Szalai csak a hajrára állt be, kikapott a Mainz

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.05.30. 15:20
Hiába remekelt a hazai kapus, ez kevés volt a ponthoz (Fotó: AFP)
A német Bundesligában a kiesés ellen harcoló, Szalai Ádámot is foglalkoztató Mainz hazai pályán egy góllal kikapott a Hoffenheimtől.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Mainz–Hoffenheim 0–1
(Bebou 43.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A kiesés ellen harcoló Mainz és az első hatba kerülésért küzdő Hoffenheim nagy elánnal vetette bele magát a harcba, röpködtek a sárga lapok az első félidőben, az elsőt a most debütáló holland fiatal, a nagy Winston Bogarde unokaöccse, a 18 esztendős Melayro Bogarde érdemelte ki. Ugyan lőtt egy kapufát az első játékrészben a Mainz Robin Quaison révén, de sokkal jobban futballoztak a vendégek, több kihagyott ziccer közben Steven Zuber büntetőjét kivédte a hazai kapus, Florian Müller. Mégis a Hoffenheim térhetett előnnyel szünetre, a sokadik mainzi védelmi kihagyást a csereként beállóIhlas Bebou már pontos lövéssel torolta meg.

Az első félidő hét sárga lapot hozott, ennél több még nem született az első játékrészben Bundesliga-mérkőzésen!

Hármat cserélt a szünetben a Mainz, de nem állt be a lelátón ülők közül Szalai Ádám, talán mert mestere nem tanulmányozta az idevágó statisztikát, miszerint e két csapat összecsapásain a magyar fiú szerezte a legtöbb gólt, kilencet...

Csak a hajrára futhatott be a pályára Szalai, ekkorra már elcsendesedett a mérkőzés, pár kisebb hazai helyzet után, elfogyott a mainziak lendülete és pár játékosnál az erő is. A legvégén Levin Öztunali így is egyenlíthetett volna, de az ötös bal sarkánál „eltörte″ a labdát: ennek nem is lehetett más a vége, mint újabb vereség.0–1

Ezért nem volt érvényes a hazaiak gólja, akadályozták a kapust (Fotó: AFP)

KORÁBBAN
Freiburg–Bayer Leverkusen 0–1 (Havertz 54.)

SZOMBATON
Hertha BSC–Augsburg 2–0
(Dilrosun 23., Piatek 92.)
Schalke–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 32.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Mbabu 58., ill. André Silva 27. – 11-esből, Kamada 85.)

KÉSŐBB
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 5–0 (Zanka 15. – öngól, Pavard 29., Lewandowski 43., 50., A. Davies 52.)

1. Bayern München 29 21 4 4 86–28 +58 67
2. Borussia Dortmund 28 17 6 5 74–34 +40 57
3. Bayer Leverkusen 29 17 5 7 54–36 +18 56
4. RB Leipzig 28 15 10 3 70–29 +41 55
5. Mönchengladbach 28 16 5 7 53–34 +19 53
6. Wolfsburg 29 11 9 9 41–36 +5 42
7. Hoffenheim 29 12 6 11 40–48 –8 42
8. Freiburg 29 10 8 11 38–41 –3 38