Bundesliga: későn ébredt a Leverkusen, kikapott a Bielefeldtől

CS. M.CS. M.
2021.03.14. 15:29
Meglepetésre vendégsiker született (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának vasárnapi játéknapján a Bayer Leverkusen 2–1-re kikapott hazai pályán az Arminia Bielefeldtől.

Az első játékrész során mezőnyfölényben játszott a Leverkusen, a vezetést azonban a Bielefeld szerezte meg: a 18. percbenDoan Ricutalált a kapuba (0–1). Ezt követően még feljebb kapcsoltak a hazaiak, de nem tudták kihasználni a lehetőségeiket.

Az 57. percben aztán labdát vesztett ellenfele térfelén a Leverkusen, így kontrázhatott a Bielefeld, melynek végén a másik japán játékos,OkugavaMaszaja szerzett gólt (0–2) – ezután már kétgólos volt a vendégek előnye.

A hazaiak ezt követően teljesen beszorították ellenfelüket, de szépíteni csak a 85. percben tudtak: ekkor egy visszakanalazott labdára Patrik Schick érkezett tökéletesen (1–2). Bár a játékvezető hat percet hosszabbított, további gól már nem született.

A Bielefeld idegenbeli győzelme nem jött jól Dárdai Páléknak (Hertha) és Szalai Ádáméknak (Mainz), az Arminia ugyanis a kiesés ellen harcoló berlini és a mainzi együttes elé került a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Arminia Bielefeld 1–2
(Schick 85., ill. Doan 18., M. Okugava 57.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 1–1 (Forsberg 46., ill. Kamada 61.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 2–0 (Kasim Adams 15. – öngól, Kalajdzic 64.)
Szombaton játszották
Mainz–Freiburg 1–0 (Quaison 84.)
Union Berlin–Köln 2–1 (M. Kruse 48. – 11-esből, Trimmel 67., ill. Duda 45+2. – 11-esből)
Werder Bremen–Bayern München 1–3 (Füllkrug 86., ill. Goretzka 22., Gnabry 35., Lewandowski 67.)
Wolfsburg–Schalke 5–0 (Mustafi 31. – öngól, Weghorst 52., Baku 58., Brekalo 64., M. Philipp 79.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–0 (J. Brandt 54., Moukoko 90+1.)
Pénteken játszották
Augsburg–Mönchengladbach 3–1 (R. Vargas 52., Richter 76., Hahn 89., ill. Neuhaus 68.)

1. Bayern München 25 18 4 3 74–35 +39 58
2. RB Leipzig 25 16 6 3 47–21 +26 54
3. Wolfsburg 25 13 9 3 43–21 +22 48
4. Eintracht Frankfurt 25 11 11 3 48–34 +14 44
5. Borussia Dortmund 25 13 3 9 52–35 +17 42
6. Bayer Leverkusen 25 11 7 7 43–28 +15 40
7. Union Berlin 25 9 11 5 38–27 +11 38
8. VfB Stuttgart 25 9 9 7 47–37 +10 36