Újabb kapott gól nélküli meccs, Stuttgartban nyert a Leipzig

2021.01.02. 20:20
Willi Orbán (pirosban) és csapata sorozatban a negyedik bajnokiján nem kapott gólt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában az RB Leipzig Dani Olmo góljával 1–0-ra nyert a VfB Stuttgart otthonában. A lipcsei csapatban Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
VFB STUTTGART–RB LEIPZIG 0–1
(0–0)
Stuttgart,
Mercedes-Benz Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Dingert
Stuttgart: Kobel – Stenzel (Mavropanosz, 75.), Anton, Kempf (Klimowicz, 83.) – Wamangituka, Endo, Sosa – Mangala, Castro (Förster, 75.) – Kalajdzic (T. Coulibaly, 58.), Nicolás González. Vezetőedző: Pellegrino Matarazzo
RB Leipzig: Gulácsi – Orbán, Upamecano, Halstenberg – T. Adams (Klostermann, 81.), Sabitzer, Kampl (Y. Poulsen, 66.), Angelino – Haidara, Forsberg (Sörloth, 73.), Olmo. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Olmo (67.)

A Bundesliga legjobb védelmével rendelkező RB Leipzig esélyeshez méltóan kezdett a hazai pályán hat bajnoki mérkőzés után is nyeretlen Stuttgart otthonában: a 3. percben Gregor Kobel bravúrja kellett, hogy Angelino kapáslövése után ne ünnepelhessenek gólt a lipcseiek. Alig több mint negyedórával később tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, Emil Forsberg lövése után azonban újabb bravúrt mutatott be a 23 éves svájci kapus, aki lábbal a lécre rúgta a kapu közepébe tartó labdát.

A kimaradt büntető kicsit visszavetette a lipcsei gárdát, amely a második félidőben Amadou Haidara révén többször is vezetést szerezhetett volna, a mali középpályás azonban nem tudott túljárni Kobel eszén. Nem úgy, mint Dani Olmo, aki a 67. percben valóban vezetést szerzett a Leipzignek: Angelino bal oldali, egy hazai védőn megpattanó beadása után a hosszú oldalon üresen érkező másik spanyol közelről lőtte a kapuba a labdát. 0–1

Dani Olmo gólja

A folytatásban csak elvétve jutott el a látogatók kapujáig a stuttgarti együttes, a 85. percben azonban egy bravúrt be kellett mutatnia a lipcseiek színeiben 200. tétmérkőzését lejátszó Gulácsi Péternek: egy szép stuttgarti támadás végén Waldemar Anton került ziccerbe, ám a magyar remekül lépett ki a kapujából, és lábbal hárított.

Öt perccel később az egyéni rekordnak számító nyolc védéssel záró Kobel hárította Alexander Sörloth remek fejesét, így az eredmény már nem változott, az RB Leipzig 1–0-ra nyert Stuttgartban.

A lipcseiek sorozatban a negyedik, összesen pedig már a hetedik bajnokijukat hozták le kapott gól nélkül, s győzelemmel melegítettek a jövő heti, Borussia Dortmund elleni ragadóra, amelyen a mai meccset egyaránt végigjátszó Gulácsi és Willi Orbán mellett már – a Stuttgart elleni találkozót adminisztrációs okok miatt kihagyó – Szoboszlai Dominik is ott lehet a Leipzig keretében.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Szombaton játszották

Hoffenheim–Freiburg 1–3(Bebou 58., ill. Santamaria 7., Grifo 33. – 11-esből, Kasim 42. – öngól)– bővebben itt
Bielefeld–Mönchengladbach 0–1(Embolo 58.)
Frankfurt–Leverkusen 2–1
(Younes 22., Tapsoba 54. – öngól, ill. Amiri 10.)
Köln–Augsburg 0–1
(Iago 77.)
Werder Bremen–Union Berlin0–2(S. Becker 12., Awoniyi 28.)
Hertha BSC–Schalke 04 3–0 (Guendouzi 36., J. Córdoba 52., Piatek 80.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a Leipzig 1–0-ra nyert a Stuttgart otthonában.

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Ez is egy óriási védés! Egy jobb oldali beadás után Sörloth csúsztatta meg a labdát, amely a jobb alsó sarokba tartott, Kobel azonban szögletre nyomta.

85. perc: Bravúr! Egy szép stuttgarti támadás végén Anton került ziccerbe, ám Gulácsi remekül lépett ki a kapujából, és lábbal hárított.

84. perc: Olmo lövése ezúttal pontatlan volt, nem találta el a kaput.

83. perc: Stuttgarti csere, Klimowicz váltotta Kempfet.

81. perc: Adams nem tudja folytatni, Klostermann állt be a helyére.

80. perc: Védés! Haidara jobb alsóba tartó lövése után Kobel védett, majd a kipattanót a mali középpályás a kapu fölé bombázta.

79. perc: Angelino bal oldali szöglete veszélytelen volt.

78. perc: Adams ült le a földre, ápolni is kellett, de már visszatért a pályára.

75. perc: Kettős csere a stuttgartiaknál, Stenzel és Castro le, Mavropanosz és Förster be.

74. perc: Sabitzer erőtlen lövése után Kobel fogta meg a labdát.

73. perc: Újabb Leipzig-csere, Forsberget Sörloth váltotta.

67. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A LEIPZIG! Angelino bal oldali beadása után egy stuttgarti fejen pattant fel a labda, amelyet a hosszú oldalon üresen érkező Dani Olmo közelről, kapásból, jobb belsővel lőtt a kapuba. 0–1

66. perc: Cseréltek a lipcseiek, Kampl helyére Yussuf Poulsen érkezett.

65. perc: Angelino bal oldali beadása után Haidara fejelte a kapu fölé a labdát.

58. perc: Tanguy Coulibaly éllt be Kalajdzic helyére.

56. perc: Olmo a bal oldalon az alapvonalról tette középre a labdát, Haidara azonban nem tudta a kapu felé terelni.

54. perc: Orbán nem túl erős fejese után Kobel védett.

49. perc: Sosa rántotta vissza az ellenfelét, sárga lapot kapott érte.

48. perc: Ezúttal Forsberg próbálkozott, de Kobel könnyedén védett.

48. perc: Helyzet! Haidara lépett ki ziccerben, de jobbal a kapu mellé gurította a labdát.

46. perc: Újra útjára indult a labda, elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Nem is nagyon volt, mindössze 20 másodperc, véget ért az első félidő.

45. perc: Úgy tűnik, nem lesz hosszabbítás.

44. perc: Gulácsi indítása után Angelino adta be a labdát, amelyet Sabitzer futtából ellőtt, de nem találta el a kaput.

43. perc: Wamangituka jobb oldali beadása után Kalajdzic nem találta el jól a labdát.

42. perc: Sabitzer rúgta fel Castrót a felezővonal közelében, villant a sárga lap.

41. perc: Olmo éles szögből, jobbal próbálkozott, de a lövése után a labda a kapu fölé szállt.

35. perc: Angelino szöglete után nem alakult ki helyzet.

27. perc: Angelino bal oldali beadása után Mangala fejelte el a labdát a berobbanó Olmo elől.

22. perc: KIMARADT! Forsberg állt a labda mögé, jobbal a kapu közepéte vette célba, az elvetődő Kobel azonban lábbal a lécre rúgta a labdát, amely onnan kifelé pattant.

21. perc: Stenzel még egy sárga lapot is kapott.

21. perc: Tizenegyest kapott a Leipzig! Sabitzer kiugratása után Forsberg lépett ki ziccerben, Stenzel buktatta, így büntetőt kapott a lipcsei csapat.

12. perc: Sabitzer próbálkozott a tizenhatos előteréből, de a ballábas lövése után Kobel gond nélkül védett.

4. perc: A sarokrúgás után nem alakult ki nagy helyzet, majd Sabitzer beadása után húzta le a labdát Kobel.

3. perc: Védés! Egy jobb oldali beadás után Angelino kapásból tüzelt, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Kobel szögletre nyomta.

A stuttgartiak fehérben, a lipcseiek pirosban léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kezdték a mérkőzést.

Gulácsi Péternek a mai a 200. tétmérkőzése az RB Leipzig színeiben.

A bajnokságban messze a lipcsei csapat kapta eddig a legkevesebb gólt: Gulácsi Péter kapuját eddig mindössze kilenc alakalommal vették be.

Szoboszlai Dominik tegnap óta hivatalosan is a Leipzig labdarúgója, ám mivel Németországban január 2-án kezdődik hivatalosan az átigazolási időszak, Stuttgart elleni bajnokin adminisztrációs okok miatt még nem léphet pályára. A magyar középpályás a következő fordulóban, a Borussia Dortmund elleni rangadón mutatkozhat be a lipcsei csapatban.

A lipcsei együttes kezdőjében Gulácsi Péter és Willi Orbán is helyet kapott.

A Stuttgart hazai pályán még nyeretlen a bajnokságban: mérlege hat meccsen négy döntetlen és két vereség.

Az RB Leipzig hat idegenbeli meccséből kettőt megnyert, háromszor döntetlent játszott, egyszer pedig kikapott.