Lépéshátrányban: kikapott a Mönchengladbachtól a Leipzig

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.05.02. 20:25
A háttérben lévő molinón a harci szellemet, az akaratot és a karaktert kérik számon egyeseken<br /> a zsoldosok ellen felszólaló hazai ultrák (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 3–1-re kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában a német Bundesliga 32. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Mönchengladbach–RB Leipzig 3–1 (2–1)
Mönchengladbach, Borussia-Park, 34 500 néző. Vezette: M. Petersen
Mönchengladbach:
Y. Sommer – Beyer, Elvedi, Benszebaini – Lainer, K. Koné (Kramer, 89.), Neuhaus, Netz (Scally, 90+3.), Hofmann, Stindl (Friedrich, 66.) – Embolo (Pléa, 89.). Vezetőedző: Adi Hütter
Leipzig: Gulácsi – Simakan (Klostermann, a szünetben), Orbán, Gvardiol (Halstenberg, 33.) – Mukiele (Forsberg, 80.), Laimer (Szoboszlai, 80.), Kampl, Angelino, Dani Olmo – André Silva (Poulsen, 65.), Nkunku. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző:
Embolo (17.), J. Hofmann (45+2., 77.), ill. Nkunku (36.)
Kiállítva: Elvedi (64.)

Miközben a hazai drukkerek egy része a lelkesedést és a küzdőszellemet kérte számon egyes borussiás játékosokon, a pályán a két csapat nagy elánnal ugrott egymásnak, és a számtalan kőkemény belépő mellett három szép gólt is láthattunk az első félidőben.

A táncot a Mönchengadbach kezdte, kis szerencsével került a remek formában lévő Breel Embolo elé a labda, a svájci támadó nem is hibázott, a választ a lipcseiek részéről „természetesen” Christopher Nkunku postázta, aki megszerezte az idényben minden tétmérkőzést figyelembe véve a 31. találatát – 20 gólpassz mellett.

Már úgy tűnt, döntetlen lesz az állás a szünetben, amikor a ráadásban Embolo indítása után a leshatárról kilépő tízszeres német válogatott Jonas Hofmann roppant higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba: Gulácsi Péter erről a gólról sem tehetett.

Jól játszott Willi Orbán is, aki mellől a másik két középhátvédet lecserélte Domenico Tedesco: Josko Gvardiol majdnem piros lapot kapott az első félidőben, majd Mohamed Simakan az öltözőben maradt.

De a kiállítás így sem maradt el, csak éppen a másik oldalon: Dani Olmo remek passzával kapura tört volna Nkunku, és buktatta őt még a 16-os előtt Nico Elvedi.

André Silva fejese a lécen csattant, beállt a hajrára Szoboszlai Dominik, de nem ért el gólt így sem a vendégcsapat – a hajrára fordulva ráadásul Jonas Hofmann ismét kihasználta a lipcsei védelem rövidzárlatát.

Kellemetlen vereséget szenvedett a középmezőnyben ragadó Borussia otthonában a Lipcse, amely így lépéshátrányba került a Bajnokok Ligáért folyó harcban. Javítási lehetőség pár nap múlva az Európa-ligában. 3–1

A másik hétfői mérkőzésen
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt2–0 (Paulinho 18., Schick 51.)

Korábban
Hoffenheim–Freiburg 3–4
(Kramaric 32., Stiller 49., Rudy 84., ill. Sallai R. 23., Günter 50., Höler 70., Dzsong Vu Jong 73.)

Augsburg–1. FC Köln 1–4 (Niederlechner 73., ill. Thielmann 12., Uth 15., Modeste 63., 77. – az elsőt 11-esből)
Arminia Bielefeld–Hertha BSC 1–1 (J. Nilsson 90+1., ill. Tousart 54.)
Borussia Dortmund–Bochum 3–4 (Haaland 18., 30., 62. – az első kettőt 11-esből, ill. Polter 3., Holtmann 8., Locadia 81., Pantovics 85. – 11-esből)
Mainz–Bayern München 3–1 (Burkardt 18., Niakhaté 27., Barreiro 57., ill. Lewandowski 33.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 1–1 (Führich 89., ill. Brooks 13.)

Union Berlin–Greuther Fürth 1–1 (S. Michel 72., ill. Hrgota 33.)

18. Greuther Fürth32392026–77–5118

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Szoboszlai szöglete a védőké, majd Orbán löki Benszabainit, aki nagyon szenved, nyilván. Ezzel is elmegy fél perc.

90+1. perc Jonas Hofmannak is sárga lap, ő reklamált, túl hevesen. Az idénybeli első sárga lapja.

90. perc Florian Neuhausnak sárga lap Szoboszlai ellökéséért.

Négy perc a ráadás.

90. perc Angelino távoliját elkapja ledőlve a bal alsó előtt Sommer.

89. perc Christoph Kramer Konét, Alassane Pléa Embolót váltja.

88. perc Kouadio Koné kap sárga lapot Olmo ellökéséért. Eltiltás neki is, mint a másik oldalon Simakannak.

84. perc Angelino középre tör, és ballal 24-ről a bal felsőbe lőne, de hatalmasat véd Sommer, vetődve.

83. perc Olmo jobbal a bal sarkot veszi célba a 16-osra belépve, Sommer nagy vetődéssel eléri a félmagasan szálló labdát.

82. perc Poulsen eltöri az ötös előtt Olmo passzát, de les.

80. perc Emil Forsberg be, Mukiele le, Szoboszlai Dominik meg Laimert váltja.

Beyer jobb oldali beadása Orbánról pattant a nap hőse elé, aki közelről nem hibázott.

77. PERC ELDŐLT? Kampl labdát veszít, lassú hazai támadás, de partot mos, egy jobbról jövő lapos beadás után JONAN HOFMANN jobbal a jobb alsóba lő az ötös jobb sarkáról. 3–1!

72. perc Benszebaini és Nkunku ütközése után is néma maradt Petersen sípja, ez sem büntető.

69. perc Mukielével ütközik Neuhaus, ápolás.

67. perc Laimer ellöki Embolót, Neuhaus távoli szabadrúgását kifejeli a sértett és az ötös elől Mukiele.

66. perc A szabadrúgást kissé balról, 19 méterről jobbal jócskán a rövid felső sarok fölé tekeri Nkunku.

66. perc Marvin Friedrich be, Stindl le, szélső helyett bekk.

65. perc Youssuf Poulsen be, Silva le.

64. perc NICO ELVEDINEK piros lap Nkunku buktatásáért! Olmo szuper passzával kapura tört volna a szélső, Elvedi a 16-os bal sarka előtt buktatott.

62. perc Hopp, Laimer ível a 16-osra, Nkunkut ellöki Beyer, tovább! Mit mond a VAR? Semmit.

61. perc Stindl jobbal 15-ről Gulácsi ölébe lő Hofmann beadásából.

58. perc Orbán ment Neuhaus indítása után a bal alsó előtt szögletre Embolo elől.

56. perc Nkunku szép levétele után Mukiele jobbal öt méterről az előtte becsúszó Benszebainibe lő, kissé jobbról. Helyzet volt ez is!

55. perc Angelino balról középre ad, az ötös jobb sarka elől, hét méterről Silva a kapu rövid felső sarkába fejelné a labdát, de Sommer a lécre tolja azt! MAJDNEM GÓL!

51. perc
Angelino beadása nem jut el Orbánhoz, jön Sommer Mukiele felfejelt labdájára.

50. perc Laimer jobb oldali beadását Benszebaini becsúszva szögletre menti.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Lukas Klostermann be, Simakan le.

A találkozóra Mönchengladbachban kerül sor május 11-én, az ukránok azt megelőzően jövő hétfőtől Szlovéniában edzőtáboroznak. A vb-pótselejtezőt az Ukrajnában zajló háború miatt halasztották márciusról júniusra. A meccset Glasgow-ban rendezik június 1-jén, a győztes pedig négy nappal később Walesszel mérkőzik meg a november 21-én kezdődő katari vb-n való részvételért. Ennek a pótselejtezős ágnak a győztese a vb-n majd a B-csoportban szerepel Anglia, az Egyesült Államok, valamint Irán társaságában.

A Mönchengladbach elleni barátságos meccsel is készül a skótok elleni világbajnoki pótselejtezőre az ukrán válogatott.

A szabályok szerint a klubok és a szakértők szavazatai 30-30 százalékban, a szurkolók voksai 40 százalékban határozzák meg a rangsort. Szavazni ide kattintva lehet.

Szoboszlai Dominik – akárcsak az egyiptomi Omar Marmus (VfB Stuttgart) – már kétszer kiérdemelte a hónap legjobbjának járó díjat ebben a bajnoki kiírásban.

Az áprilisi bajnoki mérkőzéseken két gólt szerző és egy gólpasszt adó Szoboszlai Dominik mellett Jonas Wind (Wolfsburg) és Marcel Lotka (Hertha BSC) reménykedhet abban, hogy megnyeri a szavazást.

Szoboszlai Dominik (RB Leipzig) egyike annak a három labdarúgónak, akit felterjesztettek az április legjobb újonca címre a német élvonalbeli bajnokságban (Bundesliga).

Alassane Plea 2

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Domenico Tedescónak sárga lap, lest reklamált.

45+2. perc Embolo remek passzát JONAS HOFMANN higgadtan a kapu jobb alsó sarkába lövi ballal, 16-ról, középről, Gulácsi jobb lába mellett. 2–1!

44. perc Embolo és Olmo kap össze, Koné elől elhozta a karmester a labdát, amelyet nehezményeztek a hazaiak, mert volt közben sípszó is.

Nkunku: 32 bajnoki ebben az idényben, 18 góllal és 15 gólpasszal. Az előző 10 bajnokiján 13 kanadai pontot termelt!

36. PERC CHTISTOPHER NKUNKU is betalál, a jobb alsóba lő az ötös jobb sarka elől, jobbal, Silva zseniális indítását követően. Szerencsés gól ez is, a bevetődő Benszebainiről pattant a labda a kapuba. 1–1!

Embolo: 27 bajnoki az idényben, 8 góllal és 2 gólpasszal. Az előző 8 bajnokiján 6 gólt vágott, ezzel együtt! A Bayern ellen tavaly a kupában meg négy kanadai pontot termelt egy meccsen.

33. perc Marcel Halstenberg be, Gvardiol le. Marad 11 emberrel tehát a Lipcse... Embolo folytatja.

32. perc Orbán fejjel ment Embolo elől Netz ívelését követően, ápolni kell a csatárt, de nincs 11-es. A VAR szerint sem.

9 bajnoki és összességében 15 mérkőzés után kapott ki a múlt héten a Lipcse. De az előző 8 idegenbeli meccsét megnyerte!

26. perc
Gvardiol a tűzzel játszik, megrúgja, és löki is Hofmannt. Halstenberg melegít...

25. perc
Koné jobbal kapura lő 21-ről, középről, de ez csemege Gulácsinak.

A hazaiaktól Koné, Plea és Scally áll egy sárga lapra az eltiltástól.

25. perc 12-ről, kissé balról a kapu elé fejeli Orbán Olmo szabadrúgását, de fogja a labdát Sommer Mukiele mellett, a levegőben. De majdnem beesett a labdával a gólvonal mögé!

23. perc A Neuhaust kegyetlenül felrúgó Mohamed Simakan kap sárga lapot, dulakodás, Lars Stindl is kap egy sárga lapot. Reklamált egy szigorúbb büntetésért, de nem így gondolta.

17. PERC VEZET A BORUSSIA, BREEL EMBOLO jobbal a jobb felső sarokba lő 11 méterről, középről! Egy jobb oldali Netz-beadást Laimer Stindl elől mentett a 16-os előterében, csak éppen nagyon rossz helyre, Gulácsi már vert helyzetben volt. 1–0!

16. perc Silvának éppen csak, de magas az ötös előtt Angelino ballábas, a bal oldalról érkező beadása.

12. perc Lainer jobbal kapura lő kissé jobbról, 21 méterről, Gulácsi magabiztosan fogja a labdát, vetődnie sem kell. Előtte Orbán kifejelte a 16-osról Neuhaus 28 méteres szabadrúgását.

11. perc Josko Gvardiol lerántja a balon Lainert, sárga lap.

10. perc Elvedi a földön, abszolúte ártatlanul néz körbe Laimer, mintha nem is ő lökött volna légi párharc címén.

8. perc Angelino belelép Lainer beadásába, Gulácsi kilép a labdába, több sem kell a sípos embernek!

7. perc Gulácsi is nyugodtan passzolgathat hátul, nem támadják Embolóék. A közönség kezd türelmetlenkedni. Egy sípos ember miatt mi is. Vuvuzela, de szép is voltál!

5. perc Nagy iramban, de sok-sok apró szabálytalansággal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Egy kis örökmérleg! 11 találkozó, 1 borussiás és 7 RB-s sikerrel, 12, ill. 22 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Lipcsétől a Mönchengladbachhoz:

2021, Hannes Wolf, 9 500 000 euró
2021, Hannes Wolf, kölcsönbe, 1 500 000

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól László Bénes, Matthias Ginter és Marcus Thuram sérült, a vendégektől Amadou Haidara maródi.

Hétfő este a Bundesligában a Mönchengladbach otthonában lép pályára, aztán Európában kell képviselnie a Bundesligát a Lipcsének, vasárnap az Augsburggal csatázik a bajnokságban.

Addig sem lenne meglepő, ha a hétfői, Mönchengladbach elleni bajnoki mérkőzésen pihentetnék, bármennyire nehéz párharc is vár a lipcseiekre. A Freiburggal két fronton is rivalizáló Leipzig (a bajnoki negyedik helyért, vagyis a Bajnokok Ligája-indulásért zajló versenyfutás mellett a Német Kupa május 21-i döntőjében is ez a két csapat mérkőzik meg) nehéznek ígérkező napok előtt áll.

Védekezésben láthatóan van hová fejlődnie, időnként jobban támadhatná az ellenfél labdás játékosát, valamint párharcait is nagyobb százalékban kell megnyernie, ugyanakkor könnyű megérteni, miért számolt vele az Európa-ligában először kezdőként a vezetőedző. Megvan a kellő technikai tudása és gyorsasága, hogy bármikor gólhoz segítse csapatát, és mivel a jövő csütörtöki visszavágón a skótoknak kell támadniuk, fontos szerep várhat rá Glasgow-ban.

A Leipzig magyar futballistái közül Willi Orbán eltiltás miatt nem lépett pályára, Gulácsi Péternek egyetlen kapura tartó lövést kellett hárítania, és azt probléma nélkül megoldotta, Szoboszlai Dominik pedig kezdőként 71 percet töltött a pályán. Teljesítményét befolyásolta, hogy a skótok jól szervezett védekezése megnehezítette a lipcsei támadások felépítését, az InStat statisztikai elemzőrendszer adatai alapján viszont így is ő adta a legtöbb kulcspasszt a mérkőzésen, átadásaival háromszor hozta gólhelyzetbe társait.

Fél lábbal a döntőben vagyunk, most kell résen lennünk – figyelmeztette a csapatot Oliver Mintzlaff , a klub igazgatóságának elnöke. – Jó, hogy kapott gól nélkül nyertünk, viszont a teljesítményen van mit javítani. Többször kell a védelem mögé kerülnünk. Christoper Nkunku kihagyott több helyzetet, de nem kritizálom, nélküle el sem jutottunk volna idáig.”

A Leipzig nem bízhatja el magát a Rangers legyőzése után, ráadásul hétfőn fontos bajnoki vár a csapatra. Domenico Tedesco, a Leipzig vezetőedzője a Rangers elleni Európa-liga-elődöntő előtt kiadta játékosainak, hogy végig tartsák nyomás alatt az ellenfelet, és bár a taktika nem működött hibátlanul, meghozta az eredményét: Angelino hajrában szerzett bombagóljával a lipcseiek várhatják kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MÖNCHENGLADBACH–LEIPZIG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!