Bundesliga: Sallai Rolandot hordágyon vitték le a pályáról

K. Zs.K. Zs.
2022.09.03. 16:29
Hordágyon vitték le Sallai Rolandot (Fotó: AFP)
Sallai Roland, a Freiburg magyar labdarúgója súlyos sérülést szenvedett csapata Bayer Leverkusen elleni mérkőzésén a német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján. A Freiburg 3–2-re megnyerte a fordulatos meccset, és átvette a vezetést a tabellán.

A mérkőzés 5. percében a labdáért vívott küzdelemben Jonathan Tah véletlenül arcon rúgta Sallai Rolandot. A leverkuseni labdarúgó sárga lapot kapott veszélyes játékért, a magyar játékost előbb a pályán ápolták, de gyorsan kiderült: nem folytathatja a játékot – hordágyon vitték le a játéktérről, a közönség biztató tapsától kísérve.

Sallai Roland bal szeme sérült meg, egyelőre nincs információ arról, hogy mennyire súlyosan – mint édesapja a Nemzeti Sportnak elmondta: a játékos szeme annyira bedagadt, hogy nem tudja kinyitni, ezért szombat este nem is tudták tüzetesen megvizsgálni.

A többi mérkőzésről, Schäfer Andrásék Bayern elleni pontszerzéséről ide kattintva olvashatnak.

Nem sokkal a szerencsétlen sérülést követően Kerem Demirbay egy kavarodás után megszerezte a vezetést a hazaiaknak (A GÓL ITT!), de a szünet után gyorsan jött a fordulat: egy szöglet után Matthias Ginter a testi épségét sem féltve fejjel egyenlített (A GÓL ITT!), majd Edmond Tapsoba hatalmas hibáját kihasználva Dzsong Vu Jong beadott – ő állt be Sallai helyére –, aMichael Gregoritschközelről a kapuba lőtt (A GÓL ITT!).

A 65. percben Patrik Schick fejjel megszerezte idénybeli első bajnoki gólját (A GÓL ITT!), csakhogy erre is volt válaszuk a vendégeknek: a japán csereember, Doan Ricu egy szöglet után közvetlen közelről a kapuba vágta a megcsúsztatott labdát (A GÓL ITT!).

A Freiburg a győzelmével átvette a vezetést a tabellán – ezzel is „segítve” magyar játékosa remélhetőleg gyors gyógyulását.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–3
(Demirbay 16., Shick 65., ill. Ginter 48., Gregoritsch 51., Doan 71.)
Union Berlin–Bayern München 1–1 (Becker 12., ill. Kimmich 15.)
VfB Stuttgart–Schalke 1–1 (Führich 18., ill. Terodde 21.)
Bochum–Werder Bremen 0–2 (Füllkrug 86., 90+2. – a másodikat 11-esből)
Wolfsburg–1. FC Köln 2–4 (Nmecha 2., 79., ill. Ljubicic 22., Paulo Otávio 31. – öngól, Kainz 45+2. – 11-esből, Adamjan 81.)
KÉSŐBB
Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 4–0 (Kamada 16., Rode 22., Tuta 67., Borre 84. – 11-esből)