Bundesliga: Szalai Ádám kisebb autóbalesete miatt nem játszott a Bayern ellen

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.12.11. 20:30
A Bayern München egygólos hátrányból fordított a Mainz ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München egygólos hátrányból fordított, s 2–1-re nyert a Mainz ellen, a Vfb Stuttgart a Wolfsburgot (2–0), a Hertha BSC a Bielefeldet (2–0), a Hoffenheim pedig a Freiburgot (2–1) győzte le szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójában, amelyben a Dortmund 1–1-es döntetlent játszott a Bochummal. Az MTI a Kickert idézve arról ír, hogy a Mainz vezetőedzője, Bo Svensson a müncheni összecsapás után elmondta, Szalai Ádám pénteken „kisebb autóbalesetet szenvedett”, amelyben személyi sérülés nem történt, mégis úgy döntöttek, hogy a támadó ezúttal ne tartson a csapattal.

A magyar válogatott csapatkapitányát, Szalai Ádámot nélkülöző Mainz jól kezdett az éllovas Bayern München otthonában: Jonathan Burkardt ügyesen tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd remekül emelte Karim Onisiwo fejére, aki nem nem hibázott, s megszerezte a vezetést (0–1). A Bayernnek, noha irányította a találkozót, nem sikerült egyenlítenie az első félidőben. Ellenben a másodikban! Az 53. percben Kingsley Coman Robin Zentner kapus lábai között lőtte el a labdát. Julian Nagelsmann együttese hamarosan előnybe is került, Jamal Musiala lőtt magabiztosan a kapu bal alsó sarkába, s mint kiderült, ezzel beállította a 2–1-es végeredményt.

Az MTI a Kickert idézve arról ír, hogy a Mainz vezetőedzője, Bo Svensson az összecsapás után elmondta, Szalai Ádám pénteken „kisebb autóbalesetet szenvedett”, amelyben személyi sérülés nem történt, mégis úgy döntöttek, hogy a támadó ezúttal ne tartson a csapattal. Arra viszont nem tudott válaszolni, hogy a következő mérkőzésen már rendelkezésre áll-e a magyar játékos.

A negyedik helyen álló Freiburg kezdőcsapatába nem került be Sallai Roland (a 76. percben beállt), és az együttes már a 3. percben hátrányba került az ötödik pozícióban tanyázó Hoffenheimmel szemben. Nem sokkal később Vincenzo Grifo szögletéből Nico Schlotterbeck fejessel egalizált (1–1). A mérkőzést a 95. percben a 21 esztendős Chris Richards döntötte el 2–1-re a Hoffenheim javára – élete első találatát szerezve a Bundesligában.

A második helyen álló Borussia Dortmund a 40. percben került hátrányba a Vfl Bochum otthonában: Sebastian Polter büntetőből volt eredményes. Az 54. percben örültek a Dortmund játékosai, mivel Marius Wolf egyenlített. Csakhogy a videobíró lest jelzett, emiatt érvénytelenítették a találatot. A dortmundiaknak ettől függetlenül sikerült pontot menteniük, Julian Brandt a 85. percben állította be az 1–1-es végeredményt.

A mindössze a 16. helyen álló VfB Stuttgart a Wolfsburg otthonában remekelt. A 25. percben Konsztantinosz Mavropanosz gyönyörű bombagóljával került előnybe, és a különbséget Philipp Förster kettőre növelte. A végén még Omar Marmus kihagyott büntetője is belefért, 2–0-s diadalt arattak a svábok.

A Hertha BSC a Bielefeldet fogadta, és Sztevan Jovetics, valamint Davie Selke góljával 2–0-ra megnyerte a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 2–1
(Coman 53., Musiala 74., ill. Onisiwo 22.)
Freiburg–Hoffenheim 1–2 (Schlotterbeck 21., ill. Raum 3., C. Richards 90+5.)
Hertha BSC–Arminia Bielefeld 2–0 (Jovetics 53., Selke 90+5.)
VfL Bochum–Borussia Dortmund 1–1 (Polter 40., ill. Brandt 85.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 0–2 (Mavropanosz 25., Förster 63.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 4–1 (Gvardiol 21., André Silva 33., Nkunku 90+1., Henrichs 90+4., ill. Benszebaini 88.)