Bundesliga: ritkán látni olyan gólt, mint amivel Haaland pontot mentett a BVB-nek

K. T. I.K. T. I.
2021.02.13. 20:26
Haaland pikáns körülmények közt szerzett egyenlítő gólt (Fotó: AFP)
A Dortmund a Hoffenheimmel, a Werder a Freiburggal, a Stuttgart a Herthával, a Leverkusen a Mainzcal, az Union Berlin a Schalkéval játszott döntetlent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában.

Ha egy fél fejjel magasabb, Stefan Posch lehet megfejeli Erling Haalandot.

Az osztrák bekk úgy ugrott neki a 81. percben egyenlítő norvég csatárnak, mintha utóbbi a világ arcátlanságát követte volna el. S alapesetben, ha csak annyit mondunk, hogy a sérülés miatt ápolást kérő Munasz Dabbur épp a földön feküdt, jogosnak is tűnne a vendégek felháborodása. Ám egészen más a helyzet, ha hozzátesszük, hogy a Hoffenheim támadása (előnyszabállyal) tovább ment a sérülés után, és legalább négyszer is kirúghatták volna a sinsheimiek a labdát, ha akarják, mielőtt Rudy hátrapasszát lefülelve Haaland a kapuig „gyalogolt” az egyenlítést érő találattal…

A mérkőzés egyébként is eseménydúsan alakult, hiszen az első félidőben Jadon Sancho még a BVB-nek szerzett vezetést, innen fordított a Hoffenheim, majd egyenlített Haaland, hogy aztán a fentebb is ecseteltek miatt rendkívül feszültre sikerült utolsó tíz perc végén a felek megosztozzanak a pontokon (2–2).

Szinte megnyert meccsen engedett ki két pontot a kezei közül a Leverkusen, amely ellen a 89. percben szépített a Mainz – a 92. percben aztán jött Kevin Stöger és bravúrpontot szerzett a kiesés elől menekülő vendégeknek. Szalai Ádám ismét kezdő volt, ezúttal 84 percet kapott a Mainzban (2–2).

A Freiburg a továbbra is sérült Sallai Roland nélkül látogatott a Werder Bremenhez és szerzett egy pontot (0–0).

A kora estére maradt Union Berlin–Schalke meccs szintén gól nélküli döntetlent hozott (0–0).

A Hertha Berlin VfB Stuttgart elleni találkozójáról itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–2
(Sancho 24., Haaland 81., ill. Dabbur 31., Bebou 51.)
Bayer Leverkusen–Mainz 2–2 (Alario 14., Schick 84., ill. Glatzer 89., Stöger 90+2.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 1–1 (Kalajdzic 45+2., ill. Netz 82.)
Werder Bremen–Freiburg 0–0
Union Berlin–Schalke 0–0

1. Bayern München 20 15 3 2 58–26 +32 48
2. RB Leipzig 21 13 5 3 37–18 +19 44
3. Wolfsburg 20 10 8 2 32–19 +13 38
4. Bayer Leverkusen 21 10 6 5 39–23 +16 36
5. Eintracht Frankfurt 20 9 9 2 41–29 +12 36