Kiváló meccsel indult a „tavasz”: a Gladbach nyerte a Borussiák csatáját

B. A.B. A.
2021.01.22. 20:20
Marcus Thuram fejese volt az utolsó szög a Dortmund koporsójában (Fotó: AFP)
Elrajtolt a „tavaszi szezon” a Bundesligában, a 18. forduló nyitánya remek mérkőzéssel ajándékozta meg a német labdarúgás szerelmeseit: a Mönchengladbach fordulatokkal teli találkozón 4–2-re legyőzte a Dortmundot.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–BORUSSIA DORTMUND 4–2 (2–2)

Mönchengladbach, Borussia-Park, zárt kapuk mögött.Vezette: Gräfe
MÖNCHENGLADBACH: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Benszebaini – Zakaria (Herrmann, 84.), Kramer, Neuhaus, J. Hofmann (M. Thuram, 65.) – Stindl (Wolf, 71.), Pléa (Embolo, 71.). Vezetőedző: Marco Rose
BVB: Bürki – Morey (Tigges, 87.), Akanji, Hummels, R. Guerreiro – Bellingham (Moukoko, 79.), Can – Sancho, Reus (Reyna, 71.), Brandt – Haaland. Vezetőedző: Edin Terzic
Gólszerző: Elvedi (11., 32.), Benszebaini (49.), M. Thuram (78.), ill. Haaland (22., 28.)

Rögtön a mérkőzés eleje előrevetítette, hogy nem akármilyen „tavaszi nyitány” vár ránk, a Mönchengladbach már a 43. másodpercben bevette Roman Bürki kapuját, ám ezt még hosszas videózás után megúszta a Dortmund – Jonas Hofmann valóban felöklelte Jude Bellinghamet a labdaszerzésnél.

Tíz perccel később már a VAR sem mentette meg a BVB-t, a hétközi fordulóban is betaláló Nico Elvedi Hofmann szabadrúgása után fejelt a kapuba (1–0). Videózni itt is kellett, de a svájci védő mélységből érkezett, így nem lehetett szó lesről.

A mérkőzés következő szakaszában a Dortmund, pontosabban Erling Haaland lépett elő főszereplővé, a már az első fordulóban is duplázó norvég támadó ezúttal is kettőt vállalt a Gladbach ellen, előbb Jadon Sancho remek kiugratása után emelt higgadtan a kapuba, majd ismét az angol szélső passzát váltotta gólra. Hozzá kell tenni, Sancho és Bellingham összjátékát élmény volt nézni a befejezés előtt (1–2).

Hogy nem tartott sokáig a vendégek öröme, arról Bürki és Elvedi gondoskodott, a svájci kapus megtette azt a szívességet, hogy éppen a honfitársa elé ütötte a labdát Lars Stindl szabadrúgása után, Elvedi pedig nem hibázott (2–2).

A második játékrészt megint csak a Gladbach kezdte jobban, és ezt nem akármilyen góllal koronázta meg: Rami Benszebaini egy csellel elfektette a védőjét, majd csodálatosan tekert a hosszú sarokba (3–2).

A hazai csapat ezután a Bayern elleni fordítás során már látott módon kontrákra rendezkedett be: a Dortmund egy-két „helyzetecskétől” eltekintve nem tudott ezzel mit kezdeni, a hazaiak viszont eldöntötték a mérkőzést. Florian Neuhaus bal oldali szöglete után az eltiltásából visszatérő, csereként beálló Marcus Thuram fejelt a kapuba. 4–2

A Mönchengladbach hat év és sorozatban tizenkét (!) vereség után tudta ismét legyőzni a Dortmundot, a BVB lassan tényleg lemondhat a bajnoki cím megszerzéséről szőtt álmáról.

15.30: Mainz–RB Leipzig (Tv: Sport2)
18.30: Hertha BSC–Werder Bremen (Tv: Sport2)
Vasárnap
15.30: Schalke–Bayern München (Tv: Sport2)
18.00: Hoffenheim–1. FC Köln (Tv: Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

84. PERC: Hermann is lehetőséget kap, Zakaria ment le.

83. PERC: Zakaria jó passzt adott Embolónak, Bürki lábbal védte a lövést.

78. PERC: GÓÓÓL, ELDŐLT?! Az eltiltásából visszatérő Thuram fejelt a bal felsőbe Neuhaus szöglete után (4–2).

75. PERC: Guerreiro vette célba a kaputt, Sommer nagyot védett.

72. PERC: Nem túl szép bemutatkozás Embolótól, Hummels becsúszva elrúgta előle a labdát, a hazaiak támadója pedig megtaposta a német védőt. A lap elmaradt...

71. PERC: Két változtatás a hazaiaknál, egy a vendégeknél: Wolf, Embolo és Reyna is beállt, Stindlnek, Pléának és Reusnak ennyi volt.

65. PERC: Az első csere, Hofmannt Thuram váltja.

53. PERC: MAJDNEM OTT A NEGYEDIK! Akanji hibája után Hofmann nagyszerűen hozta ziccerbe Pléát, aki azonban nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, a bal kapufa mellé tekert.

49. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT A GLADBACHNÁL AZ ELŐNY! Benszebaini egy lövőcsellel átverte a védőjét, majd pazar gólt tekert a hosszúba (3–2).

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC: Guerreiro végezhetett el szabadrúgást nagyon jó helyről, a kaputól 17 méterre, de telibe lőtte a sorfalat.

44. PERC: Neuhaust hagyták lőni 17 méterről a dortmundi védők, nem sokat tévesztett a hazaiak játékosa!

39. PERC: Gyönyörű dortmundi kontra, jó előnyszabály után Reus indult meg a bal szélen, okosan Sanchót hozta helyzetbe, az angol szélső lövése centikkel kerülte el a jobb alsót.

32. PERC: HIHETETLEN, SZINTE RÖGTÖN EGYENLÍT A MÖNCHENGLADBACH! Stindl lapos szabadrúgását Bürki csak öklözni tudta, a kipattanót Elvedi vágta a kapuba. Haaland után a svájci védő is duplázik (2–2).

28. PERC: EZ MÁR BENT VAN, IMMÁR A BVB-NÉL AZ ELŐNY! Csodás összjáték Bellinghamtől és Sanchótól, végül ismét Haaland fejezte be az akciót (1–2).

26. PERC: EZ HOGY MARADT KI? Akanji lövését Sommer éppen Emre Can elé ütötte, a német válogatott játékos ismétlését a gólvonalon álló Stindl blokkolta a kapufa segítségével.

22. PERC: REMEK GÓL, EGYENLÍT A DORTMUND! Saját térfelének közepén adta el a labdát a Gladbach, Sancho jó ütemben ugratta ki Haalandot, aki okosan emelt Sommer mellett a kapuba (1–1).

Itt is kellett a VAR használata, de végül kicentizték, hogy Elvedi nem volt lesen.

11. PERC: GÓÓÓL, EZT MÁR MEGADJÁK, ELŐNYBEN A HAZAIAK! Hofmann jobb szélről érkező szabadrúgása után Elvedi fejelt a bal alsóba (1–0).

7. PERC: Hofmann ezúttal a lábát használta, 16 méterről vette célba a jobb alsót, Bürki vetődve szögletre mentett.

4. PERC: Manuel Gräfe szerint is lökés történt, nincs gól. Helyes az ítélet!

Egyelőre videóznak...

1. PERC: MICSODA KEZDÉS, VEZET A GLADBACH! Hofman öklelte fel Bellinghamet a tizenhatosnál, Neuhaus utána a jobb felsőbe tekert, de nem biztos, hogy megadják a találatot.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Dortmund indította útjára a labdát.

Tiszta fehér szerelésben a hazaiak, fekete-sárgában a vendégek.

A mérkőzéstManuel Gräfe vezeti.

Előző ütközetük is biztos dortmundi győzelemmel zárult: tavaly szeptemberben Erling Haaland duplájának és Giovanni Reyna góljának köszönhetően alakult ki a 3–0-s végeredmény.

Senkit se tévesszen meg a két klub helyezése a tabellán, a Marco Rose irányította Gladbach a Bayern München legyőzésével (3–2) bizonyította versenyképességét, míg a két meccse nyeretlen BVB a Leipzig elleni 3–1-es sikerével jelezte korábban, hogy nem tett le a bajnoki címről. A Mönchengladbach szurkolóit kimondottan aggaszthatja, hogy a Dortmund legutóbbi 12 tétmérkőzését megnyerte csapatukkal szemben. Ezek közül kiemelkedik a 2017 szeptemberében aratott ötgólos siker, amikor Pierre-Emerick Aubameyang jó negyedóra alatt mesterhármasig jutott, és csapatával meg sem állt a 6–1-es kiütésig.

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Mönchengladbach–Borussia Dortmund német bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!