Bundesliga: Sallai gólt szerzett, nyert a Freiburg – videó

H. D.H. D.
2021.03.21. 19:45
Sallai Roland gólt szerzett, a Freiburg nyert az Augsburg ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján a Freiburg hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Augsburgot. A mérkőzés első gólját a magyar válogatott Sallai Roland szerezte az 51. percben.

Az előző két bajnoki mérkőzését elvesztő Freiburg hazai pályán javított az Augsburg ellen.

A gól nélküli első félidőt követően nem sokkal megtört a jég, Sallai Roland az 51. percben megszerezte a vezetést a házigazdának: Christian Günter a bal szélről indulva négy vendégjátékost is maga mögött hagyott, majd a passzolt a magyar támadóhoz, aki egy átvétel után a kapu jobb oldalába lőtte a labdát.

A magyar támadó idénybeli hatodik gólját szerezte a német bajnokságban. A 23 éves magyar válogatott labdarúgó a góljai mellett négy gólpasszt is jegyez a Bundesliga 2020–2021-es idényében.

Sallai Roland gólja

A folytatásban az Augsburg mindent megtett az egyenlítés érdekében, Florian Müller azonban egymás után mutatta be a védéseket. A kimaradt helyzetek pedig megbosszulták magukat, Philipp Lienhart – egy kis videobírós közjátékot követően – megduplázta a hazaiak előnyét.

Sallait a 81. percben lehozta az edzője, az eredmény pedig már nem változott, a Freiburg 2–0-ra legyőzte az Augsburgot, és már csak három pont a hátránya a nemzetközi kupaindulást érő hatodik helyen álló Bayer Leverkusen mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Freiburg–Augsburg 2–0
(Sallai 51., Lienhart 79.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Mainz 1–2 (Bebou 39., ill. Glatzel 1., Kohr 41.)
Hertha–Leverkusen 3–0 (Zeefuik 4., Cunha 26., J. Córdoba 33.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayern München–VfB Stuttgart 4–0(Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)
Eintracht Frankfurt–Union Berlin 5–2(André Silva 2., 41., Andrich 35. – öngól, Kosztics 39., Zuber 90+2., ill. Kruse 7., 45+3.)
Köln–Borussia Dortmund 2–2(Duda 35. – 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)
Werder Bremen–Wolfsburg 1–2(Mohwald 45., ill. Sargent 9. – öngól, Weghorst 42.)

Schalke–Borussia Mönchengladbach 0–3(Stindl 15., Lainer 63., Rönnow 72. – öngól)