Bundesliga: kiütéssel verte meg a Mönchengladbachot a Bremen

H. D.H. D.
2022.10.01. 20:51
Négy góllal nyert a Bremen (Fotó: AFP)
A Bundesliga 8. fordulójában a Borussia Mönchengladbach a Werder Bremen otthonában szenvedett 5–1-es vereséget.

A hazaiak már az 5. percben vezetést szereztek Niclas Füllkrug góljával (1–0). Három perccel később Marvin Ducksch köszönt be (2–0), aki első gólját szerezte az idényben, majd Füllkrug ismét betalált (3–0), így immár 7 gólos és vezeti a góllövőlistát. Az első félidőben később a Gladbach játékosa, Rami Benszebaini pórbált tisztázni, de saját kapujába juttatta a labdát, ezzel tovább növelte a Werder előnyét (4–0).

A szünet után, a 63. percben Marcus Thuram szépített (4–1), majd Mitchell Weiser állította be az 5–1-es végeredményt.

A Werder Bremen így már 12 pontos és előrelépett a 8. helyre, a Mönchengladbach a 9. pozícióba csúszott vissza.

BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 5–1

Gólszerzők: Füllkurg (5., 13.), Ducksch (8.), Benszebaini (37. – öngól), Weiser (73.), ill. Thuram (63.)

KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Union Berlin 2–0(Götze 12., Lindström 42.)
Freiburg–Mainz 2–1(Gregoritsch 3., Kyereh 37., ill. Aarón Martín 52.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 3–2(Kainz 53., Tigges 56., Ljubicic 71., ill. Brandt 31., Schmitz 78. – öngól)
RB Leipzig–VfL Bochum 4–0(Werner 15., 53., Nkunku 23., 85. – az elsőt 11-esből)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 3–2
(Marmus 23., Arnold 38., Gerhardt 90+1., ill. Guirassy 22., Mavropanosz 45+1.)