Bundesliga: Sallai remek gólja a Dortmund ellen, bukott a Mainz

R. P.R. P.
2021.08.21. 17:40
A német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a Freiburg Sallai Roland góljának is köszönhetően 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot. A magyaros rangadón Novothny Soma együttese, a Bochum 2–0-ra megverte a Szalai Ádámot csereként bevető Mainzot.
Sallai remek gólt lőtt (Fotó: AFP)

Freiburg–Borussia Dortmund

Remekül kezdte a mérkőzést a Sallai Rolanddal a kezdőben felálló hazai csapat. A 6. percben szabadrúgáshoz jutott, és Vincenzo Grifo 27 méterről gyönyörűen csavart a jobb felső sarokba.

Grifo gólja

Ezt követően Sallai Roland is betalált, szépen használta ki a ziccerét az ötösről.

Sallai a 71. percig volt a pályán. A Dortmund még szépített, de egyenlítenie már nem sikerült, így a Freiburg értékes győzelmet aratott hazai pályán.

Bochum–Mainz

Novothny Soma a sérülése után még nem került a kezdőcsapatba a Bochumban, ám a cserepadra már leülhetett a Szalai Ádámot szintén a kispadra jelölő Mainz ellen. Mindkét magyar onnan láthatta, hogy a 21. percben a bochumi Gerrit Holtmann megkapja a labdát a mainzi térfél közepén, s innen már nem is adta le, öt játékost is kicselezve szenzációs gólt szerzett.

Holtmann gólja

Tíz perc telt el csak a második félidőből, amikor Sebastian Polter megduplázta a fórt. Nem sokkal később a Mainz pályára küldte Szalai Ádámot, de ez sem segített a vendégeken: a Novothny Somát végig a padon tartó Bochum 2–0-ra győzött.

A Hertha BSC–Wolfsburg 1–2 mérkőzésről ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Augsburg 0–0

Freiburg–Borussia Dortmund 2–1 (Grifo 6., Sallai 53., ill. Keitel 59. – öngól)
Fürth–Bielefeld 1–1 (Hrgota 50. – 11-esből, ill. Klos 45)
Bochum–Mainz 2–0 (Holtmann 21., Polter 56.)
Hertha–Wolfsburg 1–2 (Lukebakio 60. – 11-esből, ill. Baku 74., Nmecha 88.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 4–0 (Sommer 3. – öngól, Schick 8., M. Diaby 55., Amiri 87.)

Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 4–0 (Szoboszlai 38., 52., Forsberg 46., André Silva 65. – 11-esből)