Bundesliga: Schäferék győztek Stuttgartban, maradtak az élen

2022.10.09. 21:48
Jaeckelt (középen, 3-asban) azért csak beérték a csapattársak a gólja után (Fotó: AFP)
A Schäfer Andrással a kezdőjében felálló Union Berlin 1–0-ra győzött a VfB Stuttgart otthonában a német labdarúgó-élvonal 9. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, s ezzel továbbra is vezeti a tabellát.

Azok után, hogy a hét közben a Malmö elleni Európa-liga-mérkőzésen kiállították Schäfer Andrást, a hétvégén a még nyeretlen VfB Stuttgart otthonában ismét az Union Berlin kezdőcsapatának tagja volt a magyar válogatott középpályás.

Az első játékrész egyenlő erők küzdelmét hozta, nem igazán lehetett megmondani, hogy melyik csapat foglal helyet a tabella elején, s melyik a végén.

A játék képe a második félidőben annyiban változott, hogy labdabirtoklásban fölénybe került az Union, igaz, kapura továbbra is a VfB volt a veszélyesebb. Ennek ellenére a vezetést negyedórával a vége előtt mégis a vendégek szerezték meg: egy szöglet után az előrehúzódó Paul Jaeckel bólintott a kapuba, s utána nagy lendülettel szaladhatott ki a világból örömében. A 24 éves védő esetében a nagy ünneplés érthető, hiszen az élvonalban a 35. mérkőzésén az első gólját szerezte, amivel csapatát végül három ponthoz segítette, s így továbbra is az Union áll a tabella élén.

Schäfer András a 65. percig volt a pályán, akkor cserélte őt le az edzője.

Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln 5–2
(Friedrich 27., Benszebaini 45+2., 76. – az elsőt 11-esből, Stindl 47., Thuram 90+1., ill. Kainz 31. – 11-esből, Husenbasic 83.)
Kiállítva: Kainz (45+1.)
Hertha–Freiburg 2–2 (Lukebakio 34. – 11-esből, Serdar 61., ill. Kyereh 22., Schade 78.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Wolfsburg 1–1 (Gumny 55., ill. Gerhardt 27.)
Leverkusen–Schalke 4–0 (Diaby 38., J. Frimpong 41., 52., Paulinho 90.)
Bochum–Eintracht Frankfurt 3–0 (P. Hofmann 71., Ndicka 88. – öngól, Förster 90+1.)

Mainz–RB Leipzig 1–1(Ingvartsen 45., ill. Nkunku 80.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Werder Bremen 1–2 (Dabbur 33., ill. Ducksch 12., Füllkrug 87. – 11-esből)

1. Union Berlin 9 6 2 1 16–6 +10 20
2. Freiburg 9 5 3 1 14–8 +6 18
3. Bayern München 9 4 4 1 25–8 +17 16
4. Borussia Dortmund 9 5 1 3 13–12 +1 16
5. Werder Bremen 9 4 3 2 20–14 +6 15
6. Mönchengladbach 9 4 3 2 16–12 +4 15
7. Hoffenheim 9 4 2 3 14–10 +4 14
8. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 16–16 0 14