbbi három bajnokijából egyen sem győzött (0–1–2). A lipcseiek sincsenek erejük teljében, a bajnokság felénél a csalódást keltő kilencedik helyet foglalják el. Az előző öt fordulóban csak kétszer nyertek (2–1–2). Vendégként a második legrosszabbak, mindössze négy pontot szereztek otthonuktól távol (0–4–4).
Stuttgart–RB Leipzig 2017–2018: 0–0, 0–1, 2018–2019: 1–3, 0–2, 2020–2021: 0–1, 0–2, az ősszel: 0–4 Mérleg: 0–1–2

„Szoboszlai Dominik fantasztikusan teljesített a Mainz ellen – dicsért a vezetőedző. – A pálya minden szegletében feltűnt, lendületet vitt a játékunkba, amivel sokat javult a tavalyi legutolsó, Bielefeld elleni mérkőzésünkhöz képest. A következő lépés, hogy huzamosabb ideig teljesítsen jól. Sokat beszélgetünk vele, videoelemzésekkel segítünk neki. A célunk, hogy a csapat kulcsjátékosa legyen.”

A spanyol középpályás idénye viszontagságosan alakult eddig, sérülései miatt mindössze hat mérkőzésen léphetett pályára, viszont mivel Amadou Haidara és Ilaix Moriba is az Afrika-kupán szerepel, szükség lehet a játékára. Fontos szerep várhat Szoboszlai Dominikra is, a magyar válogatott középpályással nagy tervei vannak Tedescónak.

„Egyszer meg kell törnie az átoknak – bizakodott a Leipzig pénteki sajtótájékoztatóján Domenico Tedesco. – A játékosokon múlik, mikor szakítják át a mentális gátat. Az edzéseken végzett munka ugyanakkor optimizmusra ad okot, elégedett vagyok futballistáim munkájával.” A csapatot december elején átvevő 36 éves vezetőedző elárulta, hogy a januári átigazolási időszakban nem terveznek játékost szerződtetni vagy értékesíteni, a keret egyben marad. Koronavírus-fertőzéssel jelenleg Nordi Mukiele küzd, a sérülésből lábadozó Konrad Laimer és Marcel Halstenberg jövő héten kezdheti el az edzéseket, Dani Olmo viszont már csütörtökön együtt gyakorolt társaival, és pályára is léphet a Stuttgart otthonában.

Domenico Tedesco kulcsjátékost faragna Szoboszlai Dominikból. A lipcseiek vezetőedzője folyamatos jó teljesítményt vár el magyar középpályásától. NYOLC MÉRKŐZÉS, NÉGY PONT az RB Leipzig idegenbeli mérlege a Bundesliga 2021–2022-es idényében, a második legrosszabb a német élvonal tizennyolc csapata közül. Gyengébben csak a kiesésre legnagyobb eséllyel „pályázó” Fürth teljesít vendégként, mind a kilenc eddigi összecsapását elveszítette. A lipcseiek szombaton a Stuttgart otthonában törhetik meg a negatív szériát, és az előjelek biztatóak. A csapat a Mainz elleni 4–1-es hazai győzelemmel kezdte az évet, André Silva, Christopher Nkunku és Szoboszlai Dominik is gólt szerzett.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VFB STUTTGART–LIPCSE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!