Bundesliga: ismét sok gólt hozott a Bayern meccse

2021.10.30. 17:37
Robert Lewandowski (9) két góllal vette ki a részét a Bayern München berlini győzelméből (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Bayern München 5–2-re nyert az Union Berlin vendégeként. Hazai pályán győzött a Dortmund, a Leverkusen viszont kikapott otthon a Wolfsburgtól.

Remek első félidőt hozott a Bayern München fővárosi vendégjátéka az Union Berlin ellen, még úgy is, hogy a címvédő bő fél óra alatt eldöntötte a három pont sorsát.

A 15. percben Leroy Sané távoli lövését Paul Jaeckel kézzel blokkolta a tizenhatoson belül, a megítélt 11-est pedig Robert Lewandowski értékesítette, majd a 23. percben egy legurított szabadrúgásból csavart a lengyel csatár a kapu bal oldalába. Lewandowski így már tíz mérkőzésen szerzett 12 góllal vezeti a góllövőlistát, és továbbra is tartja azt a sorozatát, hogy a 6. fordulót leszámítva mindegyik bajnokin gólt szerzett.

A szünet előtt Sanénak volt még több nagy helyzete, melyek közül a harmadikat – amikor Kingsley Coman jobb oldali beadását Thomas Müller tette tovább a hosszú oldalon érkező szélső elé – néhány lépésre a kaputól már gólra váltotta. Az Union 0–3-nál ébredt, a 43. percben Nico Giesselmann szerzett gólt Haragucsi Genki kiugratásából, majd nem sokkal ezután egy lesgólt is szereztek a hazaiak – centiken múlt, de érvénytelenítették Sheraldo Becker találatát.

Az Union a második félidőben is támadásban maradt, egy alkalommal Manuel Neuer kapusnak még a tizenhatoson kívül is be kellett mutatnia egy bravúros szerelést, de mégis a Bayern szerzett újabb gólt a jobb szélről Coman révén (Thomas Müller harmadik gólpasszából), lezárva a meccs érdemi részét. Ezután a norvég Julian Ryerson egy perccel a becserélése után egy kontra végén megszerezte az Union második gólját is, de ez a lényegen már nem változtatott. Már csak azért sem, mert a 80. percben a három gólpassza után Thomas Müller is feliratkozott a gólszerzők közé.

A Bayern sorozatban az ötödik olyan tétmeccsét játszotta, melyen legalább négy gól született: a bajnokságban a Leverkusen ellen 5–1-re és a Hoffenheim ellen 4–0-ra győzött, és 4–0-ra nyert a BL-ben a Benfica ellen, majd nagy meglepetésre szerdán 5–0-ra kikapott a Mönchengladbachtól – ezt követte most az Union elleni 5–2-es diadal. A berliniek négy, veretlenül megvívott bajnokit követően (melyek közül hármat meg is nyertek) kaptak ki ismét.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

A sérült Erling Haalandot továbbra is nélkülöző Dortmund Thorgan Hazard és a csereként beálló, az idényben tétmeccsen először eredményes, az elmúlt egy hónapban sérüléssel is bajlódó Steffen Tigges egy-egy góljával nyert 2–0-ra a Köln ellen. A Ferencváros El-ellenfele, a Bayer Leverkusen meglepően sima, 2–0-s vereséget szenvedett otthon a Wolfsburgtólúgy, hogy a hosszabbítás perceiben Maxence Lacroix kiállítása után emberelőnybe is kerültek a leverkuseniek, és Lucas Alario 11-est hibázott.

A Szalai Ádámot a 90. percben becserélő Mainz 2–1-re nyert a Bielefeld vendégeként, míg a sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg a Fürth ellen győzött 3–1-re.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Bielefeld–Mainz 1–2
(Laursen 42., ill. Li Dzse Szong 25., Burkardt 69.)
Mainz: Szalai Ádám a 90. percben állt be csereként.
Borussia Dortmund–Köln 2–0(Tigges 64., T. Hazard 40.)
Freiburg–Fürth 3–1 (Asta 20. – öngól, Höfler 39., Grifo 79. – 11-esből, ill. Leweling 74.)
Freiburg: Sallai Roland sérült, nem nevezték.
Leverkusen–Wolfsburg 0–2 (Nmecha 48., Arnold 51.)
Union Berlin–Bayern München 2–5 (Giesselmann 43., Ryerson 65., ill. Lewandowski 15., 23. – az elsőt 11-esből, L. Sané 34., Coman 60., Müller 80.)