A Leipzig simán kikapott a Hoffenheimtől

RÁCZ PÉTER, VÉGH JÁNOSRÁCZ PÉTER, VÉGH JÁNOS
2021.11.20. 15:18
A mérkőzés első góljának kulcspillanata: Gulácsi alászalad a labdának (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában az RB Leipzig 2–0-s vereséget szenvedett a Hoffenheim otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Hoffenheim–RB Leipzig 2–0 (1–0)

Sinsheim, PreZero Aréna. Vezette: Welz
HOFFENHEIM: Baumann – Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma (Nordveit, 89.), Geiger, Samassékou (Stiller, 64.), Raum – Dabbur (Adamjan, 73.) – Bebou (Asllani, 89.), Rutter (Richards, 73.). Vezetőedző: Sebastian Hoeness
LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann (H. N. Ramos, 79.), Orbán, Gvardiol – Mukiele (Henrichs, 53.), Kampl (Forsberg, a szünetben), Adams, Angelino – Nunku, Szoboszlai (Moriba, 71.) – André Silva (Borbeby, 71.). Vezetőedző: Jesse Marsch
Gólszerző: Samassékou (12.), Dabbur (68.)

Rögtön a meccs elején világossá vált, hogy egyik csapat sem akar biztonsági futballt játszani. Nyílt játék folyt, mindkét együttes magasan védekezett.

A lipcsei védelem sokat bizonytalankodott, és ezért is születhetett meg a hazaiak vezető gólja a 12. percben. Sajnos ehhez Gulácsi Péter hatalmas hibája is kellett. Geiger szöglete után a Lipcse kapusa csúnyán alászaladt a labdának, érkezett Diadie Samassékou, és könnyedén az üres kapuba fejelt. 1–0

A gólon kívül is sokat bizonytalankodtak hazai játékosok, a Hoffenheim simán vezethetett volna több góllal is. Bár sok támadást vezetett a Leipzig, közel sem olyan hatékonyan, mint a hazaiak.

Ezzel együtt a félidő végéig nem változott az állás.

A második játékrészre bejött Emil Forsberg erősíteni a lipcsei támadásokat, de nem sok változás állt be. Ellenben a védelem továbbra is sokat bizonytalankodott, a vendégek a szerencsének is köszönhették, hogy a játékrész feléig nem kerültek nagyobb hátrányba.

Ám a 68. percben jött az újabb hazai gól: Gulácsi kirúgása után Adams elveszítette a labdát, amely azután Munasz Dabburhoz került, aki 20 méterről szépen kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0

Ezzel eldőlt a csata sorsa. A vendégek támadásaiban nem volt meg az átütőerő, és sokszor csak a szerencsének köszönhették, hogy nem kaptak újabb gólt.

További mérkőzések

Úgy tűnt, elindul felfelé a lejtőn a Bielefeld, amely, miután az előző fordulóban az idény során először nyert (1–0-ra Stuttgartban), ezúttal a Wolfsburg ellen két góllal is vezetett, ám a „farkasok” a második félidőben villámgyorsan összeszedték magukat, és néhány szempillantás ellen kiegyenlítettek, elhozva egy pontot Vesztfáliából.

Donyell Malen távoli góljával a második félidő elején szerzett vezetést a Dortmund a Stuttgart ellen, ám Marco Rose együttese ekkor még nem örülhetett sokáig: néhány perc elteltével Roberto Massimo hosszú indítást követően pazar csellel becsapta a védőjét, majd a kapuba zúdította a labdát.

A mérkőzés végéhez közeledve behúzták a győzelmet a hazaiak – gyors kontratámadás során Marco Reus lőtt be egy kipattanót.

A Ferencváros El-csoportellenfele, a Bayer Leverkusen már a harmadik percben lerendezte a három pont sorsát a Bochum ellen: Amine Adli fejesénél látványos mozdulattal hárított Manuel Riemann – a gond csak az volt, hogy már a gólvonal mögül pofozta ki a labdát, így a játékvezető a középpontra mutatott. A kék-fehéreket erősítő Novothny Soma a 82. percben állt be csereként.

Sorozatban tizedszer kapott ki a Fürth – az újonc ezúttal Mönchengladbachban szenvedett súlyos vereséget. A vendégek hamar hátrányba kerültek, majd a kapujukat őrző Marius Funk tett arról, hogy ne Gulácsi Péter rossz kijövetele legyen a forduló legnagyobb kapushibája: rosszul előre rúgott labdáját Florian Neuhaus 25 méterről, jó erővel, kapásból az üres kapuba gurította.

A játékrész végén Alassane Pléa a tizenhatosról vágott szép góljával tovább nőtt a hazai előny, majd a szünet után nem sokkal remek összjáték végén a 4–0-s végeredmény is kialakult.

12. FORDULÓ
Bielefeld–Wolfsburg 2–2
(Okugawa 11., Klos 54. – 11-esből, ill. Weghorst 62., Nmecha 63.)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 2–1 (Malen 56., Reus 85., ill. Massimo 63.)
Hoffenheim–RB Leipzig 2–0 (Samassékou 12., Dabbur 68.)
Leverkusen–Bochum 1–0 (Adli 4.)
Mönchengladbach–Fürth 4–0
(Hofmann 10., 57., Neuhaus 28., Pléa 43.)
Union Berlin–Hertha BSC 2–0
(Awoniyi 9., Trimmel 30.)
Vasárnap
15.30: Freiburg–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
17.30: Mainz–Köln
Pénteken
Augsburg–Bayern München 2–1
(Pedersen 23., A. Hahn 35., ill. Lewandowski 38.)

18. Greuther Fürth121117–31–241

90+3. perc: vége a mérkőzésnek!

89. perc: Raum szögletét Richards fejeli fölé. Ez is helyzet volt, mintha a közelben sem lennének a védők.

89. perc: újabb cseré a Hoffenheimnél, Akpoguma helyére Havard Nordveit, Bebou helyére Fisnik Asllani érkezik.

86. perc: Adamjan előtt adódik jó lehetőség, de a 14 méterről leadott lövése mellé száll.

79. perc: Klostermannt Hugo Novoa Ramos váltja.

78. perc: nagy szerencsével ússza meg a Leipzig az újabb gólt, Bebou öt méterről a bal kapufát találja el a fejesével, majd Grillitsch szintén a kapufát lövi telibe a másik oldalon.

73. perc: Rutter lejön, Chris Richards beáll, Dabburt pedig Szargisz Adamjan váltja.

71. perc: Szoboszlai helyére Ilaix Moriba, Silva helyére Brian Brobbey jön.

68. perc: 2–0 a Hoffenheimnek! Gulácsi passzol Adamshez, aki elveszíti a labdát, amely ezután Munasz Dabburhoz kerül, aki 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Gulácsi hiába vetődött.

66. perc: Geiger lőhet 15 méterről középről tisztán, de nagyon fölé.

64. perc: Angelo Stiller jön Samassékou helyére.

63. perc: Angelino alapvonalhoz közeli beadását kifejelik.

60. perc: Raum szögletét Akpoguma csúsztatja kapura, de ez is éppen mellé megy. Ez

56. perc: a Geigerrel történő ütközése után Szoboszlait ápolni kell, de szerencsére gyorsan visszatér a pályára.

53. perc: újabb lipcsei csere, Mukiele helyére Benjamin Henrichs jön.

52. perc: Akpoguma beadása után Rutter fejese kevéssel mellé száll.

47. perc: Silva passzol Nkunkuhoz, de nem tudja megjátszani a labdát a védők szorításában.

47. perc: Raum beadását Angelino hárítja.

A szünetben egy csere volt, Kampl helyére jött Emil Forsberg.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek!

42. perc: Grillitsch túl hevesen támadja Szoboszlait, sárgát kap.

41. perc: Raum szabadrúgását kirúgják a védők.

36. perc: André Silva kap sárgát a Dabbur elleni szabálytalanságáért.

35. perc: veszélyes Hoffenheim-szabadrúgás. Geiger beívelését Posch tisztán fejelheti kapura, de a labda kevéssel a jobb kapufa mellé száll.

33. perc: Nkunkut próbálják megjátszani, de érkezik Raum, és ment. Az eset után kicsit ápolni kell a védőt, de tudja folytatni.

31. perc: Szabadrúgás a Lipcsének 25 méterről. Szoboszlai áll a labda mögé. Nem lő, hanem ível, de túl hosszan, kirúgás.

26. perc: Kampl és Nkunku játszik össze, Kampl lő, de a hazai védőkről kipattan a labda.

23. perc: Orbán orra vérzik, ápolni kell, de gyorsan visszajön a pályára.

21. perc: Gulácsi nagyot véd Raum távoli lövésénél.

19. perc: Klostermann az utolsó pillanatban rúgja ki oldalra a labdát a hazai támadók elől.

15. perc: Rutter tisztán lőhetett 10 méterről, de csúnyán fölé vágta. Simán lehetne 2–0 is akár.

12. perc: vezet a Hoffenheim! Geiger szöglete után Gulácsi csúnyán alászalad a labdának, érkezik Diadie Samassékou, és az üres kapuba fejel.

12. perc: Raum megy el megint, most az alapvonalig jut, bead, de Geiger lövése után szögletre pattan a labda.

10. perc: Gvardiol lövését blokkolják.

9. perc: Raum megy el a bal oldalon, de érkezik Orbán és megakadályozza, hogy bármi is kisüljön a támadásból. Szabadrúgás a Leipzignek.

Mindkét csapat magasan védekezik.

7. perc: nagyon nyom a Lipcse, de a hazai védelem, eddig a helyén, minden lövést blokkolnak.

4. perc: Rutter lőtt 20 méterről oldalról az oldalhálóba. Gulácsi azért biztosította a rövid sarkot.

1. perc: Szoboszlai passzolja középre a labdát, de nem lesz belőle helyzet, mert Vogt még idejében ment.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés előtt a Leipzig az ötödik helyen állt 18 ponttal, míg a Hoffenheim a tizedik pozíciót foglalta el 14 ponttal.

A lipcseiek még nem nyertek idegenben bajnokit ebben az évadban.

Willi Orbán felépült combsérüléséből, ráadásul kezdőként tér vissza. A hasizomsérülés miatt a magyar válogatott utolsó két vb-selejtezőjét kihagyó Gulácsi is játékra kész.

Yussuf Poulsen viszont továbbra is sérült, így a Jesse Marsch vezette vendégeknék André Silva hangsúlyosabb szerepet kap elöl. „Egyre jobban elsajátítja a játékról alkotott elképzelésemet. Készen áll, hogy feljebb lépjen” – jelentette ki Marsch.