Bundesliga: Sallai 11-est harcolt ki, Freiburg-siker a Hertha ellen

V. Á.V. Á.
2022.02.26. 17:27
Grifo tizenegyese (Fotó: AFP)
A Freiburg 3–0-ra legyőzte a Herthát a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában. A Leverkusen az Arminia Bielefeld ellen nyert ugyanilyen különbséggel, az Union Berlin 3–1-es sikert aratott a Mainz ellen. Nem bírt egymással a Borussia Mönchengladbach és a Wolfsburg (2–2), valamint a Greuter Fürth és a Köln (1–1).

Sorozatban hetedik mérkőzésén is nyeretlen maradt a Hertha a Bundesligában. A Freiburg a 12. percben Vincenzo Grifo tizenegyesgóljával szerzett vezetést – a büntetőt a Sallai Rolanddal szembeni szabálytalanság miatt fújta be a játékvezető. GRIFO GÓLJA ITT!

A magyar támadót a 64. percben lecserélték. A Freiburg a hajrában még két gólt szerzett. 3–0

Egy kis stat: A Freiburg a 19. bajnoki gólját szerezte ebben az idényben rögzített szituációból, ez a legtöbb a Bundesligában. (Opta)

Schäfer András kisebb sérülés miatt nem volt ott az Union Berlin meccskeretében a Mainz ellen. A fővárosiak 3–1-es győzelmet arattak – a vendégcsapat a 60. perctől emberhátrányban volt.

A Leverkusennek nem okozott gondot a Bielefeld legyőzése (3–0). A Mönchengladbach ugyan gólt szerzett a 92. percben a Wolfsburg ellen, de a videózás után érvénytelenítették, így maradt a 2–2. A sereghajtó Fürth pontot szerzett a Köln ellen, és pontok tekintetében továbbra is messze van az osztályozós helytől (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Freiburg–Hertha BSC 3–0
(Grifo 12. – 11-esből, Schade 83., Holer 86.)
Greuther Fürth–1. FC Köln 1–1 (Griesbeck 69., ill. Kainz 52.)
BayerLeverkusen–Arminia Bielefeld 3–0 (Alario 30., M. Diaby 57., 81.)
Borussia Mönchengladbach–Wolfsburg 2–2 (Thuram 42., Embolo 82., ill. Wind 6., Bornauw 33.)
Union Berlin–Mainz 3–1 (Haragucsi 8., S. Becker 56., Awoniyi 75., ill. Burgzorg 90+1.)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–1 (L. Sané 71.)