Bundesliga: katasztrofális rajt után bravúros Augsburg-siker

K. Zs.K. Zs.
2022.08.13. 17:37
A leverkuseni Adam Hlozek (balra) és az augsburgi Robert Gumny csatája (Fotó: AFP)
Sokáig minden mérkőzés döntetlenre állt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának szombat délutáni programjában, de a hajrában született gólokkal két helyszínen is győzelmet ünnepelhetett az egyik csapat: az Augsburg meglepetésre 2–1-re nyert Leverkusenben, a Hoffenheim kétgólos hátrányból múlta felül 3–2-re a Bochumot.

LEVERKUSEN–AUGSBURG 1–2

A bajnokságot súlyos hazai vereséggel (Freiburg, 0–4) kezdő Augsburg meglepte a házigazdát, vehemens letámadást követően, szép adogatás végén Fredrik Jensen finom mozdulattal megszerezte a vezetést a 15. percben (A GÓL ITT!). A gólig is a Leverkusen játszott fölényben, hátrányban a nyomása fokozódott, és a szünet előtti percekben Charles Aránguiz egy kipattanóból a bal alsóba suhintotta a labdát (A GÓL ITT!).

A második játékrész derekán Aránguiz másodszor is a kapuba juttatta a labdát, de a játékvezető szabálytalanság miatt nem ítélt gólt, így végül az a lövés döntött, amelyet az egyik augsburgi csereember, André Hahn küldött a bal alsó sarokba a 82. percben (A GÓL ITT!). Az Augsburg meglepetésre, de nem érdemtelenül elvitte a három pontot!

HOFFENHEIM–BOCHUM 3–2

Ritka az olyan meccs, amelyiken egy csapat az első 23 percben nemcsak felépít kétgólos előnyt, hanem el is herdálja – nos, ezen a délutánon Sinsheimben ez történt a Bochummal. Simon Zoller két közeli villanásával megugrott a vendégcsapat (A MÁSODIK GÓLJA ITT!), Christoph Baumgartner egy kipattanóra érkezve szépített, majd szöglet után Ozan Kabak befejelte az egyenlítő gólt is (A GÓL ITT!).

A második félidőben már jobban összpontosított a hazai csapat, jól védekezett, és bár Andrej Kramaric kihagyott egy tizenegyest, nem sokkal a lefújás előtt a csereként beálló Munasz Dabbur remek fejessel mattolta a vendégek kapusát, a büntetőölő Manuel Reimannt (A GYŐZTES GÓL ITT!).

HERTHA BSC–FRANKFURT 1–1

Dacára a gyors sinsheimi gólzuhatagnak, a szombat kora délután leggyorsabb Bundesliga-gólja nem ott, hanem Berlinben született meg: Suat Serdar fejelte, a Hertha már a 3. percben vezetett (A GÓL ITT!). A leggyorsabb második félidei gól szintén az Olimpiai Stadion közönségének jutott, bár a hazai tábor ennek már nem örült: Filip Uremovic labdavesztését a frankfurtiak gyors akcióval büntették meg, amelynek végén Kamada Daicsi lőtt a bal alsóba (A GÓL ITT!).

A második félidő nem hozott több gólt, csak helyzeteket, no meg a végjátékban frankfurti tizenegyest, amelyet a játékvezető VAR-ozás után visszavont. Akkor már Dárdai Márton is a pályán volt, a 83. percben cserélték be a Herthába.

WERDER BREMEN–VfB STUTTGART 2–2

Akárcsak a múlt heti nyitányon, megint Niclas Füllkrug szerezte meg a Werder első gólját (A FEJES ITT!). A kezdeményezést lassacskán átvevő stuttgartiak válasza Endo Vataru jóvoltából, jól irányzott lövés formájában érkezett a játékrész hajrájában (A GÓL ITT!).

A második félidő hajrájának nyitányaként a leshatárról kiugró Silas előnyhöz juttatta a vendégeket (A GÓL ITT!) – a kongói DK-beli támadó először szerzett bajnoki gólt azóta, hogy tavaly nyáron három hónapra eltiltották és súlyos pénzbüntetésre ítélték, miután kiderült: az ügynöke nemcsak a nevét, hanem a születési dátumát is meghamisította…

A vendéggyőzelem azonban elmaradt, mert – ahogyan Sinsheimben és Leverkusenben – Brémában is főszerepre tört egy csereember: a skót Oliver Burke góllal tette emlékezetessé első bajnoki meccsét Werder-mezben – a 95. percbeli lövése pontot ért új csapatának (A GÓL ITT!).

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Leverkusen–Augsburg 1–2 (Aránguiz 43., ill. F. Jensen 15., Hahn 82.)
Hoffenheim–Bochum 3–2 (Baumgartner 14., Kabak 23., Dabbur 88., ill. Zoller 10., 13.)
Hertha BSC–Frankfurt 1–1 (Serdar 3., ill. Kamada 48.)
Werder Bremen–VfB Stuttgart 2–2
(Füllkrug 4., Burke 90+5., ill. Endo 38., Silas 77.)
RB Leipzig–1. FC Köln 2–2 (Werner 36., Nkunku 56., ill. Dietz 40., Gvardiol 72. – öngól) – bővebben itt!
Később
Schalke–Mönchengladbach 2–2 (Zalazar 29., Bulter 90+3. – 11-esből, ill. J. Hofmann 72., Thuram 78.)