Bundesliga: óriási meglepetés, az Augsburg legyőzte a Bayernt

D. Á.D. Á.
2022.09.17. 17:28
Komoly hullámvölgybe került a Bayern (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Bayern München 1–0-ra kikapott az Augsburgtól idegenben. A Borussia Dortmund egy góllal jobbnak bizonyult a Schalkénál, a Bayer Leverkusen hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a Werder Bremennel. Az Eintracht Frankfurt Stuttgartban győzött 3–1-re.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN

A Bayern München ugyan remekül kezdte a Bundesliga 2022–2023-as kiírását – háromból három mérkőzést simán megnyert –, s a Bajnokok Ligájában is nagy diadalt aratott az FC Barcelona ellen, a legutóbbi négy bajnoki összecsapására nem lesz büszke a bajor együttes.

Julian Nagelsmann csapata három döntetlen után utazott az Augsburghoz, amely ellen kötelezőnek tűnt a győzelem. Az augsburgiak hazai pályán eddig botrányosan szerepeltek – három vereség, egy szerzett és nyolc kapott gól volt a gárda mérlege a forduló előtt.

A bajor derbin sokáig nem láthattunk gólt, majd az 59. percben a hazaiak törték meg a csendet – egy hosszú felívelés után Sané nem volt kellően határozott, Iago megnyerte a párharcot, s középre tette a labdát, amit Mergim Berisha állítás nélkül lőtt a kapuba.

A 95. percben Manuel Neuer is felfutott az utolsó szöglethez, s Kimmich beadása után fejelni is tudott a német válogatott kapus, de Rafal Gikiewicz óriási bravúrral védte a próbálkozást. A müncheniek így elszenvedték első vereségüket a német bajnokság mostani idényében – Manéék már négy meccs óta nyeretlenek, s a Hoffenheim is megelőzheti a címvédőt, amennyiben nyer a Freiburg ellen.

BORUSSIA DORTMUND–SCHALKE 04

Nem volt könnyű dolga a Borussia Dortmundnak a Ruhr-vidéki derbin. Az eddig csupán egy győzelemmel álló Schalke a 79. percig bírta kapott gól nélkül, ám ekkor jött Youssoufa Moukoko – Marius Wolf tökéletes labdával szolgálta ki a 17 éves csatárt, aki remekül fejelt a kapuba öt méterről. A támadó ezzel a Ruhr-vidéki derbik történetének legfiatalabb gólszerzőjévé vált a Bundesligában.

A Borussia csapatkapitányát, Marco Reust hordágyon vitték le az első félidőben. A 33 éves játékos súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, amikor Florian Flickkel küzdött a labdáért. Hans-Dieter Flick, a német válogatott szövetségi kapitánya jelölte Reust a mieink elleni jövő pénteki, lipcsei, valamint a 26-i, londoni NL-találkozóra, és kulcsjátékosként számolt vele a világbajnoki keretében is.

A Dortmund győzelmével 15 pontos már, s egyelőre a tabella élére állt – igaz, amennyiben az Union Berlin nem kap ki az a Wolfsburgtól, Schäferék újra éllovasok lehetnek.

BAYER LEVERKUSEN–WERDER BREMEN

A Bayer Leverkusen egyelőre továbbra is csak szenved a Bundesligában – Kerem Demirbay nagyszerű távoli lövésével megszerezte a vezetést a Werder Bremen ellen a második félidő elején, a 82. percben Milos Veljkovicsegyenlített, így ismét csak egy pontot szerzett a Bayer.

VFB STUTTGART–EINTRACHT FRANKFURT

Jóval esélyesebb volt a mérkőzést megelőzően a Frankfurt Stuttgartban, amely nagyszerűen kezdte az összecsapást, hiszen Sebastian Rode góljával már a 6. percben előnyhöz jutott.

A második félidő elején Kamada Daicsi megduplázta a vendégek előnyét, s ugyan Tiago Tomás révén szépített a hajrában a Stuttgart, az utolsó percekben Kristijan Jakic végleg lezárta a mérkőzést.

A VfB Stuttgart hét mérkőzés után továbbra is nyeretlen, az Eintracht a győzelmével a 6. pozícióba jött föl.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Bayern München 1–0
(M. Berisha 59.)
Borussia Dortmund–Schalke 1–0 (Moukoko 79.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1 (Demirbay 57., ill. Veljkovics 82.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 1–3 (Tiago Tomás 79., ill. Rode 6., Kamada 55., Jakic 88.)