Izgalmas mérkőzésen győzött az RB Leipzig a Hertha ellen

M. M.M. M.
2022.10.15. 18:39
A labdarúgó Bundesliga 10. fordulójában többek között Szoboszlai Dominik gólpasszával és Willi Orbán góljával 3–2-es győzelmet aratott az RB Leipzig a Hertha felett.
Szoboszlaiék az első félidőben remekeltek a Hertha ellen (Fotó: Getty Images)

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

RB Leipzig–Hertha BSC 3–2(3–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna. Vezette: Osmers
RB Leipzig
: Blaswich – Simakan (Henrichs, 61.), Orbán, A. Diallo, Raum (Kampl, 61.) – Forsberg (Poulsen, 72.), X. Schlager, A. Haidara (Halstenberg, 61.), Szoboszlai – Silva (Novoa, 72.), Nkunku. Vezetőedző: Marco Rose
Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (Mittelstädt, a szünetben) – Tousart, Sunjic (Kanga, a szünetben), Serdar (Selke, 83.) – Lukebakio, Jovetics, M. Richter (Ejuke, 59.).Vezetőedző: Sandro Schwarz
Gólszerző:
Forsberg (25.), Diallo (30.), Orbán (45.), ill. Lukebakio (62.), Jovetics (64.)

A lipcseiek kezdték jobban a mérkőzést, és a 25. percben érett góllá a fölényük, amikor is Szoboszlai beadását Emil Forsberg juttatta a kapuba (1–0). Öt perccel később Szoboszlai adott be szögletet, amelyet Agustín Rogel fejelt a saját kapuja felé, Abdou Diallóra, és miután a labda a kapuban kötött ki a szenegáli védőt könyvelték el gólszerzőnek. A félidő végén André Silva került helyzetbe, a kapufáról kipattanó lövését Willi Orbán a kapuba passzolta (3–0).

A második félidőt kettős cserével kezdte a Hertha, a lipcseiek pedig elveszítették az irányításukat a mérkőzés alakulása felett. A 62. percben előbb büntetőből szépített Lukebakio, majd kisvártatva Jovetics átlövésével egy gólra zárkóztak fel a vendégek.

A mérkőzés végén mindkét csapatnak megvolt az esélye a gólra, a lipcseiek nem tudták eldönteni a mérkőzést, a berliniek részéről Ejuke egy az egyben vezette kapura a labdát, Kampl azonban a gólvonalról tisztázni tudott... Egy perccel azután, hogy a másik kapunál Lukebakio ugyanezt megtette Nkunku lövését követően.

De még nem volt vége az izgalmaknak! Kanga kapufát lőtt a 94. percben, egy percre rá közelről mellé fejelt – nem jött össze az egyenlítés a Herthának. 3–2

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Leverkusen 5–1
(Kamada 45+5., 72. – az elsőt 11-esből, Kolo Muani 58., J. Lindström 65., Alario 86., ill. Hincapié 56.)
Kiállítva: Hincapié (71.)
VfB Stuttgart–Bochum 4–1 (Silas 3., 64. – az elsőt 11-esből, Ahamada 22., Vataru 71., ill. S. Zoller 29.)
Werder Bremen–Mainz 0–2 (Ingvartsen 36., Li Dzse Szung 66.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–2 (Gerhardt 43., Marmus 69., ill. Thuram 13., 48.)
Vasárnap
15.30:
Köln–Augsburg (Tv: Arena4)
17.30: Union Berlin–Borussia Dortmund (Tv: Match4)
19.30: Bayern München–Freiburg (Tv: Match4)
Péntek
Schalke–Hoffenheim 0–3 (Skov 11., 59. – mindkettőt 11-esből, Dabbur 45+2.)

18. Bochum101189–27–184

96. perc: Vége a mérkőzésnek. Az RB Leipzig 3–2-re győzött a Hertha ellen.

95. perc: Ismét Kanga veszélyeztet, egy jobb oldali beadást fejelt mellé

94. perc: Kanga találta el a kapufát egy felívelést követően, Blaswich is hozzáért a lövéshez.

94. perc: Nkunku lőtt fölé.

93. perc: Roger kapott sárga lapot.

89. perc: Kampl lőtt fölé egy tartósabb lipcsei labdatartást követően.

86. perc:A berliniek szorongatnak, Selke lövését védte Blaswich, majd Lukebakio tüzelt fölé a tizenhatos vonaláról.

84. perc:Kampl kiugratását követően Nkunku a kapuba talált, azonban a játékvezető a VAR segítségével les miatt érvénytelenítette a találatot. Marad a 3–2.

82. perc: Selke érkezett Serdar helyett.

81. perc:
A hazai szögletből kontrát vezettek a vendégek, Ejuke egyedül vezette a labdát a lipcsei kapura, át is emelte Blaswich-ot, azonban Kamplnak sikerült a gólvonalról tisztáznia.

80. perc: Szoboszlai ugratta ki Nkunkut, aki kicselezte a vendégek kapusát, és a visszazáró Lukebakio elképesztő módon, becsúszva mentett a gólvonalról.

79. perc: A hazaiaknak több lehetőségük is volt veszélyes kontratámadásaik befejezésére, de folyamatosan rossz döntéseket hoznak a támadók, így pedig nyílt marad a találkozó.

72. perc: Cserélnek a hazaiak, Forsberg és Silva jöttek le, Novoa és Poulsen érkeztek a pályára.

69. perc: Mittelstadt beadására alászaladt Blaswich, Jovetic viszont fölé fejelt.

64. perc: GÓÓÓÓL!!! Egy berlini szabadrúgást kifejeltek a hazaiak, de Jovetic lövéséve kikötött a jobb alsó sarokban, 3–2!!!!

64. perc: Kampl kapott sárga lapott.

62. perc:GÓÓÓL!!! Szépít a Hertha BSC Lukebakio büntetőjével.

61. perc:Hármat is cserélnek a hazaiak. Raum, Simakan, és Haidara hagyták el a pályát, helyüket Halstenberg, Henrichs, valamint Kampl vették át.

60. perc: Tizenegyeshez jutott a Hertha Diallo kezezését követően.

58. perc: Egy hazai ellentámadás végén Nkunku lőtt mellé. Cseréltek a vendégek, Ejuke érkezett Richter helyére.

55. perc:Egy jobb oldali berlini szabadrúgást követően Kanga csúsztatott mellé közvetlen közelről.

50. perc: Egy bal oldali kontratámadás végén André Silva pörgetett mellé ballal.

46. perc:Elkezdődött a második félidő. Kettős csere a vendégek oldalán, Mittelstadt és Kanga érkezett Plattenhardt és Sunjic helyére.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Az RB Leipzig magabiztos teljesítménnyel 3–0-ra vezet a Hertha BSC ellen.

43. perc: GÓÓÓL!!! Raum beadása után André Silva parádésan került helyzetbe, de a kapufára gurította a labdát, a kipattanót viszont Willi Orbán ballal a kapuba passzolta, ami a harmadik találata volt a magyar válogatott védőnek a bajnokságban. 3–0

41. perc: Plattenhardt kapott sárgát a labda elrúgásáért.

38. perc: Haidara kapott sárga lapot Tousarttal szemben elkövetett szabálytalanságáért.

35. perc:
Jovetic ollózott fölé Kenny jobb oldali beadását követően.

30. perc: GÓÓÓÓL!!! Szoboszlai szögletét követően Rogel fejelte rá a labdát Diallóra, majd a kapuba tartó labdába talán még Raum is beleért, de végül Diallót könyvelik el gólszerzőnek. 2–0.

25. perc: GÓÓÓÓL!!! Egy jobb oldali kontratámadás végén Szoboszlai beadását követően Forsberg combjáról pattant be a labda a kapuba, 1–0-ra vezet az RB Leipzig.

24. perc: Nkunku kiszorított helyzetből leadott lövését védte Christensen.

21. perc: Szoboszlai szabadrúgása a sorfalban kötött ki, szögletre mentettek a hazaiak.

4. perc: Szoboszlai Dominik maradt lent a földön, ütközés közben kapott egyet a fejére, de úgy néz ki, tudja majd folytatni.

1. perc:ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!