Bundesliga: Oszako duplázott, megvan a Werder első győzelme

H. T.H. T.
2019.09.01. 17:24
A Werder Bremen hazai pályán 3–2-re legyőzte az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában.

A Werder és az Augsburg sem tudott még nyerni a fordulót megelőzően ebben az idényben. A győzelemhez a hazaiak kerültek közelebb a 6. percben, egy remek kiugratást követően Oszako Juja szerezte meg a vezetést a Bremennek.Oszako Juja szerezte meg a vezetést a Bremennek.

Ruben Vargas kétszer is egyenlíteni tudott, egyszer Oszako gólja, másodszor pedig a 19 éves Josh Sargent szépségdíjas találata után, ám végül ez is kevésnek bizonyult a vendégeknek.

Stephan Lichtsteinert a 34. percben kiállította a játékvezető, az emberelőnyben futballozó brémaiak pedig a 67. percben Oszako újabb góljával beállították a végeredményt (3–2), ezzel pedig megszerezték szezonbeli első győzelmüket.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Werder Bremen–Augsburg 3–2
(Oszako 6., 67., Sargent 21, ill. R. Vargas 12., 46.)

KÉSŐBB
18.00: Eintracht Frankfurt–Fortuna Düsseldorf (Tv: Sport1)

KORÁBBAN
Union Berlin–Borussia Dortmund 3–1
(Bülter 22., 50., S. Andersson 75., ill. Alcácer 25.)
Bayern München–Mainz 6–1 (Pavard 36., Alaba 45., Perisic 54., Coman 64., Lewandowski 78., Davies 81., ill. Boëtius 6.)
Freiburg–1. FC Köln 1–2 (Czichos 40. – öngól, ill. Modeste 52., Szkiri 92.)
Leverkusen–Hoffenheim 0–0
Schalke–Hertha 3–0 (Stark 38. – öngól, Rekik 48. – öngól, Kenny 85.)
Wolfsburg–Paderborn 1–1 (Brekalo 56., ill. Cauly 12.)
Mönchengladbach–RB Leipzig 1–3 (Embolo 90., ill. T. Werner 38., 47., 94.)

1. RB Leipzig 3 3 9–2 +7 9
2. Bayern München 3 2 1 11–3 +8 7
3. Wolfsburg 3 2 1 6–2 +4 7