A stuttgarti „csikócsapat” a 93. percben bukott el a Bayern ellen

2014.01.29. 19:56
A veterán Claudio Pizarro fontos gólt fejelt (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-bajnokságban a VfB Stuttgart a Bayern Münchent fogadta a 17. fordulóból elhalasztott mérkőzésen, és a címvédő hátrányból fordítva, 93. percben lőtt góllal nyert 2–1-re. A stuttgarti fiatalok megnehezítették a müncheniek dolgát, a meccs nagy részében egyenrangú ellenfelek voltak, ám Claudio Pizarro fejese és Thiago Alcantara gyönyörű „féllollója” a Bayernt juttatta három ponthoz. A bajorok 13 pontra növelték az előnyüket a táblázaton az üldöző Leverkusennel szemben.

Decemberben a Bayern – diadalmas – klub-vb-szereplése miatt maradt el a mérkőzés, a listavezető és a pontvadászatban 15 hónapja veretlen bajorok célja nem lehetett más, minthogy 13 pontra növeljék az előnyüket a táblázaton az üldöző Leverkusennel szemben.

A MECCSRUTIN MÉG HIÁNYZIK
Felállás szerint: 25 – 22, 25, 20, 23 – 20, 21 – 26, 17 – 28, 29. Ez azt jelenti, hogy a Stuttgart kezdőcsapatának átlagéletkora 23.3 év, azaz ha képesek egyben tartani a svábok a csapatukat, nagy potenciál rejlik benne. A gólszerző Ibisevic a maga 29 évével a kezdő legidősebb tagja volt, az együttes „benjáminja”, a 17 éves Timo Werner pedig a mezőny egyik legjobbja. Talán csak a meccsrutin hiányzott a VfB-nek, hogy megnyerje a Bayern elleni meccset.

Josep Guardiola együttesében Holger Badstuber, Daniel Van Buyten, Javi Martínez, Bastian Schweinsteiger, valamint Franck Ribéry és Arjen Robben is sérüléssel bajlódik, őket tehát nem nevezte a keretbe a spanyol szakember, Mario Mandzukic ugyanakkor ott volt, igaz, csak a kispadon. Guardiola egymás után másodszor ugyanazzal a kezdővel küldte pályára a csapatát.

A mérkőzés a „szokásos” Bayern-mezőnyfölénnyel indult, ám az első nagy helyzet a Stuttgart előtt adódott. Mohammed Abdellaoue kapott jó labdát az ötös előterében, de totojázott, majd átbukott a labdán, ami így Timo Werner elé került, ő viszont nagy helyzetben nem egyből lőtt, hanem második ütemből, fölé is bikázott.

A Bayern helyzetre helyzettel válaszolt: Thomas Müller lövése után Xherdan Shaqiri elé pattant a labda, minden hazai lest reklamál, de Szakai beragadt, a svájci középpályás viszont közelről alig fölé emelt. A bajorok mezőnyfölénye ellenére a hazaiak veszélyesebbnek tűntek a kapu előtt, még ha nem is voltak mindig elég határozottak. A 17 éves Werner például rendkívül aktívan játszott, de sokszor rossz döntést hozott, a 12. percben pedig Manuel Gräfe sem volt vele, fejese után Rafinha kezéről pattant le a labda, de a játékvezető nem látott okot a tizenegyesre.

Ulreich sokáig jól tartotta a hazaiakat

A 29 percben ugyanakkor a hazaiakat segítette a bíró: Antonio Rüdiger remek keresztlabdája után Werner húzott befelé balról, a lövése lepattant Abdellaoue elé, aki így lesen kapta meg a labdát, ám rögtön továbbított Vedad Ibisevic elé, ő pedig 11 méterről nem hibázott. 1–0

A Bayern átlövésekkel próbált operálni, de az első félidőben hiányzott a kreativitás a „bőrnadrágosok” támadóiból. Sőt, ha Ibisevic csak kicsit pontosabb, akkor a második játékrész legelején akár kettőre is növelhette volna az előnyt a hazai csapat, ám a bosnyák játékos mellétrafált.

A félidő közepén hiányzott igazán csak a hazaiaknak ez a találat, hiszen a Bayern egyre inkább a kapuja elé szorította a VfB-t, igaz, Thiago Alcantara és Thomas Müller lövésénél még nagyot védett lábbal Sven Ulreich, a 76. percben azonban ő is tehetetlen volt. Thiago bal oldali szabadrúgása után a Mario Mandzukiccsal együtt beszálló Claudio Pizarro érkezett a legjobban a beadásra, és hat méterről a kapuba fejelt, a kapus csak hozzáérni tudott a labdához. 1–1

És hiába játszott a folytatásban is szépen és volt egyenrangú fél a Stuttgart, az utolsó pillanatok a Bayern mellett döntöttek. A 93. percben Rafinha tökéletesen készített Thiago Alcantara elé, aki félollózó mozdulattal a bal alsó sarokba helyezett. Gyönyörű góllal nyert a Bayern! 1–2