Bundesliga: Schäferék legyőzték a Wolfsburgot, s újra az élre álltak

2022.09.18. 19:31
Továbbra is remek formában van az Union Berlin (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában az Union Berlin 2–0-ra nyert a Wolfsburg ellen. Az 1. FC Köln 1–1-es döntetlent játszott a Bochum vendégeként, a Hoffenheim 0–0-ra végzett a Freiburggal.

Már az első félidőben is fölényben játszott az Union Berlin – hét lövése volt, míg a Wolfsburgnak csupán egy –, ám csak a szünet után jött az első hazai gól.

Az 54. percben Sheraldo Becker húzott el a bal oldalon, beadására Jordan Siebatcheu érkezett, s remekül fejelt a bal alsó sarokba.

A 77. percben az első gólnál előkészítőként jeleskedő Becker ezúttal befejezőként villogott – remek ütemben indult be a védők mögé, s tökéletes passzt kapott Seguintól. A csatár mellre vette a labdát, majd a kapus mellett higgadtan passzolt a kapuba, ezzel kialakította a 2–0-s végeredményt.

Schäfer András ismét kezdőként lépett pályára a fővárosi gárdában, a 76. percben cserélte le Urs Fischer vezetőedző.

Az Union a győzelmének köszönhetően visszavette az első helyet – szombaton a Dortmund 1–0-ra legyőzte a Schalkét a Ruhr-vidéki derbin, így ideiglenesen Hummelsék tartózkodtak az élen.

A berliniek előnye jelenleg két pont a második BVB-vel szemben, a hullámvölgyben lévő Bayern München pedig öt pontra van Schäfer csapatától.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Union Berlin–Wolfsburg 2–0
(Siebatcheu 54., Becker 77.)
Bochum–1. FC Köln 1–1 (Schmitz 9. – öngól, ill. Maina 88.)
Hoffenheim–Freiburg 0–0

KORÁBBAN
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Augsburg–Bayern München 1–0 (M. Berisha 59.)
Borussia Dortmund–Schalke 1–0 (Moukoko 79.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1 (Demirbay 57., ill. Veljkovics 82.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 1–3 (Tiago Tomás 79., ill. Rode 6., Kamada 55., Jakic 88.)