A Leipzig izgalmas meccsen legyőzte a Dortmundot

R. P.R. P.
2021.11.06. 18:21
Nkunku szerezte az első gólt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában az RB Leipzig 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

RB Leipzig–Borussia Dortmund 2–1 (1–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna. Vezette: Zwayer
LEIPZIG:
Gulácsi – Mukiele, Simakan, Gvardiol – Henrichs (Forsberg, 59.), T. Adams, Haidara (Laimer, 84.), Angelino – Nkunku (Olmo, 84.), Szoboszlai – Poulsen (A. Silva, 69.). Vezetőedző: Jesse Marsch
DORTMUND: Kobel – Akanji, Hummels, Pongracic (Knauff, a szünetben) – Meunier, Bellingham, Witsel (Zagadou, 86.), Th. Hazard – Brandt (Reinier, 82.), Reus – Malen (Moukoko, 71.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Nkunku (29.), Poulsen (68.), ill. Reus (52.)

Jobban játszott a Leipzig az első félidőben. Bő tíz percig csak puhatolózó játék folyt, de a 13 perctől kezdve már intenzívebbé vált a meccs. Akkor Christopher Nkunku tesztelte Kobelt, majd egy pillanattal később Szoboszlai Dominik is kapura lőtt, de egyikből sem lett gól.

A 29. percben Josko Gvardiol szenzációs labdát adott Nkunkunak, aki eltolta a labdát a kimozduló kapus mellett, és némi igazítás után a kapuba gurított. 1–0

A Leipzig aktívabbak játszott, de a Dortmund előtt is adódott lehetőség. A 36. percben Jude Bellingham közvetlen közelről vághatta volna a hálóba a labdát, csakhogy a saját csapattársát találta el.

A második félidő elején növelhette volna előnyét a Leipzig, mert több veszélyes támadást vezetett, mégis a Dortmund talált be. Az 52. percben Thomas Meunier nagyszerű labdát adott Marco Reusnak, aki klasszishoz mérten használta ki a ziccert, Gulácsi Péter tehetetlen volt. 1–1

A meccset az egész meccsen többet és jobban támadó hazaiak nyerték meg: a 68. percben remek támadás végén Szoboszlai indította Nkunkut, aki középre adott, ahonnan Yussuf Poulsen becsúszva két méterről kapásból a kapuba lőtt. 2–1

Bár a Dortmund mindent bevetett az egyenlítés érdekében, az újabb gól már nem jött össze, Gulácsi végig kiválóan védett.

A Leipzig ezzel a győzelemmel feljött az ötödik helyre a tabellán.

Novothny-gól; Bayern-siker a Freiburg ellen

11. FORDULÓ
Péntek
Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Widmer 77., ill. Neuhaus 38.)
Szombat
Bayern München–Freiburg 2–1 (Goretzka 30., Lewandowski 75., ill. Haberer 90+3.)
VfB Stuttgart–Bielefeld 0–1 (Okugawa 19.)
Bochum–Hoffenheim 2–0 (Novothny 66., Pantovics 90+7.)
Wolfsburg–Augsburg 1–0 (L. Nmecha 14.)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 2–1
(Nkunku 29., Poulsen 68., ill. Reus 52.)

Vasárnap
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 1–1 (Jovetics 42., ill. Andrich 90.)
Köln–Union Berlin 2–2 (Modeste 7., 86., ill. Ryerson 9., Promel 45+1.)
Fürth–Eintracht Frankfurt 1–2 (Itten 90+2., ill. Rode 75., Borré 90+4.)

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

Négy perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Kobel rosszul ér bele a labdába, Adams lecsapna rá, de a kapus a labdára vetődve javít.

89. perc: Moukoko sárgája, Angelinhóval szabálytalankodott.

88. perc: Szoboszlai sárgát kap műesésért.

87. perc: egy megpattanó lövés kelt riadalmat a lipcsei kapu előtt, de nincs belőle gól.

86. perc: újabb csere, Witsel helyén Zagadou.

84. perc: lipcsei cserék, Nkunku és Haidara jön le, Olmo és Laimer jön be.

82. perc: dortmundi csere, Brandt helyén Reinier.

82. perc: Szoboszlai passzol középre, de lekésnek a beadásról.

79. perc: ismét Gulácsi, most Hummels fejesét védi.

76. perc: Gulácsi védi Meunier fejesét.

74. perc: Mukiele lőné a harmadik lipcsei gólt, de nem adják meg, mert lesen volt.

72. perc: Szoboszlai nagyszerűen ugratta ki Forsberget, aki éles szögből Kobelbe lő.

71. perc: Malen helyére Moukoko jön.

69. perc: Poulsennek ennyi volt, André Silva jön a helyére.

68. perc: ismét vezet a Leipzig! Nagyszerű támadás végén Szoboszlai indította Nkunkut, aki középre adott, Yussuf Poulsen becsúszva két méterről kapásból a kapuba lő. 2–1

65. perc: Nkunku ad középre az üres érkező Poulsen elé, de Kobel hamarabb érkezik, és az övé a labda. Poulsen lába eltalálja a kapus fejét, a dán sárgát kap.

64. perc: Nkunku szenzációs Zidane-cselek után 14 méterről lő, a jobb kapufát találja telibe.

60. perc: Szoboszlai éles szögből megeresztett bombáját Kobel védi.

59. perc: lipcsei csere, Forsberg érkezik Henrichs helyére.

56. perc: Szoboszlai ismét távolról próbálkozik, de a labda elkanyarodik a kaputól.

55. perc: Meunier kap sárgát, szabálytalankodott Angelinhóval szemben.

52. perc: egyenlít a Dortmund! Meunier adott nagyszerű labdát a kiugró Reusnak, aki mintaszerűen kihasználja a ziccert, Gulácsi mellett a kapuba lő. 1–1

50. perc: Szoboszlai lő távolról, kevéssel fölé megy.

50. perc: szenzációs lipcsei támadás, Haidara, Nkunku, Poulsen a labda egyérintős útja, utóbbi nagy helyzetben nem találja el a labdát.

46. perc: Szoboszlai 17 méteres lövése elakad a védőkben.

A szünetben egy csere volt, Pongracic helyére Knauff jött a Dortmundnál.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

47+2. perc: vége az első félidőnek!

42. perc: Reus 22 méteres lövése szögletre pattan.

40. perc: most Adams kap sárgát, taktikai fault Bellinghammel szemben.

38. perc: Witsel durván szabálytalankodik Adamsszel szemben. sárgát kap.

36. perc: Bellingham előtt óriási egyenlítési lehetőség, de saját csapattársát találja el.

34. perc: Szoboszlai beadását Angelino nem jól találja el, így mellé megy.

31. perc: Bellingham és Reus is sárgát kap. Előbbi taktikai szabálytalanságot követ el, utóbbi meg túl hevesen reklamál.

29. perc: Nkunku góljával vezet a Leipzig! Gvardiol tanárian indítja Christopher Nkunkut, aki eltolja a labdát a kimozduló Kobel mellett, majd éles szögből a kapuba gurít. 1–0

21. perc: Mukiele fejeli kapura Angelino beadását, de Kobel simán védi.

17. perc: megint Nkunku veszélyeztet, de Korbel vetődve megfogja a megpattanó labdát. Szoboszlai is ott ólálkodik, de nem sikerül megszereznie.

13. perc: eladják a labdát a dortmundiak a térfél közepén, a labda Nkunkuhoz kerül, aki egy szép csel után a kapusba rúgja tíz méterről. A kipattanóra Szoboszlai csap le, de lövése a jobb kapufa mellé gurul.

10. perc: eddig inkább a lipcseiek irányítják a játékot, 64 százalékban náluk van a labda. De helyzet továbbra sincs.

8. perc: a mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben egyelőre.

5. perc: Nkunku beadását Akanji vágja ki.

2. perc: Poulsen tör kapura, de les miatt megállítják.

1. perc: Nkunku és Akanji csapott össze, utóbbit ápolni kell.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés előtt a Leipzig a nyolcadik helyen állt 15 ponttal, míg a Dortmund a második pozíciót birtokolta 24-gyel.

Willie Orbán sérülés miatt nem léphet pályára ezen a mérkőzésen, de a másik oldalon Erling Haaland sem egészséges, így ő sem játszhat.

A közelmúlt a Dortmund mellett szól: a legutóbbi három egymás elleni bajnokit megnyerte a Borussia, továbbá a Német Kupa döntőjében is győzött.

Jesse Marsch: – A Salzburgnál a saját szememmel láthattam, hogy Haaland milyen képességekkel rendelkezik. Most ő nem játszik, de rajta kívül is vannak a Dortmundban olyanok, akik képesek a gólszerzésre. Marco Reus tapasztalt klasszis, Donyell Malen, Thorgan Hazard és Julian Brandt is jó szezont fut. A védelmünk nagy kihívás előtt áll.

Marco Rose: – Intenzív mérkőzésre számítok, rengeteg párharccal. A lipcseiek védelme mögött megnyílhatnak a területek, és ezt kihasználhatjuk.