A Mainz legyőzte a Bayernt, elmaradt a bajnokavatás

R. P.R. P.
2021.04.24. 15:17
A Mainz remek játékkal napolta el a bajnokavatást (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Mainz 2–1-re legyőzte a Bayern Münchent, így a bajorok egyelőre nem ünnepelhetnek bajnoki címet.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
MAINZ–BAYERN MÜNCHEN 2–1 (
2–0)
Mainz,Opel Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Osmers
Mainz:Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté – Da Costa (Brosinski, 90.), Latza, Barreiro (Kohr, 90.), Mwene – Quaison (Boëtius, 68.) – Burkardt (Öztunali, a szünetben), Onisiwo (Glatzel, 80.).Vezetőedző:Bo Svensson
Bayern:Neuer – Pavard, J. Boateng, Alaba (Gnabry, 70.), Davies – Kimmich, Goretzka (Nianzou, a szünetben) – L. Sané (Choupo-Moting, a szünetben), T. Müller, Coman (Musiala, a szünetben) – Lewandowski.Vezetőedző:Hansi Flick
Gólszerző:Burkhardt (3.), Quaison (36.), ill. Lewandowski (90+4.)

A Bayern Münchennek mindenképpen nyerni kellett, hogy már ma bajnoki címet ünnepelhessen.

Ezzel szemben...

Gyors mainzi góllal indult a meccs: a 3. percben Mwene bal oldali beadása után Alaba rosszul fejelte ki a labdát, amely így Jonathan Burkhardt elé kerül. A támadó fordult egyet, és 17 méterről a kapu felé lőtt. Neuer rosszul ért bele a labdába, így az a kezéről a hálóba vágódott. 1–0

Ritkán látható hiba volt a kapustól, de ezután éppen Neuer bravúrjai kellettek ahhoz, hogy a Mainz ne vezessen legalább három góllal. Közben a sérüléséből visszatérő Lewandowski is gólt szerezhetett volna, de tiszta helyzetben nem találta el a kaput.

A Bayern messze elmaradt a tőle elvárható szinttől, ráadásul a 36. percben jött az újabb hazai találat. Mwene ívelt be szabadrúgásból,Robin Quaison mintaszerűen érkezett, és szépen fejelt a kapuba. 2–0

A félidőben tehát két góllal égett a bajnokaspiráns. Hansi Flick hármat is cserélt a szünetben, Sané, Goretzka és Coman helyére Choupo-Moting, Nianzou és Musiala jött be.

A két csapat januári meccsén Münchenben szintén a Mainz vezetett két góllal az első félidő után, de akkor a bajorok fordítottak, és nyertek 5–2-re...

Nos, a Mainz most sokkal jobban sáfárkodott az előnyével, nagyszerűen védekezett. Hiába volt többet a labda a Bayernnél, Hansi Flick csapata nem játszott igazán veszélyesen.

A sérüléséből visszatérő Robert Lewandowski a 94. percben még szépített (2–1), megszerezve 36. bajnoki gólját (és közelebb jutva Gerd Müller 40 gólos rekordjához), de utána a játékvezető rögtön le is fújta meccset. Szalai Ádám nem kapott lehetőséget a hazaiaknál.

Szombaton tehát nem avattak még bajnokot, de ha vasárnap a Leipzig vereséget szenved hazai pályán a Stuttgart ellen, akkor a bajorok máris ünnepelhetnek.

WOLFSBURG–DORTMUND

A Dortmund összeállítása: Hitz – Piszczek, Akanji, Emre Can, Guerreiro – Bellingham, Dahoud – Reyna (T. Hazard, 69.), Reus (Meunier, 81.), Sancho (Delaney, 61.) – Haaland

SALLAIÉK IKSZELTEK A HOFFENHEIMMEL

Sallai Roland a kezdőcsapat tagjaként kapott lehetőséget a Freiburgban, amely otthon 1–1-es döntetlenre végzett a Hoffenheimmel. A hazaiak a 81. percben az olasz válogatott Vincenzo Grifo tizenegyesével egyenlítettek, amikor a magyar futballista már nem volt a pályán (a 68. percben cserélték le).

A Werder Bremen sorozatban a hetedik vereségét szenvedte el a Bundesligában, ezúttal az Union Berlintől kapott ki 3–1-re, gyenge formája miatt pedig már az első osztályú tagsága forog kockán. A fővárosiak mindhárom gólját a finn Joel Pohjanpalo jegyezte, aki 2016 óta összesen 12 gólt szerzett a Bundesligában, de ez már a második mesterhármasa volt – az elsőt a Hamburg ellen könyvelte el, azt is körülbelül negyedóra leforgása alatt.

A Dortmund a forduló kezdetén harmadik helyezett Wolfsburghoz látogatott, és annak érdekében, hogy csökkentse a hátrányát a Bajnokok Ligája-indulást érő pozícióban álló csapatok mögött, nyernie kellett. Jól is kezdte a meccset Edin Terzic együttese, hiszen a lesipuskás Erling Haaland góljával már a 12. percben megszerezte a vezetést. A norvég csatár a Ridle Baku által pontatlanul hátrapasszolt labdára csapott le, majd a kapuig „gyalogolt” vele.

A vendégek a 60. perchez közeledve tíz főre fogyatkoztak Jude Bellingham kiállítása miatt, de még mielőtt a „farkasok” nagy nyomást tudtak volna helyezni a kapujukra, a félidő derekán megduplázták az előnyüket: Dahoud indította a saját térfeléről kilépő Haalandot, aki labdával is simán lefutotta a wolfsburgi belső védőt, majd a tizenhatoshoz érve szépen eltekerte a labdát Casteels mellett.0–2

A norvég válogatott támadó új Bundesliga-csúcsot állított fel azzal, hogy már a 21. életévének betöltése előtt eljutott 38 gólig a német élvonalban. Az eddigi rekordot angol csapattársa, Jadon Sancho tartotta 36 találattal. (A harmadik pedig Kai Havertz 35-tel.)

A Dortmund ezzel a sikerrel újra közel került a BL-szereplést érő helyek egyikének elcsípéséhez, de a következő fordulóban hasonlóan nehéz feladat vár majd rá: az RB Leipziget fogadja a Signal Iduna Parkban.

HAALAND KÉT GÓLJA

31. FORDULÓ
Freiburg–Hoffenheim 1–1
(Grifo 81. – 11-esből, ill. Kramaric 40.)
Union Berlin–Werder Bremen 3–1 (Pohjanpalo 50., 53., 67., ill. Gebre Selassie 82.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Haaland 12., 68.)
Kiállítva: Bellingham (Dortmund, 59.)
BayerLeverkusen–Eintracht Frankfurt 3–1 (Bailey 70., Alario 80., Demirbay 90+1., ill. An. Silva 90.)

VASÁRNAP
15.30:
RB Leipzig–VfB Stuttgart (Tv: Sport1)
18.00: Mönchengladbach–Bielefeld (Tv: Sport1)

PÉNTEKI EREDMÉNY
Augsburg–Köln 2–3 (Gumny 54., R. Vargas 62., ill. Duda 8., 33., Kainz 23.)

A Schalke–Hertha mérkőzést a berlini együttest sújtó koronavírusos megbetegedések miatt később pótolják be.

Vége a mérkőzésnek!

90+4. perc: szépített a Bayern, Lewandowski! A védők rosszul értek bele egy előreívelt labdába, Robert Lewandowski lecsapott rá, és Zentner mellett a kapuba lőtt. 2–1

4 perc hosszabbítás.

90. perc: újabb manizi cserék, Da Costa helyére Brosinski, Barrieiro helyére Kohr jött. Szalai Ádám ma nem játszik.

87. perc. sárga Da Costának, Davies elleni szabálytalankodott.

86. perc: veszélytelen a Bayern, a mainzi védelem jól muzsikál. Müller beadását Zentner simán lehúzta.

81. perc: Barreiro lehetősége, de nem találja el a kaput.

Tavaly februárban fordult elő legutóbb, hogy a Bayern nem szerzett gólt egy meccsen, idegenben pedig 2019 májusa óta mindig eredményes.

80. perc: Onisiwo ment le, Glatzel jött be.

77. perc: ígéretes Bayern-lehetőség, de Kimmich beadása után Choupo-Moting fejesét Zentner simán védte.

75. perc: Choupo-Moting és Lewandowski keltett zavart a mainzi védelemben, de a hazaiak végül hárították a támadást.

73. perc: Lewandowski hátraütött a kezével, Barreiro rájátszott az esetre, de villant sárga a lengyelnek.

70. perc: Alaba is lejött, Gnabry játszhat.

Eddig csak két lövés találta el a maninzi kaput.

68. perc: Boëtius jött be Quaison helyére.

67. perc: Choupo-Moting kapott remek labdát, a kameruni támadó szépen átvette, a labdát a levegőben tartva akrobatikus mozdulattal kapura lőtt, de a lövés nem okozott gondot.

64. perc: Alaba passza után Kimmich mellé lő.

A Bayern München támad becsülettel, de egyelőre nem veszélyes a mainzi kapura a második félidőben.

59. perc: St. Juste-öt is figyelmeztette a játékvezető, miután összeütközött Lewandowskival.

58. perc: Mwene kapott sárgát a Pavard elleni megmozdulásáért.

54. perc: Barreirót kellett ápolni, vérző sérülése csak ránézésre volt rossz, simán tudja folytatni a játékot.

52. perc: Musiala lendületes elfutása után szépen adott középre Lewandowskihoz, a lengyel három védő szorításában is kapura fordult, de lövését blokkolták.

A két csapat januári meccsén Münchenben szintén a Mainz vezetett két góllal az első félidő után, de utána a bajorok fordítottak, és nyertek 5–2-re…

A becserélt Nianzou hátra ment Alaba helyére, az osztrák előrejött a középpályára.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben hármat cserélt a Bayern: Sané helyett, Choupo-Moting, Goretzka helyett Nianzou, Coman helyett Musiala érkezett. A Mainz is cserélt egyet, Burkhardt jött le, Öztunali ment be.

45+3. perc: Vége a félidőnek!

45+1. perc: Goretzka kapott labdát a mainzi 16-oson belül, lövését blokkolták.

43. perc: St. Juste szabadrúgását a sorfalban álló Müller kifejelte.

42. perc: Alaba sem bírt magával, Goretza újabb szabálytalankodása után az osztrák szövegelésért kapott sárgát.

41. perc: Goretzka is besárgult, rácsúszott Burkhardtra.

36. perc: már 2–0 a Mainznak! Mwene szépen ívelte be a szabadrúgást, Robin Quaison mintaszerűen érkezett, és szépen fejelt a kapuba.

36. perc: Boateng kapott sárgát, szabálytalankodott Quaisonnal.

Kissé visszaesett a meccs irama.

30. perc: Burkhardt és Kimmich csúnyán ütközik, a mainzi lent marad. Ápolás. Burkhardt orra vérzett, de rövid ápolás után visszatérhetett a pályára.

28. perc: Boateng passzolt Müllerhez, aki a kapu felé továbbított, de a labda elkerülte azt.

Éledezik a Bayern, most beszorítja a Mainzot.

24. perc: Sané gyenge lövését Zentner simán védte.

23. perc: Kimmich szépen ívelt a védők mögé, de Zentner jól mozdult ki a kapuból, és tisztázott.

20. perc: újabb veszélyes mainzi támadás, de Burkhardthuiába indította remekül Quaisont, rosszul vette át a labdát, így Neuer hárított.

18. perc: Da Costa jobboldali lövésébe ért bele egy védő, a labda a bal kapufáról az alapvonalon túlra pattant.

16. perc: újabb Neuer-bravúr, most Quaison közelről leadott lővésébe ért bele jól.

15. perc: Lewandowski nagy ziccert hagyott ki! A mainzi 16-os vonalánál kapott labdát tiszta helyzetben középen, de csúnyán fölé lőtt.

Sokkal jobb eddig a Mainz.

10. perc: Neuer hatalmas bravúrral tolta kapufára Danny Latza fejesét.

8. perc: Davies beadására senki sem érkezett középen.

A gól megfogta a Bayernt.

3. perc: vezet a Mainz! Mwene baloldali beadása után Alaba rosszul fejelte ki a labdát, amely így Jonathan Burkhardt elé kerül. A támadó fordult egyet, és 17 méterről a kapu felé lőtt. Neuer rosszul ért a labdába, így az a hálóba vágódott.

2. perc: Pavard tűzte rá 25 méterről, éppen a bal kapufa mellé szállt a labda.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Bayern München zsinórban a kilencedik összesen pedig a 31. bajnoki címét szerezheti meg, ha legyőzi a Mainzot.

A Bayern minden bizonnyal megnyeri a bajnokságot, ennek ellenére a klub háza táján nem teljes a harmónia.Mint ismert, a Bayern München vezetőedzője, Hans-Dieter Flick április közepén bejelentette távozási szándékát, melynek hátterében német sajtóhírek alapján a sportigazgatóval, Hasan Salihamidziccsal való elmérgesedett viszonya állhat.Flick nyilatkozatát követően egyes szurkolók a sportigazgatót, illetve annak családját kezdték el gyalázni a közösségi médiában.

A sérüléséből felépülő Robert Lewandowski minden bizonnyal pályára léphet a münchenieknél.
A legutóbbi öt fordulóban Mainz és a Bayern München volt a legeredményesebb, mindkét csapat négy győzelmet és egy döntetlent könyvelhetett el. Tehát a két legjobb formában játszó együttes csap össze.

A meccset a kispadon kezdő Szalai Ádám egyik kedvenc „ügyfele” a Bayern München: a bajorok ellen eddig 13 bajnokit játszott, és háromszor volt eredményes. (félfordulásos bombája a 2010–2011-es szezonban (0:47-től):

Amúgy Bo Svenssonvezetőedzőkéntvaló szerepvállalása a Mainznál a német élvonal legszebb történetei közé tartozik, edzésmódszerei a szerdán győztes gólt szerző Szalai Ádámnak kedveznek.