Újabb Szoboszlai-gólpassz, újabb biztos lipcsei siker a Bundesligában

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.09. 20:20
Szoboszlai (balra) megint a Lipcse egyik legjobbja volt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bundesliga 14. fordulójában magyaros rangadót rendeztek Lipcsében. A Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Domonikot is foglalkoztató RB Leipzig Sallai Roland csapatát, a Freiburgot fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a másik félidőben kinyíltak a gólcsapok, és Szoboszlai Dominik kiemelkedő teljesítményének is köszönhetően a hazaiak 3–1-es győzelmet arattak riválisuk felett.

BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
RB LEIPZIG–FREIBURG 3–1 (0–0)

Lipcse, Red Bull Aréna. Vezette: Osmers
LEIPZIG
: Blaswich – Simakan, Orbán, Gvardiol, Halstenberg – Szoboszlai (Poulsen, 83.), Schlager, Kampl (Haidara, 83.), Olmo (Forsberg, 60.) – André Silva (Raum, 83.), Nkunku. Vezetőedző: Marco Rose
FREIBURG: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, M. Eggestein, Höfler (Keitel, 83.), Günter (Sallai R., 55.) – Doan (Grifo, 59.), Gregoritsch (Schade, 59.), Dzsong Vu Jong (Höler, 55.). Vezetőedző: Christian Streich
Gólszerző: Simakan (55.), Nkunku (56.), Forsberg (78. – 11-esből), ill. Kübler (66.)

A két csapat legutóbbi három egymás elleni találkozója egyaránt 1–1-es döntetlennel zárult, így szinte biztosak lehettünk abban, hogy ma sem maradnak gól nélkül a lipcsei Red Bull Arénába kilátogató nézők. A Leipzig kezdőjében ma is ott volt Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is, a Freiburgnál Sallai Roland a kispadon kapott helyet.

Jól kezdték a mérkőzést a lipcseiek, Szoboszlai szemfüles passzát követően Nkunku a 16. percben a kapufát találta el. A folytatásban sem enyhült a hazai fölény, csak Flekken kapuson és a kapufán múlt, hogy a hazaiak nem szerezték már meg az első félidőben a vezetést. A 39. percben ugyanis egy szögletet követően Szoboszlai egyből kapura lőtt, a jobb oldali kapufa azonban kisegítette a vendégeket.

A második félidőben repülőrajtot vettek a hazaiak. Az 55. percben Simakan talált be lipcsei részről, majd az 56. percben Szoboszlai passza után a góllistát vezető Nkunku megszerezte idénybeli 12. bajnoki találatát is. A Freiburg azonban nem adta fel, a 66. percben Kübler kapáslövésével szépített (ekkor már Sallai Roland is pályán volt a vendégeknél). Sallaiék nem sokáig reménykedhettek, hiszen a 76. percben büntetőhöz jutottak a lipcseiek, Forsberg pedig nem hibázott.

A Leipzig győzelmével felzárkózott a tabella ötödik helyére, és két pontra megközelítette a harmadik helyre visszacsúszó Freiburgot. 3–1

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 4–2
(Sow 6., Kolo Muani 8., Dina Ebimbe 29., Lindström 56., ill. Baumgartner 38., Kabak 46.)
Schalke–Mainz 1–0 (Terodde 10.)
Union Berlin–Augsburg 2–2 (Becker 7., Behrens 22., ill. Niederlechner 8., 39.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–2 (Schmitz 30., ill. Amiri 65., M. Diaby 71.)
Kedden játszották

Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Musiala 6., Gnabry 22., 28., 82., Goretzka 26., Tel 85., ill. Jung 10.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Guirassy 3., Mavropanosz 90+8., ill. Lukebakio 19.)
Bochum–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Antwi-Adjei 9., P. Hofmann 12., ill. Pléa 62.)

18. Schalke1423913–30–179

90+6. perc: VÉGE! Izgalmas második félidőt követően a Lipcse magabiztos győzelmet aratott a Freiburg ellen.

90+5. perc: Nkunku könyökölte le Gintert, sárga lap.

90. perc: Öt perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Schade cselezte le magát az alapvonalig, majd középre passzolt, ahol Sallainak kicsit erős volt a labda, így nem tudta azt a kapuba lőni.

88. perc: Sallai rúgta meg Nkunkut, sárga lap.

83. perc: Cserélt mindkét csapat. A Freiburgben Höfler helyére Keitel érkezett. A Lipcsében lejött André Silva, Szoboszlai és Kampl is, érkezett Raum, Poulsen és Haidara.

78. perc: Forsberg állt a labda mögé és magabiztosan a bal alsó sarokba lőtt, Flekken jobbra vetődött! 3–1!

76. perc: BÜNTETŐ! Nkunkut Höfler rántotta le a 16-oson belül.

73. perc: Eggestein ívelését követően Schade 11 méterről fejelt a kapu fölé.

66. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Freiburg! Egy jobb oldali szögletet követően Halstenberg kifejelt labdáját Kübler kapásból, 16 méterről lőtte a kapu bal oldalába. 2–1!

60. perc: Cserélt a Lipcse, Forsberg érkezett Olmo helyére.

59. perc: Egy hazai szögletet követően a kifejelt labdát Olmo lőtte 18 méterről a kapu fölé.

59. perc: Újra kettőt cserélt a Freiburg, Grifo érkezett Doan, Schade pedig Gregoritsch helyére.

58. perc: Villmágyors hazai kontra végén André Silva egy cselt követően kapura lőtt, Flekken bravúrral hárított a jobb alsóba tartó lövést.

Nkunku (jobbra) 12. gólját szerezte a bajnokságban (Fotó: AFP)

56. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Szoboszlai passzotl Nkunkuhoz, a francia vezette egy kicsit a labdát, majd 10 méterről a kilépő Flekken felett a bal alsó sarokba lőtt. 2–0!

55. perc: Kettőt cserélt a Freiburg, Sallai érkezett Günter helyére, míg Jeongot Holer váltotta.

55. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Halstenberg jobb oldali szögletét követően Nkunku fejese a felső lécen csattant, a kipattanót azonban Simakan 2 méterről a kapu közepébe lőtte. 1–0!

54. perc:Flekken rossz kirúgását követően Szoboszlai 18 méterről lőtte kapura a labdát, a bal alsó sarokba tartó lövést a holland kapus azonban nagy bravúrral hárította.

53. perc: Olmo 17 méteres, középre tartó lövését könnyedén hárította Flekken.

52. perc: Nkunku tört be a 16-oson belülre, de Flekken jó ütemben lépett ki a kapujából és védeni tudta a francia lövését.

46. perc: Sildillia ütötte meg Halstenberget, sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Pályán a csapatok, hamarosan folytatódik a mérkőzés.

45+4. perc: Véget ért az első félidő! Gól eddig nem született a találkozón!

45. perc: Három perc hosszabbítás következik!

43. perc: Jeong rántotta le André Silvat, sárga lap.

41. perc: Szoboszlai remek csellel verte meg Doant, a japán lerántotta őt, ezért sárga lapot kapott.

39. perc: KAPUFA! Szoboszlai észlelte, hogy Flekken kilépett a kapujából, így a szögletet egyből kapura lőtte, a labda a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra.

38. perc: Szoboszlai kapu elé ívelt szabadrúgását követően Orbán fejelte Lienhartra a labdát, a védőn irányt változtató labdát Flekken nagy bravúrral szedte ki a jobb alsó sarokból.

33. perc: Olmo szöktette jól Silvat, a portugál lövése Lienhart lábáról vágódott szögletre.

28. perc: Henrichs és Szoboszlai kényszerítőjének végén előbbi lőtt 12 méterről a kapu mellé.

24. perc: Schlager a saját térfele közepéről remekül ugratta ki Silvat, aki betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről csúnyán a kapu mellé lőtt.

Az előzetesen kiadott kezdő 11-ben még Diallo volt Orbán belső védőpárja, azonban a kezdésnél már Gvardiol futott ki a pályára.

23. perc: Gvardiol sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, Henrichs érkezett a helyére.

16. perc: KAPUFA! Szoboszlai szemfüles volt, egy gyorsan elvégzett szabadrúgással kiugratta Nkunkut, aki a kilépő Flekken felett átemelte a labdát, a Freiburgot a bal oldali kapufa mentette meg a góltól.

A lipcse francia támadója Christopher Nkunku eddig 11 találatot szerzett az idényben, ezzel vezeti a Bundesliga góllövőlistáját.

10. perc: Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást az oldalvonal közeléből, a bal alsó irányába tartó labdát Gregoritsch fejelte ki szögletre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros-fehérben pályára lépő lipcseiek indították útjára a labdát.

Mint azt mi is megírtukSzoboszlai Dominik illusztris társaságba került be, hiszen az európai topligákat tekintve rajta kívül csak négyen tudtak eddig 11 gólpasszt kiosztani az idény során.

Marco Rossi kihirdette a magyar válogatott keretét a Luxemburg és Görögország elleni mérkőzésekre, a keretben természetesen ott van Sallai Roland, Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is.

A két csapat mindkét bajnoki mérkőzése a 2021–2022-es bajnoki idényben 1–1-re végződött. A legutóbbi Német Kupa döntőt is ez a két gárda vívta egymással, a végeredmény akkor is 1–1 lett, a Lipcse végül büntetőkkel tudott nyerni.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Bundesliga 14. fordulójában a Lipcse–Freiburg összecsapás. Tartsanak velünk!