Bundesliga: Szalai briliáns gólpasszt adott, dráma a Hoffenheim meccsén

2019.03.02. 17:33
Szalai Ádám jól szállt be a Frankfurt elleni meccsbe (Fotó: AFP)
Szalai Ádám remek gólpasszal szállt be az Eintracht Frankfurt elleni idegenbeli mérkőzésbe, ám a Hoffenheim őrült hajrá után pont nélkül maradt a Bundesliga 24. fordulójában. Az RB Leipzig magyar válogatottjaival a pályán nyert a sereghajtó Nürnberg otthonában. A Dárdai Pál irányította Hertha legyőzte a Mainzot.

A Hoffenheim a kispadra nevezte Szalai Ádámot az Eintracht Frankfurt elleni idegenbeli mérkőzésre, amelyen a hazaiak szerezték meg a vezetést Ante Rebic révén a 20. percben. Nem sokkal később cserélni kényszerült a Hoffenheim, Kerem Demirbay nem tudta folytatni a játékot, Szalai Ádám váltotta. Ez jó húzásnak bizonyult Julian Nagelsmann részéről: a magyar válogatott támadó briliáns gólpasszt adott a 43. percben,Joelintonnak csak közvetlen közelről az üres kapuba kellett pöckölnie(1–1).

A szünetben így döntetlen állt az eredményjelzőn, a fordulás után negyedóra elteltével már a Hoffenheimnél volt az előny: Isak Belfodil talált a kapuba. Hat perccel később viszont bajba kerültek a vendégek: Nuhu Kasim megkapta a második sárgáját, így Szalaiék tíz emberrel maradtak a hátralévő nagyjából 25 percre.

Nem tudták kibekkelni a végéig a vendégek, a rendes játékidő vége előtt egy perccel egyenlített a Frankfurt Sébastien Haller révén, majd a 97. percben (!) Goncalo Paciencia a győzelmet jelentő találatot is megszerezte, így a Frankfurté lett a három pont. (3–2)

Az RB Leipzignál ott volt a kezdőben Gulácsi Péter és Willi Orbán is, utóbbi természetesen csapatkapitányként. A 8. percben nagy lehetőséghez jutott a Nürnberg, rövid videózás után a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak. Hanno Behrens nézett farkasszemet Gulácsival, lövése a keresztlécen csattant, így maradt a 0–0. Egészen a 40. percig, amikor Lukas Klostermann góljával előnybe került a lipcsei együttes. (0–1)

Mint később kiderült, ez a találat győzelmet ért a lipcseieknek, akik immár hat mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban.

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC a gól nélküli első félidőt követően a fordulás után Niklas Stark öngólja miatt hátrányba került a Mainz ellen, de előbb Marko Grujics találatával egyenlített, majd Stark a másik oldalon is a kapuba talált, így megfordította a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Schalke 04–Fortuna Düsseldorf 0–4 (Lukebakio 35. – 11-esből, Kownacki 62., 84., Raman 68.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–0 (Aránguiz 4., Bailey 72.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–2 (Rebic 20., Haller 89., Paciencia 97., ill. Joelinton 43., Belfodil 60.)
Hertha BSC–Mainz 05 2–1 (M. Grujics 50., Stark 60., ill. Stark 46. – öngól)
Nürnberg–RB Leipzig 0–1 (Klostermann 40.)
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 1–5 (Stindl 37., ill. Javi Martínez 2., T. Müller 11., Lewandowski 47., 90. – a másodikat 11-esből, Gnabry 75.)