Bundesliga: kilenc nyeretlen bajnoki után győzött ismét a Hertha

CS. M.CS. M.
2022.03.19. 17:28
Kilenc nyeretlen bajnoki után győzött ismét a Hertha (Fotó: AFP)
A Hertha BSC kilenc nyeretlen bajnokit követően 3–0-ra legyőzte otthon a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szombati játéknapján. Sallai Rolandék gól nélküli döntetlent játszottak a Fürth vendégeként, a Mainz kiütötte (4–0) a Bielefeldet.

FÜRTH–FREIBUG

Továbbra is a Bajnokok Ligája-szereplés eléréséért küzd a Freiburg, amely a huszadik Fürth otthonába látogatott. Sallai Roland a kezdőben kapott helyet a vendégeknél, akik mezőnyfölényben játszottak ugyan a meccs java részében, de a kapu előtt pontatlannak bizonyultak, így be kellett érniük egy ponttal. 0–0

HERTHA BSC–HOFFENHEIM

Múlt héten 2–0-ra kaptak ki a berliniek a Mönchengladbachtól, ezzel kieső helyre kerültek, Tayfun Korkut vezetőedzőt pedig máris menesztették. Helyére a 68 esztendős Felix Magathot nevezték ki, akinek a Hoffenheim elleni bajnoki volt az első meccse a fővárosi csapat élén.

A berliniek átadták a területet az európai kupaszereplésért küzdő, remek formában lévő vendégeknek, s főleg pontrúgásokból veszélyeztettek, a 39. percben pedig a vezetést is megszerezték Niklas Stark fejesével. A második félidőben jól ütemezett kontra után Isak Belfodil növelte a berliniek előnyét, majd Lucas Tousart 74. perces gólja pontot tett a meccs végére. Felix Magath meggyőző győzelemmel debütált Berlinben, a Hertha pedig máris osztályozós helyre került. 3–0

Dárdai Márton a 91. percben állt be csereként a berlinieknél.

MAINZ–BIELEFELD

Kiütés a javából. A lehető legpocsékabb kezdést mutatta be a Bielefeld védelme, hiszen már az első percben kapitulált, de ezt követően összeszedte magát, és csak egy gól volt a hátránya a szünetben. A második félidőben aztán minden a Mainzról szólt: a hazaiak rendszeresen odaértek az ellenfél kapuja elé, ezekből a lehetőségekből pedig három újabb gólt is szereztek – Jonathan Burkardt duplázott. 4–0

STUTTGART–AUGSBURG

Micsoda izgalmak! Mindkét együttes a bennmaradásért küzd az idényben, ennek megfelelően egyikük sem szerette volna beérni az egy ponttal. A vendégek szereztek vezetést már a 6.percben, amire a félidő hajrájában, a 44. percben válaszolt a Stuttgart, de nem örülhetett sokáig, hiszen még a szünet előtt újra egygólos előnybe került az Augsburg.

A második félidőben abszolút a hazaiak voltak fölényben, a 79. és a 85. percben is betaláltak, ezzel megfordították a mérkőzést, és fontos három pontot szereztek a bennmaradásért zajló elkeseredett csatában. 3–2