Bundesliga: Sallai visszatért, de a Dortmund gálázott a Freiburg ellen

2023.02.04. 17:36
Sébastien Haller fejjel vette be a Freiburg kapuját – ez volt az első, tétmeccsen szerzett gólja a BVB-ben (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 5–1-re elverte a Freiburgot a német labdarúgó Bundesliga 19. fordulójának szombati játéknapján.

Nagy „bravúrt” hozott össze a freiburgi Kiliann Sildillia csapata dortmundi vendégjátékán: két perc alatt kétszer vitte földre Karim Adeyemit sárga lapot érően, így már a 17. percben mehetett az öltözőbe. A hazaiaknak emberelőnyben már nem volt nehéz dolguk: nem sokkal később egy szöglet után Niko Schlotterbeck meg is szerezte számukra a vezetést, és bár a szünet előtt Lucas Höler az első veszélyes vendégakcióból kiegyenlített, a második félidőben még négyet rámoltak be Sallaiéknak – Sébastien Haller is betalált, gólját könnyek között ünnepelte.

A vendégek magyar légiósa a 60. percben beállt – korábbi bokasérülése miatt 2023-ban ez volt az első tétmeccse. A hajrában a játékvezető a breisgauiak vezetőedzőjét is kiállította, túlzásba vitt reklamálás miatt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Volt miért törlesztenie Szoboszlai Dominiknak. Az RB Leipzig 28-szoros magyar válogatott középpályását augusztusban a Köln elleni mérkőzés (2–2) első félidejében azonnali piros lappal kiállította a játékvezető, miután lekönyökölte Florian Kainzot. Eltiltás miatt kihagyta a következő két bajnokit, majd a Frankfurt ellen 4–0-ra elveszített összecsapáson tért vissza, hogy aztán góllal és gólpasszal vegye ki a részét a Dortmund 3–0-s legyőzéséből. Azóta jó formában futballozik, a legutóbbi fordulóban duplázott, oroszlánrészt vállalva a Stuttgart elleni 2–1-es sikerből.

A 22 éves játékos önbizalomtól duzzadva készülhetett a szombati, Köln elleni idegenbeli találkozóra – aztán fél óra elteltével ismét lapot kapott. Igaz, piros helyett ezúttal szerencsére csak sárgát, miután hazai szabadrúgás után előbb elrúgta a labdát, majd nem tartotta be az előírt távolságot. A mérkőzés egyébként végig izgalmas és kiegyenlített volt, és bár a második félidő elején a lipcsei Timo Werner betalált, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólját. A 68. percben Emil Forsberg váltotta Szoboszlai Dominikot, míg Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést. Gól nem született, így ismét döntetlen lett a vége. Az RB Leipzig szeptember óta őrzi immár 18 tétmeccses veretlenségét, s érdekesség, hogy éppen a legutóbbi veresége (Mönchengladbach, 0–3) óta most először nem szerzett gólt.

Izgalmas hajrában nyert az Union a Mainz ellen: a sérült Schäfer András együttese az első félidőben szerzett előnyét nem tudta megtartani, a vendégek a 78. percben tizenegyesből egyenlítettek. Urs Fischer ekkor pályára küldte (többek között) Morten Thorsbyt és Theoson Siebatcheu-t, s a norvég adta az amerikainak a győztes gólpasszt! A kelet-berliniek vezetik a Bundesligát és ha a Bayern München nem nyer holnap Wolfsburgban, meg is tartják pozíciójukat.

Sorozatban negyedszer kapott ki a Hertha: Randal Kolo Muani duplázott, majd a vége előtt nem sokkal Aurélio Buta is betalált – így verte el a berlinieket a Frankfurt.

A Bochum 3–0-s félidei előnyt követően 5–2-re verte a sorozatban 10. bajnokiján győzni nem tudó Hoffenheimot.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Freiburg 5–1
(N. Schlotterbeck 26., Adeyemi 48., Haller 51., Brandt 69., Reyna 82., ill. Höler 45.)
Kiállítva: Sildillia (17., Freiburg)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 3–0 (Kolo Muani 21., 28., Buta 90+4.)
1. FC Köln–RB Leipzig 0–0
Union Berlin–Mainz 2–1
(Behrens 32., Siebatcheu 84., ill. Ingvartsen 78. – 11-esből)
Bochum–Hoffenheim 5–2 (P. Hofmann 22., Förster 30., Aszano 40., Masovics 83., Broschisnki 83., ill. Baumgartner 49., Dabbur 77.)