Bundesliga: Sallai megint betalált, de kikapott a Freiburg

2021.04.03. 22:26
Sallai Roland gólja sem nyert meccset a Freiburgnak (Fotó: AFP)
Sallai Roland már a 10. percben betalált a Freiburgban a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában, a magyar válogatott támadó csapata mégis 2–1-es vereséget szenvedett.

Sokat elmond Sallai formájáról, hogy az előző négy tétmeccsen, amelyen pályára lépett, gólt is szerzett. Előbb az Augsburg elleni bajnokin, majd a magyar válogatott Lengyelország és San Marino elleni vb-selejtezőjén, most pedig a Mönchengladbach ellen.

A Freiburgban újra a kezdőcsapatba nevezett támadó a 10. percben vágta a labdát a kapuba Ermedin Demerovic passza után (0–1) – ez volt Sallai hetedik gólja a bajnokságban ebben az idényben úgy, hogy sérülés miatt öt bajnokiról lemaradt.

A folytatás kiegyenlített találkozót hozott, voltak helyzetek mindkét oldalon, sőt, Sallai is megszerezhette volna a második gólját. Végül azonban a Gladbach egyenlített ki az 54. percben Marcus Thuram találatával (1–1), és a francia nagyon belelendült, hét percen belül meg is fordította meccset (2–1).

Sallai ezután a 76. percben elhagyta a pályát, a Freiburg pedig, bár küzdött, nem tudta még döntetlenre sem menteni a meccset – igaz, a 95. percben betaláltak a vendégek, csak a videobíró miatt visszafújták a találatot.

Nagyon fontos három pontot gyűjtött így be a Mönchengladbach, amely ezzel a győzelemmel feljött a hetedik helyre a tabellán, és nagy lépést tett az európai kupaindulást jelentő helyek egyike felé.

(Goretzka 38.)
Augsburg–Hoffenheim 2–1 (Vargas 8., A. Hahn 23., ill. Sköv 86.)
Borussia Dortmund–Frankfurt 1–2 (Hummels 45., ill. Schulz 11. – öngól, André Silva 87.)
Leverkusen–Schalke 2–1 (Alario 26., Schick 72., ill. Huntelaar 81.)
Mainz–Bielefeld 1–1 (Brosinski 56. – 11-esből, ill. Voglsammer 76.)
Wolfsburg–Köln 1–0 (Brekalo 69.)