Bundesliga: Schäfer Andrásék pontot szereztek a Bayern ellen

K. Zs.K. Zs.
2022.09.03. 17:32
Schäfer András tagja volt a Bayern München elleni kezdőcsapatnak (Fotó: AFP)
Schäfer András csapata, az Union Berlin hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bayern Münchennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójának szombat délutáni programjában. A Freiburg három, a Köln négy gólt szerezve győzött idegenben, hazavitte a három pontot a Werder Bremen is, míg a Stuttgart és a Schalke nem bírt egymással – mind a ketten nyeretlenek maradtak.

UNION BERLIN–BAYERN MÜNCHEN 1–1

Sallai Roland súlyos sérülést szenvedett, a szemen rúgott magyar válogatott labdarúgót hordágyon vitték le a pályáról – a leverkuseni mérkőzésről, amelyet a Freiburg 3–2-re megnyert, ide kattintva olvashatnak!

A berliniek – kezdőcsapatukban Schäfer Andrással – jól kezdtek, Sheraldo Becker remek kapáslövéssel gyorsan megszerezte a vezetést (A GÓL ITT!), de hamar jött a válasz is Joshua Kimmich jóvoltából – a válogatott játékos éles szögből laposan átlőtte a hazai védelmi vonalat (A GÓL ITT!).

A gyors gólváltás után harcos mezőnyjáték, brusztolás jellemezte a mérkőzést, az Union abszolút egyenlő partner volt, és megszokott szervezett futballjával – a hajrábeli bajor helyzeteket némi szerencsével megúszva – megérdemelten tartott otthon egy pontot. Schäfer sokat dolgozott, sok párharcot vívott meg, a 85. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

A Bayern egymás után másodszor játszott döntetlent a Bundesligában, és ugyanúgy 11 ponttal várja a folytatást, mint a szintén veretlen Union.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

BOCHUM–WERDER BREMEN 0–2

Noha a Bochum két gólját is érvénytelenítette a VAR, a játék képe alapján nem mondható érdemtelennek a Werder hajrában kiharcolt győzelme – a vendégek veszélyesebbek voltak. A duplázó Niclas Füllkrug már öt gólnál jár, és a szombaton egyszer szintén betaláló freiburgi Sheraldo Beckerrel (a szombat délutáni állapot szerint) vezetik a góllövőlistát. A Bochum továbbra is pont nélkül zárja a tabellát.

WOLFSBURG–1. FC KÖLN 2–4

Három döntetlen után győzni ment a Köln az egyelőre nyeretlen Wolfsburg otthonába, és bár a 2. percben gólt kapott, a szünetig nemhogy fordított, de két góllal elhúzott. A második félidőre is maradt egy-egy gól – vagyis a kölniek elérték céljukat.

VFB STUTTGART–SCHALKE 1–1

Két nyeretlen csapat feszült egymásnak a Mercedes-Benz Arénában, és csupán három percre billent ki a mérleg nyelve: a hazaiak rövid ideig vezettek az első félidőben, viszont a második végén már örülhettek az egy pontnak is, hiszen a 67. perctől emberhátrányban küzdöttek érte.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Union Berlin–Bayern München 1–1 (Becker 12., ill. Kimmich 15.)
VfB Stuttgart–Schalke 04 1–1 (Führich 18., ill. Terodde 21.)
Bochum–Werder Bremen 0–2 (Füllkrug 86., 90+2. – a másodikat 11-esből)
Wolfsburg–1. FC Köln 2–4 (Nmecha 2., 79., ill. Ljubicic 22., Paulo Otávio 31. – öngól, Kainz 45+2. – 11-esből, Adamjan 81.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–3 (Demirbay 16., Shick 65., ill. Ginter 48., Gregoritsch 51., Doan 71.)
KÉSŐBB
Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 4–0 (Kamada 16., Rode 22., Tuta 67., Borre 84. – 11-esből)