Bundesliga: sporttörténelem! Lewandowski beállította Gerd Müller rekordját

2021.05.15. 17:25
A 40 gólos Robert Lewandowskit ünneplik a társak (Fotó: AFP)
A Bayern München idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Sallai Rolandnak 61 percnyi játéklehetőséget adó Freiburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában. A már bajnok bajorok a döntetlen ellenére sem kesereghetnek, a csapat lengyel támadója ugyanis a 26. percben értékesített büntetőjével beállította a legendás Gerd Müller 49 éve fennálló rekordját, megszerezve az idénybeli 40. bajnoki találatát! A Bajnokok Ligája-indulás szempontjából fájó pofont kapott az Eintracht Frankfurt, amely 4–3-ra kikapott a már kieső sereghajtó Schalke otthonában.

Hosszú évtizedeken át megdönthetetlennek tűnt Gerd Müller 1971–1972-es idényben felállított gólcsúcsa, most viszont Robert Lewandowski egyetlen lépésre került attól, hogy átírja ezt a sort is a Bundesliga rekordkönyvében.

A lengyel támadó a Freiburg elleni mérkőzés 26. percében büntetőből volt eredményes – a Thomas Müller elleni szabálytalanságot a videobíró alapján ítélte meg a játékvezető –, megszerezve az idénybeli 40. gólját, és beérve a „Nemzet bombázóját”, Gerd Müllert. Lewandowski különleges gólörömmel készült, megmutatva a saját trikója alatt hordott, „Gerd Müller mindörökké!feliratú pólóját.

S csakhamar a 41. találatát is megszerezhette volna a lengyel, ha a bravúrt bravúrra halmozó Mark Flekken kapus kevésbé véd jól.

A bajnokságban bayernesként ezen a délutánon debütáló Alexander Nübel kapus irányította Bayern-védelem viszont kevésbé volt a helyzet magaslatán: Manuel Gulde vette be a vendégkaput néhány perccel Lewandowski gólja után.

Fordulatokban a fordulás után sem volt hiány: az 50. percben Leroy Sané talált a kapuba, ám a gólt a VAR-szoba jelzése után nem adták meg. Az 53. percben Sané aztán másodszor is beköszönt, Thomas Müller asszisztjából szerzett gólját ezúttal már nem vették el. A 77. minutumban Lewandowski biztosíthatta volna be a Bayern-győzelmet – tényleg meg is döntve Gerd Müller csúcsát –, de másfél méterről az üres kapu mellé perdített.

És jött a feketeleves: a hajrában Christian Güntermegmentette az egyik pontot a hazaiaknak.2–2

Sallai Roland kezdőként lépett pályára, és a 61. percben, 2–1-es hátránynál lecseréltea vezetőedzője.

A már rég kiesett Schalke óriási szívességet tett a nagy rivális Borussia Dortmundnak, miután rendkívül eseménydús mérkőzésen 4–3-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot. Utóbbi ezzel nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája-indulásért folyó küzdelemben: ha a BVB vasárnap győz, matematikailag is biztossá teheti a részvételét a BL 2021–2022-es kiírásában.

A Bielefeld a Hoffenheimmel, a Leverkusen az Union Berlinnel játszott döntetlent, míg a VfB Stuttgart fordított és nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában.

A HERTHA ÉS A KÖLN MECCSÉRŐL ITT OLVASHAT!

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Augsburg–Werder Bremen 2–0
(R. Khedira 57., D. Caligiuri 89. – 11-esből)
Bielefeld–Hoffenheim 1–1 (Voglsammer 23., ill. Kramaric 5.)
Freiburg–Bayern München 2–2 (Gulde 29., C. Günter 81., ill. Lewandowski 26. – 11-esből, L. Sané 53.)
Hertha BSC–Köln 0–0
Leverkusen–Union Berlin 1–1 (Wirtz 27., ill. Pohjanpalo 73.)
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–2 (Stindl 45., ill. Endo 72., Kalajdzic 77.)
Schalke–Frankfurt 4–3 (Huntelaar 15., Idrizi 52., F. Flick 60., Hoppe 64., ill. André Silva 29., 72., N'Dicka 51.)

1. Bayern München 33 23 6 4 94–42 +52 75
2. RB Leipzig 32 19 7 6 57–28 +29 64
3. Wolfsburg 32 17 9 6 57–32 +25 60
4. Borussia Dortmund 32 18 4 10 69–44 +25 58
5. Eintracht Frankfurt 33 15 12 6 66–52 +14 57
6. Bayer Leverkusen 33 14 10 9 52–36 +16 52
7. Union Berlin 33 11 14 8 48–42 +6 47
8. Mönchengladbach 33 12 10 11 60–54 +6 46