Bundesliga: történelmi góleső Gladbachban a Freiburgtól

2021.12.05. 19:30
Hatszor örülhetett a Freiburg az első félidőben (Fotó: AFP)
A magyar válogatott támadója, Sallai Roland csak a kispadon kezdett a német labdarúgó-élvonal (Bundesliga) vasárnap esti mérkőzésén, amelyen a Mönchengladbach hazai pályán 6–0-ra kikapott a Freiburgtól – a végeredmény már az első félidőben kialakult. A mérkőzés utolsó fél órájára csereként pályára lépett Sallai a vendégcsapatban.

Példátlan mészárlásból maradt ki Sallai Roland, amikor a Freiburg vasárnap este a Mönchengladbach otthonába látogatott: a vendégek már az ötödik percben két góllal vezettek, és a folytatásban sem nagyon álltak le a gólgyártással. Még az első negyedóra alatt beesett a harmadik, az első 25 percben pedig már ötször kapitulált a szebb napokat megélő Yann Sommer.

Amikor Lucas Höler fejese is utat talált a Gladbach hálójába, a Freiburg a Bundesliga történetének első vendégcsapata lett, amely öt gólt szerzett 25 percnyi játék alatt. Az ötödik után úgy tűnt, már-már megkegyelmez a Freiburg a hazaiaknak, vagy csak bevált a 29. percben végrehajtott gladbachi kettős csere, de a szünet előtt – korábban nem tapasztalt hosszúságú, 12 perces gólcsend után – még Nico Schlotterbeck is betalált. A csalódott és elkeseredett hazai szurkolók pedig még a pihenő előtt elindultak haza...

A gólcsend a térfélcsere után is folytatódott, noha a játék képe alapján a Freiburg közelebb járt a hetedik találatához, mint a Gladbach az elsőhöz, de az újabb gól csak nem akart megszületni. A 61. percben aztán csereként pályára lépett Sallai is, akinek volt egy lövése, és több jó átadással is észrevétette magát, de az eredményen már ő sem tudott változtatni.

Három vereség után nyert újra bajnoki mérkőzést a Freiburg, és a negyedik helyet foglalja el a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
BorussiaMönchengladbach–Freiburg 0–6
(M. Eggestein 2., Schade 5., Lienhart 12., Höfler 19., Höler 25., N. Schlotterbeck 37.)
KORÁBBAN
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–2 (Marmus 15., P. Förster 19., ill. Jovetics 40., 76.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Bayern München 2–3 (Brandt 5., E. Haaland 48., ill. Lewandowski 9., 77. – 11-esből, Coman 44.)
Augsburg–Bochum 2–3 (Gregoritsch 58., Caliguri 86. – 11-esből, ill. Polter 23., 45+2., Holtmann 40.)
Arminia Bielefeld–1. FC Köln 1–1 (Lasme 60., ill. Özcan 17.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–2 (Geiger 24., Rutter 30., Samassékou 59., ill. Borré 15., Paciencia 72.)
Bayer Leverkusen–Greuther Fürth 7–1 (Adli 12., Tapsoba 17., Hincapié 45., Schick 49., 69., 74., 76., ill. Dudziak 33.)
Mainz–Wolfsburg 3–0 (Burkardt 2., Stach 4., Lacroix 90. – öngól)
Union Berlin–RB Leipzig 2–1 (Awoniyi 6., Baumgartl 57., ill. Nkunku 13.)

1. Bayern München 14 11 1 2 45–15 +30 34
2. Borussia Dortmund 14 10 4 35–22 +13 30
3. Bayer Leverkusen 14 8 3 3 35–19 +16 27
4. Freiburg 14 7 4 3 25–13 +12 25
5. Hoffenheim 14 7 2 5 30–22 +8 23
6. Union Berlin 14 6 5 3 22–20 +2 23