Elképesztő helyzeteket hagyott ki a Leipzig, nem is tudott nyerni

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.05.16. 15:20
Gulácsi nem védhette (Fotó: AFP)
Nem tudta legyőzni odahaza Gulácsi Péter és Willi Orbán Lipcséje a Sallai Rolanddal felálló Freiburgot a Bundesliga 26. fordulójában, a mérkőzés 1–1-re végződött.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Két hónap kényszerszünet után újraindultak a Bundesliga küzdelmei, a Leipzig és a Freiburg rangadóján farkasszemet nézett Gulácsi Péter és Sallai Roland, míg a kispadon helyet foglalhatott a sérüléséből nemrégiben felépült Willi Orbán. Pontosabban az újfajta kispadon, ahol az egyes üléseket biztonságos távolságra helyezték egymástól, innentől kezdve sehol sem lehet kifogás, hogy nem elég hosszú a kispad.

Az első félidőben pedig a futball örök törvényeinek nevezett közhelyek ültek: a védekezésre koncentráltak a vendégek, és miközben a hazaiak kihagyták a helyzeteiket, a látogatók szerezték meg a vezetést, az egyetlen lehetőségükből. Igaz, Manuel Gulde sarkazásához talán kellett egy kis szerencse is, de szép és különleges találattal szolgált ez a mérkőzés.

Amelynek második félideje nem sok változást hozott, a csereként beállt Ademola Lookman, majd Kevin Kampl hagyott ki helyzetet (Timo Werner ezúttal az előkészítésben jeleskedett), az állandóan két-három védővel harcoló Sallait közben lecserélte mestere, majd két csatártársa is mehetett pihenni.

Nem múlt el nyomtalanul a sok hetes kényszerpihenő, talán az üres lelátók miatt is volt egyfajta felkészülési meccs jellege olykor a találkozónak. A hajrára fordulva Yussuf Poulsen ziccert rontott, Werner lövését lábbal védte a kapus, Lookman kecsegtető helyzetből az egyik operatőrt tette harcképtelenné – végül előbbi játékos a sokadik lehetőségét már nem hagyta veszni. Aztán Lookman és a szintén csereként beállt Patrik Schick is lyukat rúgott ziccerben...

Az állás már nem változott; az egy pont egyik csapatnak sem ideális, sem a bajnoki címre törő hazaiak, sem az Európa-ligára ácsingózó vendégek nem lehetnek maradéktalanul elégedettek, főleg, hogy a ráadásban elvett utóbbiaktól egy gólt a VAR. Igaz, ez a mérkőzés sokkal többről szólt, mint holmi bajnoki pontocskákról és lesállásról…

Szokni kell még (Fotó: AFP)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Bruno Labbadia vezetőedző első mérkőzésén a Hertha BSC sima, 3–0-s győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában – ez az eredmény a két gárda kényszerszünet előtti formáját látva nem is olyan nagy meglepetés. A sinsheimi együttes sorozatban a hatodik bajnokiján maradt nyeretlen (ez idő alatt csak két pontot gyűjtött), míg a berlini csapat idegenben a legutóbbi öt Bundesliga-meccséből a negyediket nyerte meg. A vendégek második gólját a Hoffenheim korábbi csatára, Vedad Ibisevic fejelte.

Az európai kupaszereplésért küzdő Wolfsburg 2–1-re felülmúlta a kieséstől fenyegetett Augsburgot, a VfL győztes találatát Daniel Ginczek szerezte a 91. percben. A bajor alakulat egymás után negyedszer kapott ki, a „farkasok” pedig felléptek a tabella hatodik helyére.

A Fortuna Düsseldorf és a Paderborn „kiesési rangadóján” nem esett gól, az egy pontnak egyik fél sem örülhet igazán.

A TÖBBI MAI MÉRKŐZÉSEN
Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.) – BŐVEBBEN ITT!
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 91.)

KÉSŐBB

Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (André Silva 81., ill. Pléa 1., M. Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!