Bundesliga: már 18 bajnoki óta nyeretlenül – újabb Schalke-zakó

M. D.M. D.
2020.09.26. 20:39
Ozan Kabak (balra) sem magával, sem Niclas Füllkruggal nem bírt (Fotó: AFP)
Folytatódott a Schalke 04 január óta tartó szörnyű sorozata a Bundesligában: a gelsenkircheni alakulat 3–1-re kikapott otthon a Werder Brementől az új idény 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

2020. január 17. A Schalke ekkor nyert meccset legutóbb a Bundesligában, a Mönchengladbachot győzte le hazai pályán 2–0-ra, azóta zsinórban a 18. bajnokiján maradt nyeretlen.

Szombat este a Werder Bremen látogatott a Veltins Arénába, ahonnan Niclas Füllkrug mesterhármasának köszönhetően elvitte a három pontot. A hazaiak erejéből a hosszabbításban, már tíz emberrel csak a szépítésre futotta. Nem sokkal korábban Ozan Kabakot állították ki második sárga lappal, de a török légiós annak is örülhet, hogy a 85. percig a pályán lehetett, az első játékrészben ugyanis egy durva szabálytalanság után leköpte Ludwig Augustinssont, a Werder svéd balhátvédjét.

Még egy negatív rekord a 18 meccses bajnoki nyeretlenségi széria mellett: a Bundesliga történetében korábban soha egyetlen csapat sem kapott tíznél több gólt egy adott idény első két fordulójában – a címvédő Bayern München elleni 0–8-cal kezdő Schalke hálóját tizenegyszer zörgették meg eddig.

És ez a vereség már könnyen lehet, hogy David Wagner vezetőedző állásába kerül…

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Schalke–Werder Bremen 1–3 (Uth 90+3., ill. Füllkrug 22., 37., 59. – a harmadikat 11-esből)
Kiállítva: Kabak (Schalke, 85.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Leverkusen–RB Leipzig 1–1 (Demirbay 20., ill. Forsberg 14.)
Augsburg–Borussia Dortmund 2–0 (Uduokhai 40., Caligiuri 54.)
ArminiaBielefeld–1. FC Köln 1–0 (Edmundsson 78.)
Mainz–VfB Stuttgart 1–4 (Quaison 13., ill. Wamangituka 45., Didavi 61., Klimowicz 80., Kalajdzic 86.)
Kiállítva: Niakhaté (77.), ill. Stenzel (90+1.)
BorussiaMönchengladbach–Union Berlin 1–1 (Thuram 56., ill. Schlotterbeck 79.)

VASÁRNAP
15.30: Hoffenheim–Bayern München (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
18.00: Freiburg–Wolfsburg (Tv: Sport2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–3 (Hinteregger 78. – öngól, ill. André Silva 30. – 11-esből, Dost 37., Rode 71.)

1. Augsburg 2 2 5–1 +4 6
2. Eintracht Frankfurt 2 1 1 4–2 +2 4
3. RB Leipzig 2 1 1 4–2 +2 4
4. Arminia Bielefeld 2 1 1 2–1 +1 4
5. Bayern München 1 1 8–0 +8 3
6. VfB Stuttgart 2 1 1 6–4 +2 3
7. Hertha 2 1 1 5–4 +1 3
8. Hoffenheim 1 1 3–2 +1 3