Bundesliga: Novothny-gól; Bayern-siker a Freiburg ellen

2021.11.06. 17:28
Novothny megszerezte az első gólját a Bundesligában (Fotó: Getty Images)
A Bochum magyar csatára, Novothny Soma csereként beállva fejelt gólt a Hoffenheim ellen, csapata meg is nyerte a mérkőzést (2–0) – akárcsak a listavezető Bayern München (2–1) a mezőny eddigi egyetlen veretlen tagja, a Freiburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában.

BAYERN MÜNCHEN–FREIBURG 2–1

A 30. percben Thomas Müller passza után tizenegy méterről lőtt a kapuba Leon Goretzka. A folytatásban is a Bayern uralta a mérkőzést, a gólszerző a második félidőben a kapufát találta el. A 75. percben Leroy Sané érintését követően Robert Lewandowski egy méterről kaparta a labdát a hálóba, ez volt a lengyel csatár 290. gólja a Bundesligában. A 93. percben Janik Haberer lefordult védőjéről, és szépített.

Győzelmükkel a bajorok továbbra is vezetik a tabellát, míg a vendégek – akik először veszítettek ebben a kiírásban – a harmadik helyen maradtak.

Sallai Roland sérülés miatt nem volt ott a Freiburg meccskeretében.

GORETZKA GÓLJA

BOCHUM–HOFFENHEIM 2–0

A Bochum csatára, Novothny Soma első két Bundesliga-meccsén összesen nyolc percet kapott, ezúttal viszont már a 64. percben becserélték. Két perccel később pedig pazar fejes góllal vezetést szerzett csapatának!

NOVOTHNY GÓLJA, 2:55-TŐL

A 75. percben Novothny ellen szabálytalankodtak, a büntetőt azonban kihagyta Manuel Riemann. A 97. percben Milosz Pantovics állította be a 2–0-s végeredményt.

Az RB Leipzig–Borussia Dortmund (2–1) találkozóról bővebben ide kattintva olvashat!