Bundesliga: Jovics duplával tért vissza, ismét sereghajtó a Schalke

K. T. I.K. T. I.
2021.01.17. 19:55
Jovics beállt, tíz perccel később gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az Eintracht Frankfurt hazai pályán 3–1-re nyert a Schalke 04 ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. A frankfurtiakhoz a Real Madridtól kölcsönjátékosként visszatért Luka Jovics csereként beállva két gólt szerzett a Ruhr-vidékiek ellen.

A Schalke ellen hagyta abba, a Schalke ellen kezdte úrja.

Luka Jovics másfél év után visszatért a német Bundesligába, és ez a visszatérés meseszerűre sikerült.

2019 április 6-án a szerb támadó győztes gólt szerzett a Schalke elleni idegenbeli meccsen, hat meccsel később pedig elbúcsúzott Frankfurttól. A Real Madrid 75 németországi tétmérkőzés és az azokon lőtt 36 gól után 63 millió eurót sem sajnált érte. Csakhogy Madridban nem jöttek be a számításai…

2021. január 17-én a szerb támadó a 62. percben beáll, majd tíz perccel később győztesnek látszó gólt szerez – mely' másik klub, a Schalke ellen. Hogy az élet ne ismételje magát, arról is gondoskodik: a 91. percben egy kontra végén másodszor is beveszi a Ruhr-vidéki csapat kapuját.

Pedig a Schalke sokáig jól tartotta magát a tabellán jóval előkelőbb pozícióban álló rivális otthonában. A Frankfurt többet támadott és többet is birtokolta a labdát, de az első félidőben, André Silva vezető találata után nem tudta eldönteni a meccset. Egyetlen perccel a gól után érkezett az ifjú amerikai, Matthew Hoppe, aki egyenlített. Az ifiktől felvezényelt 19 éves csatár a múlt héten igazi hőssé vált, mesterhármast szerzett a Hoffenheim ellen, a Schalke 4–0-ra győzött, ezzel megszakította 30 meccses nyeretlenségi szériáját a Bundesligában.

Győzelmi sorozatot viszont nem kezdhetett – ennek legfőbb okát úgy hívják: Luka Jovics.

A Schalke ráadásul újabb vereségével – mivel szombaton a Mainz pontot szerzett a Borussia Dortmund otthonában – egy hét elteltével vissza is csúszott a tabella utolsó helyére.

A Frankfurt eközben 7. és csak rosszabb gólkülönbséggel szorul a Wolfsburg mögé.

JOVICS ELSŐ GÓLJA

JOVICS MÁSODIK TALÁLATA

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
EintrachtFrankfurt–Schalke 04 3–1 (André Silva 28., Jovics 72., 90+1., ill. Hoppe 29.)

Korábban
Bayern München–Freiburg 2–1 (Lewandowski 7., Th. Müller 74., ill. Petersen 62.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 1–0(Teuchert 89.)
Borussia Dortmund–Mainz 1–1(Meunier 73., ill. Öztunali 57.)
Hoffenheim–Arminia Bielefeld 0–0
1. FCKöln–Hertha BSC 0–0
Werder Bremen–Augsburg 2–0
(Gebre Selassie 84., Agu 87.)

Wolfsburg–RB Leipzig 2–2(Weghorst 22., Steffen 35., ill. Mukiele 4., W. Orbán 54.)
VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 2–2 (González 58., Wamangituka 90+6. – 11-esből, ill. Stindl 35. – 11-esből, Zakaria 61.)

1. Bayern München 16 11 3 2 48–25 +23 36
2. RB Leipzig 16 9 5 2 28–14 +14 32
3. Bayer Leverkusen 16 8 5 3 30–16 +14 29
4. Borussia Dortmund 16 9 2 5 32–20 +12 29
5. Union Berlin 16 7 7 2 32–20 +12 28
6. Wolfsburg 16 6 8 2 24–19 +5 26
7. Eintracht Frankfurt 16 6 8 2 28–24 +4 26
8. Mönchengladbach 16 6 7 3 30–26 +4 25