Bundesliga: újabb Bayern-siker, megszakadt Dárdaiék pocsék szériája

2019.05.04. 17:26
Robert Lewandowski nyitotta a müncheni gólok sorát (Fotó: AFP)
A Bayern München újabb lépést tett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) megnyerése felé, mivel a 32. fordulóban otthon 3–1-re legyőzte Thomas Doll együttesét, a Hannovert.

A müncheniek az első fél óra végéhez közeledve Kimmich jobb oldali beadása után Lewandowski fejes góljával szerezték meg a vezetést, majd a szünet előtt Coman botladozása után Goretzka növelte távoli lövésével az előnyt.

A szünetben beálló Jonathas nem húzta az időt, az 51. percben büntetőt értékesített, ezt követően rögtön kapott is egy sárgát, mert arrébb taszította a labdát visszaadni nem szándékozó Ulreichet, majd az 55. percben eltalálta ellenfele nyakát, amiért megkapta a második figyelmeztetését, így kiállították. A végeredményt a csereként beálló Ribéry állította be (3–1).

Szalai Ádám kezdőként 85 percet kapott a Mönchengladbach otthonában kétszer is vezető, ám végül csak egy pontot szerző Hoffenheimben, a magyar válogatott csatár az 57. percben sárga lapot kapott (2–2).

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC a Stuttgart ellen megszakította pocsék szériáját, a berlini csapat előbb ötször bukott, majd két gól nélküli mérkőzést játszott, így hét nyeretlen bajnoki meccsel a háta mögött fogadta a svábokat. Az első félidő hajráját aztán nagyon megnyomta a Hertha, előbb Ibisevic, majd a ráadás pillanataiban Duda is eredményes volt (2–0). A második félidő derekán Kalou is betalált, a vendégek részéről Mario Gomez révén csak szépítésre futotta (3–1).

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Bayern München–Hannover 96 3–1
(Lewandowski 27., Goretzka 40., Ribéry 84., ill. Jonathas 51. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–2 (Ginter 72., Drmic 84., ill. Kaderábek 32., Amiri 79.)
Hertha BSC–VfB Stuttgart 3–1 (Ibisevic 40., Duda 45+1., Kalou 67., ill. M. Gomez 70.)
Wolfsburg–Nürnberg 2–0 (Klaus 38., Tisserand 78.)
18.30:Werder Bremen–Borussia Dortmund (Tv:Sport2)

1. Bayern München 32 23 5 4 83–31 +52 74
2. Borussia Dortmund 31 21 6 4 74–40 +34 69
3. RB Leipzig 32 19 8 5 62–27 +35 65
4. Eintracht Frankfurt 31 15 9 7 58–35 +23 54
5. Mönchengladbach 32 15 7 10 51–40 +11 52
6. Wolfsburg 32 15 7 10 54–46 +8 52