Bundesliga: kiütötte a Dortmund a Stuttgartot, simán nyert a Bayern

2022.10.22. 20:45
Jude Bellingham két góllal vette ki a részét a dortmundi sikerből (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában a Borussia Dortmund 5–0-ra kiütötte a VfB Stuttgartot, a Bayern München idegenben megverte a Hoffenheimet, míg a Leverkusen 2–2-es döntetlent játszott a Wolfsburggal.

BORUSSIA DORTMUND–STUTTGART 5–0

Már az első játékrészben minden kétséget eloszlatott a Borussia Dortmund a VfB Stuttgart ellen. A fekete-sárgák már a második percben megszerezték a vezetést Jude Bellingham góljával. Az angol középpályás egy bal oldali akció után forgatta át a labdát a jobb oldalra Niklas Sülének, aki visszatette Bellinghamnek, aki középről a kapuba talált. VIDEÓ ITT!

Tíz perccel később Süle érkezett Giovanni Reyna szabadrúgására, a német hátvédről mindenki lemaradt közvetlen közelről belsőzhetett a kapuba. VIDEÓ ITT!

A félidő hajrájában ismét a bal oldalon vezetett támadást a BVB, Julian Brandt passzolt Youssoufa Moukokonak, aki a Reynát játszotta meg a szélen, az amerikaira pedig nem lépett ki senki, lapos lövése pedig a hosszúban kötött ki. VIDEÓ ITT!

A második játékrész elején ismét Bellingham villant, a hazaiak szerelése után a tizenhatos sarkánál kaparintotta meg a labdát, majd a két bevetődő védő között tekert a hosszú sarokba, Florian Müller nem ért le a lövésre. VIDEÓ ITT!

A 72. percben egy végletekig kijátszott támadást követően az ötödik góljukat is megszerezték a hazaiak. Raphael Guerrerio passzolt Bellinghamnek, az angol visszatette a szélső védőnek, aki centerezett, a középre tett labdára pedig Moukoko érkezett tökéletesen. VIDEÓ ITT!

FREIBURG–WERDER BREMEN 2–0

Sallai Roland nélkül tudott nyerni a Freiburg a Werder Bremen ellen. A brémaiak már a 14. percben megfogyatkoztak, amikor Marco Friedlt kiállította a játékvezető. A hazaiak ennek ellenére csak az 56. percben szerezték meg a vezetést. Vincenzo Grifo remekül cselezte ki védőjét a bal oldalon, majd élesen lőtte középre a labdát. A beadás minden érkező előtt elszállt, azonban Lukas Kübler elé került, aki erőből, pontosan kilőtte a hosszút. VIDEÓ ITT!

A 80 percben az olasz is betalált, a saját maga által kiharcolt büntetőt értékesítette. VIDEÓ ITT!

HOFFENHEIM–BAYERN MÜNCHEN 0–2

Újabb akadályt vett könnyedén a Bayern München, a bajorok már az első félidőben eldöntötték a Hoffenheim elleni találkozó sorsát. Jamal Musiala a 18. percben talált be, miután Leon Goretzka megcsúsztatta Joshua Kimmich fejesét. A fiatal német teljesen üresen maradt a hosszún és higgadtan lőtt a hálóba. VIDEÓ ITT!

A vendégek húsz perccel később a második góljukat is megszerezték, jól támadtak le a bajorok, a labda Eric Maxim Choupo-Motinghoz került, aki Serge Gnabryt játszotta meg a szélen. A német kameruni csapattársának tette vissza a labdát, Choupo-Moting pedig a röviden érkezett és bevette Oliver Baumann kapuját. VIDEÓ ITT!

LEVERKUSEN–WOLFSBURG 2–2

Pörgős, fordulatos meccset játszott a két csapat, amelynek végén mindketten egy-egy pontot vihettek haza. Már a 10. percben megszerezhette volna a vezetést a Leverkusen, azonban Moussa Diaby a kapu mellé lőtte a megítélt büntetőt.

Hét perccel később Diaby már nem hibázott, egy kényszerítőt követően középen lépett ki a francia csatár, majd a kapus lába között megszerezte a vezetést Xabi Alonso csapatának. VIDEÓ ITT!

A 28. percben egyenlített a Wolfsburg, azonban ezt a találatot is egy leverkuseni szerezte, Robert Andrich talált a saját kapujába. A német középpályás a vendégek akcióját kísérte, majd miközben futott vissza, a labda rosszul pattant a lábára és a kapuban kötött ki. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején Edmond Tapsoba szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt a vendégeknek. Maximilian Arnold állt a labda mögé és higgadtan gólra váltotta a tizenegyest, a hazai kapus mozdulni se tudott. VIDEÓ ITT!

Az utolsó negyedórára ráfordulva egyenlített a Leverkusen, Daley Sinkgraven tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtt. A labda azonban elgurult volna a kapu mellett, ezt Jeremie Frimpong észre is vette, rárontott a labdára, majd a fekvő lapus mellett a hálóba lőtt. VIDEÓ ITT!

MÖNCHENGLADBACH–FRANKFURT 1–3

Már a hatodik percben megszerezte a vezetést a vendég Frankfurt. Jesper Lindström vezette rá a labdát három védőre, a becsúszó Kouadio Konéról végül visszakerült a dán elé, aki középről a kapuba juttatta a labdát annak ellenére, hogy a kapus még bele tudott kapni. VIDEÓ ITT!

A 29. percben már kettőre növelték előnyüket a vendégek, egy szöglet után Junior Dina Ebimbe fejelt a Möchengladbach kapujába. VIDEÓ ITT!

A félidő végén Lindström újra betalált, így már 0–3 állt az eredményjelzőn a szünetben. Nagyon rosszul védekeztek a hazaiak, ezt használta ki a Frankfurt, Randa Kolo Muani lépett ki, majd nagy helyzetbe hozta dán csapattársát, aki megszerezte második gólját. VIDEÓ ITT!

A 72. percben még szépíteni tudott, Marcus Thuram labdaszerzést követően vette be Kevin Trapp kapuját. VIDEÓ ITT!

Pár perccel később a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, mivel a pálya feletti pókkamera egyik kábele elszakadt, ezzel akadályozta a játékot. A találkozó nyolc perc után indult újra. VIDEÓ ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 5–0 (Bellingham 2., 53., Süle 13., Reyna 44., Moukoko 72.)
Freiburg–Werder Bremen 2–0 (Kübler 56., Grifo 80. – 11-esből)
Kiállítva: Friedl (Werder)
Hoffenheim–Bayern München 0–2 (Musiala 18., Choupo-Moting 38.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 2–2 (M. Diaby 17., J. Frimpong 76., ill. Andrich 28. – öngól, M. Arnold 54. – 11-esből)
BorussiaMönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–3 (Thuram 72., ill. Lindström 6., 45., Dina Ebimbe 29.)
Augsburg–RB Leipzig 3–3 (M. Berisha 34. – 11-esből, Demirovic 51., Vargas 64., ill. A. Silva 73. Nkunku 89., Novoa 90.)
Kiállítva: Iago (Augsburg)
KORÁBBAN

Mainz–1. FC Köln 5–0(Ingvartsen 11. – 11-esből, Kohr 35., Stach 40., A. Martín 73., Onisiwo 84.)