Bundesliga: Schäfer adta meg a kegyelemdöfést, Union-KO Sallai klubja ellen

2022.05.07. 17:30
Schäfer András (balra) megszerezte első gólját a Bundesligában (Fotó: AFP)
Vendégsiker született a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának „magyaros” rangadóján: Schäfer András góljának is köszönhetően az Union Berlin 4–1-re kiütötte idegenben a Sallai Rolanddal felálló Freiburgot, ezzel egyetlen pontra került a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől. A Dortmund a kieső Greuther Fürth legyőzésével az ezüst-, a Bayer Leverkusen a Hoffenheim elleni sikerével a bronzérmét tette biztossá.

Miután a múlt héten kihasználta az RB Leipzig újabb botlását, és fellépett a tabella negyedik helyére, a Freiburg sorsa a saját kezébe került a Bajnokok Ligája-indulásért folyó csatában. Sallai Rolandék szombat délután Schäfer András együttesét, az Union Berlint fogadták, amely szintén a nemzetközi kupaszereplésért harcol.

Az Union elképesztően hatékonyan futballozott az első félidőben, a szünetben 3–0-ra vezetett, pedig a Freiburg sokkal többet birtokolta a labdát. A fordulás után a hazaiak Lucas Höler révén szépítettek, a nem akármilyen gólpasszt Sallai Rolandtól kapta.

SALLAI ROLAND GÓLPASSZA

A fővárosiaknál Schäfer a 65. percben állt be, a vendéglátóknál Sallait a 74. percben cserélték le, tehát a két magyar játékos valamivel kevesebb mint tíz percet töltött egy időben a pályán.

Az idő múlásával a Freiburg pontszerzési esélyei egyre csökkentek, sőt a hajrában Schäfer András által az Union újabb gólt szerzett, így 4–1-es győzelmet aratott. Válogatott középpályásunknak ez volt az első találata a Bundesligában, amelyben az Union most először nyert meg egymást követő három idegenbeli mérkőzést (a Freiburg előtt a Hertha és a Leipzig otthonában győzött).

SCHÄFER ANDRÁS GÓLJA

VITÉZKEDNEK A FRANCIÁK

A francia játékosok 158 gólban vállaltak már szerepet a Bundesliga mostani kiírásában (101 gól, 57 gólpassz), ilyen sok kanadai pontot a 2004–2005-ös idénytől számítva egyetlen külföldi nemzet játékosai sem jegyeztek a német élvonalban.

Sikerével az Union fellépett a tabella hatodik helyére, megelőzve a Wolfsburgtól vereséget szenvedő Kölnt, és csak egyetlen pont a lemaradása a Freiburghoz képest, amely a záró fordulóban a Hoffenheim legyőzése után már biztosan bronzérmes Bayer Leverkusenhez látogat. Az Union a jövő hétvégén a Bochumot fogadja, de a leginkább kedvező helyzetben a negyedik helyért folyó csatározásban ismét az RB Leipzig van, amely vasárnap az Augsburggal játszik otthon, a 34. körben pedig az Arminia Bielefeld vendége lesz.

Julian Brandt duplájára alapozva a Borussia Dortmund 3–1-re legyőzte idegenben a ligautolsó (és már biztosan kieső) Greuther Fürthöt, ezzel eldőlt, hogy a bajnokság második helyén végez – az elmúlt négy évben már harmadszor.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Freiburg–Union Berlin 1–4
(Höler 59., ill. Prömel 11., Trimmel 30., S. Becker 41., Schäfer 90.)
GreutherFürth–Borussia Dortmund 1–3 (Ngankam 70., ill. Brandt 26., 72., Passlack 77.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–4 (Rutter 22., Baumgartner 36., ill. Schick 34., 76., M. Diaby 73., Alario 90+1.)
1. FCKöln–Wolfsburg 0–1 (Gerhardt 43.)