Bundesliga: Sallaiék kétgólos előnyből nem tudtak nyerni

V. J.V. J.
2022.01.08. 17:29
Sallai Roland kezdett a Freiburgan (Fotó: Getty Images)
A Freiburg hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Bielefelddel a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójának szombati játéknapján.

Sallai Roland kezdőként 70 percet töltött a pályán a Freiburg Bielefeld elleni döntetlenje során. A magyar légiós csapata az első és a második félidő elején is betalált, a vendégek viszont először Okugava Maszaja látványos távoli góljával szépítettek, majd a végén Bryan Lasme közeli találatával egyenlíteni is tudtak.

A Greuther Fürth sorozatban második bajnokiján – ezúttal a Stuttgart ellen – ikszelt. Ez az eredmény az újonc esetében továbbra is nagy szónak számít, hiszen a csapat neve mellett a tabellán csak 6 pont szerepel.

Már az első percben megrezzent a háló a Hoffenheim és az Augsburg összecsapásán, Múnisz Dabúr gólját viszont kezezés miatt nem adta meg a játékvezető. Ezt követően kisvártatva a bajorországiak jutottak előnyhöz egy szöglet utáni fejessel. A mérkőzésre kilátogató 500 szurkoló végül győztesen hagyta el a stadiont: Ihlas Bebou kiváló helyezkedésének köszönhetően két alkalommal is a kapuba juttatta a tizenhatoson belülre érkező labdát, majd David Raum a léc alá vágta a sinsheimiak harmadik találatát is.

Miután a Leverkusen pocsék formában fejezte be az őszi szezont, a szünet utáni első meccsen pontot tudtak szerezni Patrik Schickék. A cseh támadó egy kipattantóból vezetést szerzett csapatának az Union Berlin ellen, nem sokkal később viszont hasonló szituációból egyenlítettek a fővárosiak Grischa Promel révén, aki a második félidő elején jókor volt jó helyen és egy védőről hozzápattanó labdát közelről a kapuba juttatva megszerezte csapata vezető találatát is. A hajrában végül a hazaiak örülhettek ismét, Jonathan Tah közeli fejelése pontot ért csapatának.

Szoboszlai Dominik gólt szerzett és gólpasszt adott az RB Leipzig Mainz elleni 4–1-es győzelme során. Erről a meccsről ide kattintva olvashat részletesen!

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Freiburg–Arminia Bielefeld 2–2
(Haberer 6., Csong Vu Jong 46., ill. Okugava 60., Lasme 87.)
GreutherFürth–VfB Stuttgart 0–0
Hoffenheim–Augsburg 3–1
(Bebou 38., 44., Raum 90+3., ill. Gregoritsch 5.)
BayerLeverkusen–Union Berlin 2–2 (Schick 38., Tah 84., ill. Promel 45., 50.)
RB Leipzig–Mainz 4–1 (André Silva 21., 61. – az elsőt 11-esből, Szoboszlai 49., Nkunku 58., ill. Li Dzse Szung 57.)
EintrachtFrankfurt–Borussia Dortmund 2–3 (Borré 15., 24., ill. T. Hazard 71., Bellingham 87., Dahoud 89.)