Bundesliga: öt gólt kapott a sorozatban tizedszer nyeretlen Schalke

V. J.V. J.
2021.03.13. 17:29
Mustafi öngólját további négy Wolfsburg-találat követte (Fotó: AFP)
A Mainz a Freiburgot, az Union Berlin a Kölnt, a Bayern München a Werder Brement, a Wolfsburg pedig a Schalkét győzte le a német labdarúgó Bundesliga 25. fordulójának szombati játéknapján.

Mainz–Freiburg 1–0

A Mainz Szalai Ádámmal a kezdőjében lépett pályára a Sallai Rolanddal felálló Freiburg ellen. A mérkőzést a hazaiak a hajrában döntötték el, amikor Jean-Paul Boëtius beadása után Robert-Nesta Glatzel fejesét Florian Müller még hatalmas bravúrral hárítani tudta, a kipattanóra érkező Robin Quaison lövésénél viszont már tehetetlen volt.

Union Berlin–Köln 2–1

Fordított és nyert az Union Berlin a Köln ellen. Első alkalommal mindkét csapat tizenegyesből volt eredményes. A vezetést a vendégek szerezték meg nem sokkal a szünet előtt, amikor a Jonas Hector buktatásáért megítélt büntetőt Ondrej Duda váltotta gólra.

A második félidő hazai tizenegyessel indult: Julian Ryerson balról érkező beadásába Marius Wolf beleütött kézzel, a büntetőt pedig Max Kruse a kapuba lőtte. A játékrész közepén az Union a maga javára fordította az állást: Ryerson jobb oldali beívelését a csapatkapitány, Christopher Trimmel a bal sarokba lőtte, megszerezve pályafutása első Bundesliga-találatát.

Werder Bremen–Bayern München 1–3

A Bayern könnyedén nyert a Werder otthonában. A bajorok az első félidőben szögletből szerezték meg a vezetést: az érkező beívelést Thomas Müller továbbcsúsztatta Leon Goretzka irányába, aki a kapuba fejelt. Tíz perccel a szünet előtt már kétgólos volt a vendégek előnye: a hazai labdavesztést követően kialakuló gyors támadás során Müller adott tökéletes labdát a tizenhatoson belül érkező Serge Gnabrynak, aki közelről nem hibázott.

Az utolsó Bayern-gól szintén szögletből született: Goretzka fejese Robert Lewandowski elé pattant, a lengyel csatár pedig a kapuba gurított. Lewandowskinak ez volt a 32. gólja a mostani bajnokságban, összességében pedig már a 268., vagyis befogtaKlaus Fischert a Bundesliga örök-góllövőlistájának második helyén!A hajrában a hazaiak egy góllal csökkenteni tudták a két csapat közötti különbséget: Milot Rashica vette célba Manuel Neuer kapuját, hibázott, de a kipattanót Niclas Füllkrugbelőtte.

Wolfsburg–Schalke 5–0

Sorozatban tizedik bajnokiját nem tudta megnyerni a Schalke, amely a Wolfsburg otthonában súlyos vereséggel folytatta egyre kellemetlenebbé váló sorozatát. A hazaiak úgy szereztek vezetést, hogy a gólt megelőző passz és a gól is Schalke-játékos nevéhez fűződik: a vendégek beszorultak a kapujuk elé, Malick Thiaw tisztázási kisérletét pedig Shkodran Mustafi a saját kapujába fejelte.

A rémálomba illő gólt követően a Schalke a második félidőre még az egyenlítésben bízva tért vissza a pályára, ám nem sok idő kellett ahhoz, hogy elszálljanak a gelsenkircheni remények, az 52. percben Wout Weghorst növelte az előnyt, néhány percre rá pedigRidle Baku volt eredményes.

A zavarodottan, sok hibával játszó Schalke-védelem a 64. percben újabb gólszerzési lehetőséggel ajándékozta meg a Wolfsburgot, amely ismét élt a lehetőséggelJosip Brekalo révén. A mérkőzés végeredményét Maximilian Philipp találata alakította ki, aki remekül érkezett a tizenhatoson belül Jérome Roussillon bal oldali beadására.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
(Quaison 84.)
Union Berlin–Köln 2–1 (M. Kruse 48. – 11-esből, Trimmel 67., ill. Duda 45+2. – 11-esből)
Werder Bremen–Bayern München 1–3 (Füllkrug 86., ill. Goretzka 22., Gnabry 35., Lewandowski 67.)
(Mustafi 31. – öngól, Weghorst 52., Baku 58., Brekalo 64., M. Philipp 79.)