Bundesliga: simán nyert a Bayern; Gulácsiék meglepő veresége

2017.03.11. 17:42
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában a Bayern München 3–0-s győzelmet aratott. A magyar érdekeltségű meccseken Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig meglepetésre kikapott. Szalai Ádám negyedórát játszott az 1–1-re végző Hoffenheimben.

Bayern München–Eintracht FrankfurtBayern München–Eintracht Frankfurt

A Frankfurt sokáig tartotta magát, ám az első félidő végén megtört az ellenállása. Előbb Robert Lewandowski passzolt az üres kapuba, majd David Alaba látványos elfutása után Douglas Costa növelte a bajorok előnyét.

A második félidő elején Lewandowski a második gólját is megszerezte, bebiztosítva Carlo Ancelotti csapatának győzelmét.

RB Leipzig–Wolfsburg

Természetesen Gulácsi Péterrel a kapuban kezdett a lipcsei csapat. Mario Gomez az elején vezetéshez juttatta a kiesés ellen küzdő Wolfsburgot, Gulácsi nem tehetett a gólról. Bár a BL-részvételt érő helyen már huzamosabb ideje szereplő lipcseiek voltak az esélyesebbek, ma nem jött össze semmi sem nekik, és meglepetésre vereséget szenvedtek – hazai pályán.

A Wolfsburg játékosai összesen 122.6 km-t futottak, ennyit még sohasem teljesítettek, amióta vezetik az erről szóló statisztikát (2013–2014-es szezon).

A Lipcse számára tovább nőtt a különbség – immár tíz pont – a Bayern Münchenhez képest.

Freiburg–Hoffenheim

Az elmúlt fordulóban kezdőként duplázó Szalai Ádám ezúttal a cserepadon kezdett, de a 75. percben 1–1-es állásnál beküldte Julian Nagelsmann. Negyedóra azonban nem volt elég arra, hogy helyzetbe kerüljön. Maradt is az 1–1.

A Hertha BSC–Borussia Dortmund (2–1) mérkőzésről ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 3–0 (Lewandowski 38., 55., Douglas Costa 41.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–1 (S. Kalou 11., Plattenhardt 71., ill. Aubameyang 55.)
Darmstadt–Mainz 2–1 (Sulu 5., Sam 12. – 11-esből, ill. Quaison 45+3.)
Freiburg–Hoffenheim 1–1 (Philipp 56., ill. Kramaric 60.)
RB Leipzig–Wolfsburg 0–1 (M. Gomez 9.)
Ingolstadt–Köln 2–2 (Lezcano 42., Brégerie 69., ill. Modeste 15. – 11-esből, 60.)

1. Bayern München 24 18 5 1 60–13 +47 59
2. RB Leipzig 24 15 4 5 43–25 +18 49
3. Borussia Dortmund 24 12 7 5 53–27 +26 43
4. Hoffenheim 24 10 12 2 45–25 +20 42
5. Hertha 24 12 4 8 32–26 +6 40
6. Eintracht Frankfurt 24 10 5 9 26–27 –1 35
7. 1. FC Köln 24 8 10 6 33–27 +6 34
8. Freiburg 24 10 4 10 31–41 –10 34