A Bayern 13 veretlen bajnoki után történelmi vereséget szenvedett Lipcsében

2018.03.18. 17:48
Wagner (balra) fejesénél Gulácsi tehetetlen volt (Fotó: AFP)
A Bundesliga 27. fordulójának záró mérkőzésén a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 2–1-es győzelmet aratott a listavezető Bayern München felett, amely így 13 bajnoki után szenvedett újra vereséget, ráadásul a Leipzig történelme első győzelmét aratta ellene.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayern München 21 (N. Keita 37., Werner 56., ill. S. Wagner 12.)

A mérkőzés közvetítése, érdekességek, statisztikák!

A felforgatott kezdő tizeneggyel pályára futó csapatok mérkőzésén – a hazaiaknál Timo Werner, Willi Orban, Emil Forsberg és Jean Kévin Augustin, a vendégeknél Robert Lewandowski, Franck Ribéry, Javi Martínez és Jeromé Boateng a padon foglalt helyet a kezdő sípszó felhangzásakor – a Leipzig szinte azonnal magához ragadta a kezdeményezést.

Gulácsi Péterék ugyan nem ugrottak vérben forgó szemekkel a Bayern torkának, mégis uralták, irányították a mérkőzést. Ennek fényében némileg meglepő módon, az első negyedóra végén a Bayern első – és az első félidőben egyetlen – valamirevaló akciója végén megszerezte a vezetést: James remek beadása után Sandro Wagner fejelt védhetetlenül a hiába vetődő Gulácsi kapujába, 0–1.

A kapott gól nem vette el a lipcsei támadókedvet, továbbra is nagy erőkkel rohamozott a hazai brigád, és a dán Yussuf Poulsen szinte azonnal egyenlíthetett volna, ha át tudja emelni Ulreich kapust – nem tudta.

Ahogy nem tudott kapuba találni negyedórával később a Bayern góljánál már a megsérülő Marcel Sabitzer helyett pályán lévő Timo Werner sem: közeli lövése után a labda Sven Ulreichen már túljutott, de Niklas Süle a gólvonalról menteni tudott. A hazaiak egyenlítés érdekében kifejtett erőfeszítéseit végül a 37. percben koronázta siker: Naby Keita lőtt Ulreich kapujába kisebb kavarodás után, 1–1.

A döntetlennel záruló első félidőt követően feljegyezhettük, hogy a Bayern egyetlen lövésére 12 érkezett a hazaiaktól, igaz, kaput csak 5 talált.

Fordulás után sem változott jelentősen a játék képe: valamivel többet volt a labda ugyan a vendégeknél, mégis a hazai csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, s bő tíz perc után Timo Werner révén sikerült is egyet ezekből kihasználni (2–1). A hátrányba kerülő Bayern előbb Ribéry, majd Lewandowski pályára küldésével jelezte, nem adja fel a mérkőzést – miért is tenne ilyet a Bundesliga listavezetője?

Az idő azonban telt, a helyzeteket pedig nem sikerült gólra váltani, s a találkozó 85. percben még a videóbíró is elpártolt a vendégektől. Történt ugyanis, hogy a kényszerből balbekket játszó Stefan Ilsanker kezére pattant a labda, ám ezt Marco Fritz játékvezető nem észlelte, s csak később jelezték, hogy ezt visszanézik a videóbíró segítségével. Ez megtörtént, csakhogy Ilsanker mozdulatát nem érezték szándékosnak, így a büntető elmaradt.

Ahogy a hajrá hátralévő perceiben az egyenlítés is, így az RB Leipzig lezárta a Bayern München 13 bajnoki mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatát, ráadásul a hazaiak fennállásuk során első alkalommal győzték le a német rekordbajnokot – amelynek előnye így 17 pontra csökkent a második helyen álló Schalkével szemben.