Bundesliga: látványos kapásgól, félpályás gól, öngól – hétig meg sem állt a Köln

V. J.V. J.
2023.01.21. 20:31
Szkiri második gólja különösen szép volt (Fotó: Imago Images)
A Köln 7–1-re legyőzte a Werder Brement a német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában, a szombati játéknap esti mérkőzésén.

A Wolfsburg Freiburg elleni 6–0-s sikere után újabb gólgazdag, nagy különbségű győzelmet hozó mérkőzést láthattak a nézők szombaton a Bundesligában – a Köln és a Bremen meccsén már az első félidő alatt összejött ennyi találat.

A Köln hamar elhúzott ellenfelétől, és ehhez kellettek a brémaiak bohózatba illő hibái. A 8. percben a Werder végzett el szabadrúgást a tizenhatos közelében. Marvin Duksch lövés helyett kényszerítőzni próbált Leonardo Bittencourttal, aki azonban elveszítette a labdát, a hazaiak gyorsan kontráztak, majd Linton Maina közelről megszerezte a vezetést. A 16. percben a felezővonal közelében végzett el bedobást a Bremen, Duksch hátra akart passzolni, ám a gyatra kísérletbe belelépett Florian Kainz, indította Steffan Tiggest, aki ziccerből megduplázta az előnyt.

A 24 éves csatárnak mindössze hat perc kellett ahhoz, hogy ismét gólt szerezzen: a kitámadó Werder középpályása, Mitchell Weiser labdát veszített a középső harmadban, a rakétáit begyújtó Maina elől pedig a kapujából kirohanó Jirí Pavlenka próbált tisztázni – ennek az lett az eredménye, hogy Tigges 45-50 méterről az üresen maradó kapuba ívelt.

TIGGES MÁSODIK TALÁLATA

Fél óra elteltével már negyedszer ünnepeltek a csapatukat nagy hangerővel buzdító kölniek: beszorult a Werder a kapuja elé, Maina ívelt be balról, Tigges leheletfinom mozdulattal továbbított Eljesz Szkiri elé, aki hidegvérrel átvette a labdát, majd a kapus mellett a bal kapufa mellé pöccintett.

Tigges két gólja után két gólpasszig is eljutott: hosszú indítás után balról bepasszolt a tizenhatoson belül érkező Denis Huseinbasicnak – a Pavlenkán megpattanó lövés is a hálóba vágódott.

Nem sokkal később belealudt egy szögletbe a Köln, Niklas Füllkrug pedig befejelte a brémai becsületgólt, 11. gólját szerezve a bajnokságban – 5–1-gyel vonultak pihenőre a felek.

A második félidő úgy kezdődött, ahogyan az első: megint kilenc perc kellett a kölni gólhoz, Maina jobbról, az alapvonalról érkező beívelését Szkiri bámulatos mozdulattal, kapásból, estében lőtte a brémai kapuba.

SZKIRI NAGYSZERŰ GÓLJA

A játékrész során a Werder egyszer sem tudta célba venni ellenfele kapuját, a sajátját viszont igen: a következő gólhoz a vendégek csapatkapitánya segítette hozzá a Rajna-partiakat. Maina adott be balról, Marco Friedl pedig mindenkit megelőzve a saját kapujába csúsztatott. Ole Werner vezetőedző dühösen könyökölt bele kispadja plexifalába. Csapata az elmúlt három bajnokiján 15 gólt kapva hagyta el a telt házas RheinEnergie Stadiont.

FRIEDL ÖNGÓLJA

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
1. FC Köln–Werder Bremen 7–1
(Maina 9., Tigges 16., 21., Szkiri 31., 54., Huseinbasic 36., Friedl 77. – öngól, ill. Füllkrug 38.)

Korábban
Eintracht Frankfurt–Schalke 3–0
(Lindström 22., Borré 80., Buta 90+1.)
Union Berlin–Hoffenheim 3–1 (Doekhi 73., 89., Leweling 90+6., ill. Bebou 44.)
VfB Stuttgart–Mainz 1–1 (Guirassy 36., ill. Ingvartsen 40. – 11-esből)
Bochum–Hertha BSC 3–1 (Ph. Hofmann 22., 56., Schlotterbeck 45., ill. Serdar 87.)
Wolfsburg–Freiburg 6–0 (Wimmer 2., Wind 28., 37., Gerhardt 56., Baku 80., Waldschmidt 90+4. – 11-esből)