Bundesliga: Reus nélkül hozta a BVB a Gulácsiék elleni rangadót

2019.01.19. 20:29
Axel Witsel góljával a Dortmund rangadót nyert Lipcsében (Fotó: Twitter/Borussia Dortmund)
Marco Reus nélkül is megnyerte az RB Leipzig elleni rangadót a Borussia Dortmund, amely Axel Witsel bombagóljával 1–0-s győzelmet aratott Lipcsében a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában. A hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte, Willi Orbán azonban nem kapott lehetőséget.

A kezdőcsapat kihirdetésekor rossz hírrel szembesülhettek a dortmundi szurkolók: Marco Reus egészségügyi problémái nem jöttek rendbe, ezért nem léphet pályára Lipcsében. A BVB legnagyobb sztárjának távollétében Lukasz Piszczek viselhette a csapatkapitányi karszalagot, a lengyel 200. alkalommal került be a Dortmund kezdőcsapatába a Bundesligában, de most először csékáként.

A fekete-sárgák szűk húsz perc elteltével az első nagyobb helyzetükből megszerezték a vezetést, szöglet után Axel Witsel bombázott a léc alá. Gulácsi Péternek esélye sem volt a hárításra (0–1).

A szünetig nem is változott az eredmény, ami nem sok jót ígért a folytatásra a lipcseieknek. A Dortmund ugyanis a legutóbbi 12 bajnoki meccsének mindegyikét megnyerte, amelyen előnnyel fejezte be az első félidőt.

A fordulás után az RB Leipzig hol önerőből, hol Thomas Delaney és Roman Bürki ügyetlenkedése nyomán jutott el ziccerig, ám a Dortmund svájci kapusa minden helyzetben mentett – általában nem kis védéseket bemutatva.

A másik oldalon Maximilian Philipp és a csereként beálló Paco Alcácer előtt adódott a legnagyobb lehetőség a mérkőzés eldöntésére, előbbi próbálkozásánál Gulácsi hárított lábbal, utóbbiénál pedig a léc, amelyről a gólvonalra pattant le a labda.

A jó iramú, izgalmas mérkőzésen a hazaiak a hosszabbításban is mindent megtettek az egyenlítésért, de – ahogy a meccs korábbi szakaszában – ekkor sem jártak sikerrel, így a Dortmund ismét hat pont előnnyel vezeti a tabellát a Bayern München előtt.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ

RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–1 (Witsel 19.)

Korábban játszották
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 37.)
VfB Stuttgart–Mainz 2–3 (N. González 83., 85., ill. Ascacíbar 22. – öngól, Mateta 28., Hack 72.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 3–1 (Haller 36., Rebic 40., Jovics 45., ill. N. Petersen 69.)
Augsburg–Fortuna Düsseldorf 1–2 (Schmid 64., ill. Ducksch 45., Raman 90.)
Hannover–Werder Bremen 0–1 (Rashica 32.)

Pénteki eredmény
Hoffenheim–Bayern München 1–3 (N. Schulz 59., ill. Goretzka 34., 45+1., Lewandowski 87.)