Bundesliga: Sallai duplázott, a Dortmund 15 perc alatt ötöt szórt!

M. D.M. D.
2022.04.16. 17:25
„Tooooor” – a Dortmund gólfiesztát tartott a Wolfsburg ellen (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 6–1-re kiütötte hazai pályán a Wolfsburgot, míg a Freiburg a két gólt szerző Sallai Roland vezérletével 3–0-ra nyert otthon a Bochum ellen a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában. A Hertha legyőzte idegenben az Augsburgot, ezzel elmozdult a kiesőzónából, a Mainz és a Stuttgart pedig nem bírt egymással.

Kis túlzással egy kézilabdacsapat is megirigyelhetné azt a gólfiesztát, amit a Borussia Dortmund rendezett a Wolfsburg elleni mérkőzés első félidejének második felében: a Kobel – Emre Can, Akanji (Pongracic, 65.), Zagadou, Rothe (Bynoe-Gittens, 89.) – Witsel (Reinier, 77.), Bellingham – Wolf (Semic, 89.), Brandt (Moukoko, 65.), Reus – Haaland összetételben szereplő BVB tizenöt perc leforgása alatt öt gólt rámolt be a „farkasoknak”.

A gólcsapot az élete első német bajnoki meccsén pályára lépő védő, Tom Rothe nyitotta meg, ő 17 évesen és 169 naposan minden idők legfiatalabb játékosává lépett elő, aki góllal debütált a Bundesligában. Aztán betalált Axel Witsel, Manuel Akanji, Emre Can és Erling Haaland is – a norvég csatár a szünet után is beköszönt egyszer –, Marco Reus pedig kiosztott két gólpasszt, így a 2013–2014-es évad óta először jutott el tíz asszisztig a német bajnokságban.

A vendégek a hajrában Ridle Baku találatával valamelyest kozmetikáztak az eredményen.

Sallai első góljánál a labda a kapufáról pattant be a kapuba (Fotó: Getty Images)

Sallai Roland főszereplésével a Freiburg otthon 3–0-ra legyőzte Novothny Soma korábbi csapatát, a Bochumot. A Bajnokok Ligája-indulásért csatázó hazai együttes Lukas Kübler góljával hamar előnybe került, majd a 16. percben egy pontos, jobblábas lövéssel a magyar válogatott támadó is betalált, aki a szünet után fejjel is eredményes volt. Honfitársunk 2020 decembere után másodszor duplázott a Bundesligában, akkor a Schalke elleni 2–0 alkalmával szerzett két gólt.

SALLAI ELSŐ…

…ÉS MÁSODIK GÓLJA

Sallai a német bajnokság mostani idényében így már három gólnál és négy gólpassznál jár, ráadásul a második félidő közepén róla állították ki a Bochum görög légiósát, Konsztantinosz Sztafilidiszt, aki csúnyán rácsúszott a bokájára.

A Freiburg a következő fordulóban is otthon lép pályára, a Mönchengladbachot fogadja majd.

A Hertha 1–0-ra nyert az Augsburg vendégeként, így 2021 októbere óta elkönyvelte első idegenbeli győzelmét a Bundesligában, és megelőzte a tabellán a Mainz otthonában egy pontot szerző Stuttgartot, valamint a vasárnap a Bayern München otthonában pályára lépő Arminia Bielefeldet is.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Augsburg–Hertha BSC 0–1
(Serdar 49.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 6–1 (Rothe 24., Witsel 26., Akanji 28., Emre Can 35., Haaland 38., 54., ill. Baku 81.)
Mainz–VfB Stuttgart 0–0
Freiburg–Bochum 3–0