Szoboszlai büntetőt rontott, nyert a Leverkusen

R. P.R. P.
2021.11.28. 17:20
Szoboszlai reakciója, miután kihagyta a büntetőt (Fotó: AFP)
A labdarúgó német Bundesliga 13. fordulójában az RB Leipzig 3–1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusentől.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–3 (0–2)
Lipcse, Red Bull Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Sascha Stegemann
LEIPZIG: Josep Martínez – Mukiele, Klostermann (Bonnah, 84.), Gvardiol, Angelino – Laimer (Henrichs, 73.), Kampl (T. Adams, 73.) – Nkunku, Forsberg (Haidara, 84.) – Brobbey (Szoboszlai, 43.), André Silva. Edző: Achim Beierlorzer
LEVERKUSEN: Hrádecky – J. Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – E. Palacios, Andrich (Demirbay, 80.) – M. Diaby (Alario, 88.), Wirtz (Amiri, 88.), Adli (Aránguiz, 63.) – Schick (Kossounou, 63.). Vezetőedző: Gerardo Seoane
Gólszerző: André Silva (62.), ill. Wirtz (21.), M. Diaby (34.), J. Frimpong (64.)

A magyarok közül Gulácsi Péterre és Willi Orbánra sem számíthatott a Jesse Marschot a vírus miatt helyettesítő Achim Beierlorzer.

Az első félidőben sokkal jobb volt a Leverkusen. Játékosai pontosabban passzoltak, többet birtokolták a labdát, és ami a legfontosabb, támadásban sokkal hatékonyabbak voltak. Az RB Leipzig védelme sem működött valami fényesen, és ez két gólban is megmutatkozott. Előbb Florian Wirtz váltotta gólra Palacios remek passzát, majd Tah hasonlóan szép ívelését Moussa Diaby lőtte kapuba látványos átvétel után.

Megérdemelten vezetett a Leverkusen, és ezt látván Beierlorzer már a 43. percben pályára küldte Szoboszlai Dominikot.

A második félidőben a Leipzig sokkal agresszívebben és jobban támadott, és ennek a 62. percben meg is lett az eredménye: André Silva nagyszerűen fejelte kapuba Nkunku beadását.

Sokáig nem örülhetett a Lipcse, mert két percre rá jött a válasz: Jeremie Frimpong megpattanó lövése utat talált a Gulácsit helyettesítő Josep Martínez kapujába.

Nem ez volt az utolsó balszerencsés momentumuk a hazaiaknak. A 88. percben büntetőhöz jutottak Tapsoba kezezése után. A tizenegyest Szoboszlai rúgta – a kapufára… Onnan a labda visszapattant Hrádecky hátára, majd szépen elszállt a gólvonal előtt, ki a mezőnybe…

A Bayer Leverkusen megérdemelten győzött, jobban játszott, és a szerencsére sem panaszkodhatott. Feljött a 3. helyre a tabellán, a Leipzig a 8. pozícióban zárta a fordulót.

KORÁBAN

VfB Stuttgart–Mainz 2–1 (Ito 21., B. Sosa 51., ill. Hack 39.)
Bochum–Freiburg 2–1 (Polter 54., Pantovics 82. ill. Lienhart 51.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–3 (Weghorst 2., ill. Can 35. – 11-esből, Malen 55., Haaland 81.)
Greuther Fürth–Hoffenheim 3–6 (Leweling 22., Tillman 46., Hrgota 68., ill. Bebou 32., 62., 80., Rutter 40., 58., Meyerhöfer 66. – öngól)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 4–1 (Ljubicic 55., Uth 77., Duda 78., Andersson 90+3., ill. Hofmann 74.)

Hertha BSC–Augsburg 1–1 (Richter 40., ill. Gregoritsch 90+7.)

Bayern München–Arminia Bielefeld 1–0 (Sané 71.)

Eintracht Frankfurt–Union Berlin 2–1 (Sow 22., Ndicka 90+5., ill. Kruse 62. – 11-esből)

18. Greuther Fürth1311211–39–28 1

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Frimpong kap sárgát.

Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Wirtz helyére Nadiem Amiri, Diaby helyére Lucas Alario érkezett.

87. perc: Szoboszlai kihagyta… A jobb kapufára lőtte. A kipattanó Hradecky hátán találta el, majdnem bement onnan…

87. perc: Tapsoba kezezése után büntető a Leipzignek!

84. perc: Klostermann lemegy, Solomon Bonnah jön, illetve Forsberg is távozik, Amadou Haidara folytatja.

Az elmúlt percekben nem alakítottak ki helyzetet a csapatok, a hajrára tartalékolnak?

82. perc: Hradecky kap sárgát időhúzásért.

80. perc: Andrich lemegy, Kerem Demirbay érkezik.

73. perc: Kampl helyére T. Adams jön, míg Laimert Henrichs váltja .

72. perc: Diaby találja el a kapufát!

64. perc: nem sokáig örülhettek a hazaiak, Jeremie Frimpong betalál. Szerencséje volt, mert lövése megpattant Angelinón 1–3

63. perc: Schick helyére Odilon Kossounou, Adli helyére Charles Aránguiz jön.

62. perc: Nkunku beadását André Silva nagyszerűen fejeli a jobb alsó sarokba. 1–2

61. perc: megint Andrich, most nincs olyan tisztán, de 15 méterről ezúttal sem jól találja el a labdát.

58. perc: könnyen 0–3 lehetett volna, ha a tisztán álló Andrich rendesen eltalálja a labdát 12 méterről.

56. perc: Forsberg veszélyes lövését szögletre blokkolják.

55. perc: Nkunku tisztán lőhetett 20 méterről, de eléggé a bal kapufa mellé szállt a labda.

54. perc: szépen passzolgat a Leipzig, de a Leverkusen védelme egyelőre remekül működik.

52. perc: André Silva fejel, de nincs benne elég erő, nem okoz gondot Hradeckynek.

50. perc: szép Bayer-kontra, a végén Adli erős lövését Martínez védi.

A második félidő első percei azt mutatják, hogy a Lipcse agresszívebben és jobban támad.

47. perc: szép lipcsei támadás, Laimer 16 méteres lövését Hradeczky bravúrral tornázza ki a jobb felső sarokból.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: vége az első félidőnek!

45+2. perc: Nkunku passzolna Szoboszlaihot, de Tapsoba résen van, megszerzi a labdát.

Három perc a hosszabbítás az első félidőben.

44. perc: Szoboszlai szabadrúgásból ível Gvardiolhoz, aki fejel, de ez nem okoz gondot Hradeckynek.

43. perc: Szoboszlaira már az első félidőben szükség van, be is jön Brobbey helyére, aki nem sok mindent csinált eddig. Jogos a csere, mi pedig örülhetünk.

Támad a Lipcse, de az akciókban egyszerűen nincs átütőerő.

38. perc: Forsberg kap sárgát, megrúgta Diaby lábát.

34. perc: Tah ível hosszan szenzációsan Moussa Diabyhoz, aki pazar mozdulattal megszelidíti a labdát, majd 16-ról a bal alsó sarokba lő. 0–2

29. perc: Nkunku tör be a tizenhatoson belülre, ütközik Andrichhal, elesik, de nincs büntető.

25. perc: ígéretes hazai helyzet, de Kampl beívelése után a vendégek megszerzik a labdát, majd négy a kettő ellen vezethetnek kontrát. A végén Diaby lő de a bal kapufa mellé. Nagy lehetőség volt!

24. perc: Mukiele ad be középre, de Andrich érzékeli a veszélyt, és tisztáz.

21. perc: most már tényleg vezet a Leverkusen! Eladják a labdát a hazaiak a térfél közepén. Palacios lecsap rá, majd szenzációsan ível Florian Wirtzhez, aki szépen leveszi, majd Martínez mellett a kapuba lő. 0–1

17. perc: nagy lehetőséget puskáz el a Leipzig. Mukiele passzolja középre a labdát Gvardiolhoz, aki nagy helyzetben nem találja el a kaput.

16. perc: Forsberg, Nkunku majd André Silva a labda útja, utóbbi lő, de blokkolják.

14. perc: Andrich kap sárgát, kezezésért.

8. perc: Ismét Schick passzol Adlinak, aki Moussa Diabyhoz továbbít. A francia tízről a kapuba lő. A játékvezető gólt ítél, de a VAR lest jelez. Tehát mégsincs gól.

4. perc: Hincapié veszíti el a labdát, Forsberg megindulna vele, de a védő megakadályozza. Nincs sárga lap.

2. perc: Schick remekül játssza be a labdát Adlihoz, aki lő, de mellé megy.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Visszatérhet a kezdőcsapatba Szoboszlai Dominik a Leverkusen elleni vasárnapi rangadón, aminek több szempontból is örülhetnek a Leipzignél. Egyfelől a jelek szerint a magyar középpályás bokaszalag-sérülése valóban nem súlyos, és bár a szerdai, FC Bruges ellen 5–0-ra megnyert Bajnokok Ligája-meccsen nem léphetett pályára, ismét számolhat vele a szakmai stáb. Másfelől, a játéka azért is lenne fontos, mert a héten a lipcsei öltözőbe berobbanó koronavírus-járvány miatt most minden hadra fogható játékosra nagy szükség van.

Mint ismert, először a magyar válogatott kapusánál, Gulácsi Péternél, valamint Jesse Marsch vezetőedzőnél mutatott pozitív eredményt a PCR-teszt, majd a klub pénteken bejelentette, hogy Willi Orbán, Yussuf Poulsen, Hugo Novoa és Mohamed Simakan is megfertőződött, így valamennyien házi karanténba kerültek. Ráadásul sérülés miatt Dani Olmo és Marcel Halstenberg sem bevethető, így foghíjas kerettel várja a rangadót az együttes.

Ami a magyar kapust illeti, szerencsére teljesen tünetmentes, és ha a szombaton elvégzett PCR-tesztje negatív lesz, vasárnap nevezhető a meccskeretbe – ám a gólvonal előtt szinte biztosan a szerdán lehetőséget kapó Josep Martínez áll.

„Péter három-négy napja tünetmentes, sokat beszéltünk egymással, mert karanténtársak lettünk – mondta a szombati sajtótájékoztatón Jesse Marsch, aki vasárnap még biztosan nem térhet vissza a kispadra, mivel a gyorstesztje ismét pozitív lett. – Ugyanakkor egy hete nem edzett, ezért a Leverkusen ellen Josep Martínez áll a kapuban. A hétközi BL-meccsen minden eszközt bevetettünk, hogy tartsam a kapcsolatot a csapattal, két monitor volt előttem, két telefon a kezemben, de így sem volt egyszerű, mivel a tévéközvetítés egyperces csúszásban volt. Vasárnap az üres stadionban könnyebb lesz kommunikálni a stábtagokkal, de sajnálom, hogy nem lehetnek nézők a lelátón.”

A meccset a szászországi korlátozások miatt rendezik zárt kapuk mögött, a tartományi döntés értelmében a koronavírus negyedik hulláma miatt december 12-ig nem lehetnek nézők a Red Bull Arenában.