Bundesliga: Sallai betalált, a Freiburg ikszelt, a Bayern nyert

CS. M.CS. M.
2021.01.20. 22:29
Sallai Roland (jobbra)betalált, csapata ikszelt (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának szerdai játéknapján a Bayern München 1–0-ra nyert az Augsburg ellen, a Freburg 2–2-es döntetlent játszott a Frankfurttal, míg a Bielefeld és a Köln is nyerni tudott.

Augsburg–Bayern München 0–1

A listavezető, egyben címvédő bajorok a 13. percben kerültek előnybe Robert Lewandowski büntetője révén (0–1) – ez volt a lengyel klasszis 22. Bundesliga-gólja ebben az idényben (amivel új őszi Bundesliga-gólcsúcsot állított fel). A folytatásban is a müncheniek akarata érvényesült, de sorra maradtak ki a nagy helyzetek. A végén a hazaiak egyenlíthettek volna, ámAlfred Finnbogason kihagyta a megítélt tizenegyest, így nyert a Bayern.

Freiburg–Frankfurt 2–2

A vendégek már a 6. percben megszerezték a vezetést: Amin Younes talált be (0–1). A 32. percben a kezdőként pályára lépő magyar válogatott Sallai Roland kapott labdát a jobb szélen, majd briliáns emeléssel gólt szerzett, így kiegyenlített a Freiburg (1–1). A 65. percben már a hazaiak vezettekNils Petersen révén, ám a hajrá kezdeténKeven Schlotterbeck öngóljával kiegyenlített a Frankfurt (2–2).

Bielefeld–Stuttgart 3–0

A kiesés ellen menekülő hazaiak a 27. percben szerezték meg a vezetést Fabian Klos révén, majd a második játékrész elején Marc-Oliver Kempf öngóljával megduplázták előnyüket. A 86. percben Ritsu Doan beállította a 3–0-s végeredményt.

Schalke–Köln 1–2

Az első félidőben mindkét csapat sokat próbálkozott, de gólig csak a kölniek jutottak el: Rafael Czichos talált be a 31. percben. A Schalke ezt követően uralta a teljes második játékrészt, és az 57. percben ki is egyenlített Matthew Hoppe jóvoltából. A hazaiak mezőnyfölénye azonban egy pontot sem ért, a 93. percben ugyanisJan Thielmannziccerbe került, és megnyerte a Kölnnek az összecsapást (1–2). A Schalke továbbra is sereghajtó.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 0–1 (Lewandowski 13. – 11-esből)
ArminiaBielefeld–VfB Stuttgart 3–0 (F. Klos 27., Kempf 47. – öngól, Doan 86.)
Freiburg–Einracht Frankfurt 2–2 (Sallai 32., N. Petersen 63., ill. Younes 6., Schlotterbeck 76. – öngól)
RB Leipzig–Union Berlin 1–0 (E. Forsberg 70.)
Schalke–1. FC Köln 1–2 (Hoppe 57., ill. Czichos 31., Thielmann 90+3.)